Čechokanaďan Hudec senzačně zvítězil v Chamonix

Chamonix /AKTUALIZOVÁNO/ - Mistr světa ve sjezdu z roku 2007 si v sobotu vzpomenul na svá nejlepší léta a v dalším pokračování Světového poháru nechal za sebou i největší hvězdy.

4.2.2012

Jan Hudec na kopci.Foto: ČTK

Kanaďan s českými kořeny Jan Hudec vyhrál dnešní sjezd ve francouzském Chamonix a z vítězství ve Světovém poháru se radoval poprvé od roku 2007. Letošní lídr sjezdařského pořadí Švýcar Didier Cuche byl sedmý.

Hudec v únoru 2007 překvapivě získal v Aare titul mistra světa a v následující sezoně triumfoval ve sjezdu Světového poháru na domácí trati v Lake Louise. Pak se ale rodák ze Šumperka potýkal se zdravotními problémy a vypadl z elitní společnosti. V Chamonix na sebe už v pátek upozornil šestým místem, což byl jeho nejlepší výsledek za poslední čtyři roky.

V sobotu předvedl ještě lepší jízdu a druhého Rakušana Romeda Baumanna porazil o více než půl sekundy. Kanadský triumf umocnili třetím místem Erik Guay a Benjamin Thomsen, jenž s číslem 50 dojel pátý. Páteční vítěz Rakušan Klaus Kröll skončil šestý o tři setiny před Cuchem, který ve své poslední závodní sezoně vede pořadí sjezdařů právě před Kröllem.

Hudec si pochvaloval, že měl skvěle připravené lyže. "Už v pátek jsem tady byl hodně rychlý, ale v poslední zatáčce jsem měl problémy a při minimálních rozdílech z toho bylo až šesté místo. Dnes všechno vyšlo perfektně. Také jsem měl lepší číslo než v prvním závodě," řekl vítěz.

Trať nezvládl dvojnásobný olympijský šampion z Turína Benjamin Raich z Rakouska a po pádu byl převezen do nemocnice se zraněnou rukou. Jediný český zástupce Kryštof Krýzl obsadil 56. místo z 64 závodníků na startu.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Chamonix (Francie)

Muži - sjezd: 1. Hudec (Kan.) 2:03,25, 2. Baumann (Rak.) -0,53, 3. Guay (Kan.) -0,63, 4. Feuz (Švýc.) -0,75, 5. Thomsen (Kan.) -1,03, 6. Kröll (Rak.) -1,08, 7. Cuche (Švýc.) -1,11, 8. Miller (USA) -1,19, 9. Clarey (Fr.) -1,24, 10. Šporn (Slovin.) -1,28,…56. Krýzl (ČR) -6,19.

Průběžné pořadí sjezdu (po 8 z 11 závodů): 1. Cuche 473, 2. Kröll 437, 3. Feuz 368, 4. Miller 333, 5. Baumann 318, 6. Guay 310.

Průběžné pořadí SP (po 26 ze 43 závodů): 1. Kostelič (Chorv.) 905, 2. Hirscher (Rak.) 825, 3. Feuz 733, 4. Cuche 639, 5. Svindal (Nor.) 581, 6. Ligety (USA) 578,…66. Krýzl 65, 110. Trejbal (ČR) 15.

4.2.2012
Autonomní Audi A7 samo ujelo téměř 900 kilometrů v provozu.
14

Samořízené automobily by se mohly testovat na dálnici D2

Jaroslav Faltýnek a Andrej Babiš
2 24

Za střet zájmů by měl platit Agrofert, vzkazují soukromí zemědělci

Brečet nebudu, říká sprejer, který poničil hradby

Na místo činu se o víkendu vrátili sprejeři, kteří ve čtvrtek 16. března pomalovali historické hradby a další místa v Klatovech, a způsobili tak škodu za zhruba 45 tisíc korun. Odstraňovali nápisy, které nastříkali. Lítost by u nich ale člověk hledal jen stěží.

Vinni! Policisté, co zasahovali proti útočnici ze Smíchova, vyslechli trest

Obvodní soud pro Prahu 1 uznal ve čtvrtek vinnými dva policisty, kteří zasahovali proti Michelle Sudků poté, co chtěla zabíjet v kavárně na pražském Újezdě. Potrestal je trestním příkazem. Informaci České televize v úterý potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1. Konkrétní druh ani výši trestu soud nezveřejní, dokud nebude výsledek sdělen účastníkům řízení. Oba policisté mohou proti rozhodnutí podat odpor, v tom případě by soudkyně musela nařídit hlavní líčení.

Se zpěvačkou Špinarovou se příznivci rozloučí 1. dubna v Ostravě

Se zpěvačkou Věrou Špinarovou, která náhle zemřela v neděli ve věku 65 let, se její příznivci mohou rozloučit dopoledne 1. dubna v Ostravě. Smuteční síň krematoria ve Slezské Ostravě jim bude zpřístupněna od 09:00 do 12:00. Odpoledne se poslední rozloučení uskuteční pouze v kruhu rodiny a přátel. ČTK o tom dnes informoval Adam Pavlík, syn Věry Špinarové a vedoucí její doprovodné kapely.