Fallaová si doběhla pro první vítězství v sezoně poté, co ve sprintech klasickou technikou ve finské Ruce a Lillehammeru skončila vždy druhá. Prvenství jí dosud unikalo i ve švýcarském středisku, kde byla v minulých dvou letech druhá a v roce 2011 obsadila třetí místo.

Tentokrát olympijská šampionka ze Soči vybojovala prvenství o půl sekundy před krajankou Ingvild Flugstad Östbergovou, vítězkou sobotního závodu na 15 km. Pro Fallaovou to bylo třinácté vítězství v kariéře, všechny má ze sprintů. Östbergová navzdory porážce poskočila do čela Světového poháru o deset bodů před další Norku Heidi Wengovou, která obsadila ve sprintu 35. místo a nebodovala.

V závodě mužů překazil dokonalý norský víkend Usťugov, jenž za sebou ve finále nechal Finna Haagena Krogha a Sindreho Björnestada Skara. Pro čtyřiadvacetiletého Rusa to byl šestý triumf ve Světovém poháru.

Z českých reprezentantů dosáhla nejlepšího výsledku Karolína Grohová, která skončila v kvalifikaci na 39. místě. Dušan Kožíšek obsadil 46. příčku.

SP v běhu na lyžích v Davosu - sprint volnou technikou:

Muži: 1. Usťugov (Rus.) 2:24,6, 2. Krogh -0,6, 3. Skar (oba Nor.) -3,3, 4. Petuchov (Rus.) -3,5, 5. Iversen (Nor.) -5,5, 6. Chanavat (Fr.) -11,5, …v kvalifikaci 46. Kožíšek, 53. Bartoň, 66. M. Novák (všichni ČR).
Průběžné pořadí SP (po 8 z 32 závodů): 1. Sundby (Nor.) 450, 2. Iversen 326, 3. Halfvarsson (Švéd.) 316, 4. Klaebo (Nor.) 304, 5. Krogh 296, 6. Heikkinen (Fin.) 289, …82. Jakš 7, 94. Bauer (oba ČR) 2.

Ženy: 1. Fallaová 2:44,6, 2. Östbergová (obě Nor.) -0,5, 3. Falková -0,6, 4. Sundlingová (obě Švéd.) -1,0, 5. Digginsová (USA) -5,9, 6. Matvejevová (Rus.) -6,8, …v kvalifikaci 39. Grohová (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 8 z 32 závodů): 1. Östbergová 549, 2. Wengová (Nor.) 539, 3. Pärmäkoskiová (Fin.) 453, 4. Björgenová (Nor.) 333, 5. Fallaová 332, 6. Nilssonová (Švéd.) 286.