Hirscher má jistý malý glóbus za slalom, Krýzl dosáhl na body

Kranjska Gora - Rakouský lyžař Marcel Hirscher má ve Světovém poháru jistý zisk malého křišťálového glóbu za celkové prvenství ve slalomu. V Kranjské Goře mu ho v neděli vynesl nezdar německého soupeře Felixe Neureuthera, který nedokončil první kolo.

10.3.2013

Marcel Hirscher má po druhém místě v SP v Kranjské Goře jistý glóbus za slalom. Foto: ČTK/AP/Alessandro Trovati

Navzdory prasklému menisku zvítězil Chorvat Ivica Kostelič, Kryštof Krýzl získal body za 24. místo.

Čtyřiadvacetiletý obhájce loňského celkového triumfu v SP a dvojnásobný mistr světa Hirscher skončil ve Slovinsku druhý a upevnil si první pozici v průběžném pořadí seriálu. V čele SP má před čtyřmi finálovými závody příští týden v Lenzerheide náskok 149 bodů před Norem Akselem Lundem Svindalem. Zda Hirscher nastoupí i do rychlostních disciplín, ještě není rozhodnutý.

Závod v Kranjské Goře provázelo nepříjemné počasí. Déšť s teplotami nad nulou rozmočil sníh a slalomáři s nízkými startovními čísly měli výrazně lepší pozici. "Bylo to strašný, pršelo. Ta trať byla šílená, na ten kotník to byl docela záhul," popsal podmínky Krýzl, který stále nemá kotník v pořádku. Na konci ledna si v něm natrhl vaz.

Přesto si s číslem 41 vybojoval postup do druhého kola. "Jel jsem snad nejlepší jízdu svýho života. Ale udělal jsem tam na začátku velkou chybu. Jsem teď neskutečně naštvanej," přiznal český lyžař. "Bylo to někde ve čtvrté bráně. Ani nevím, co se tam stalo, nějak mě to vykoplo, skoro jsem tam zastavil," dodal.

Kostelič zvítězil i s prasklým meniskem

První kolo jednoznačně ovládl Francouz Alexis Pinturault, který vedl téměř o vteřinu a půl. Druhou jízdu však po chybě nedokončil. Kostelič vyhrál o 19 setin sekundy, třetí skončil další Rakušan Mario Matt.

Kostelič byl nejlepší i přesto, že má poraněné koleno. "Bylo to dneska hodně těžké pro všechny. Já jsem o to šťastnější, že jsem se teprve před pár dny dozvěděl, že mám prasklý meniskus. Tak jsem si řekl: teď už je to jedno, koleno nemusím šetřit," prohlásil třiatřicetiletý Kostelič, který si připsal druhé vítězství v sezoně a celkově 26. v kariéře.

Suverénně nejrychlejší čas druhého kola překvapivě zajel Švýcar Luca Aerni, jemuž to vyneslo výrazný posun z třicátého až na 12. místo. Další dva Češi do druhého kola nepostoupili, Filip Trejbal byl čtyřicátý a Ondřej Berndt třiapadesátý.

SP v sjezdovém lyžování v Kranjské Goře (Slovinsko):

Muži - slalom: 1. Kostelič (Chorv.) 1:45,81 (52,30+53,51), 2. Hirscher -0,19 (52,90+53,10), 3. Matt (oba Rak.) -0,34 (52,74+53,41), 4. Byggmark (Švéd.) -0,37 (52,42+53,76), 5. Herbst (Rak.) -0,57 (53,42+52,96), 6. Myhrer -0,92 (52,24+54,49), 7. Larsson (oba Švéd.) -1,27 (53,74+53,34), 8. Juasa (Jap.) -1,41 (52,93+54,29), 9. Mölgg (It.) -1,57 (53,01+54,37), 10. Dopfer (Něm.) -1,59 (53,08+54,32), …24. Krýzl -3,87 (55,58+54,10), 40. Trejbal 56,76, 53. Berndt (všichni ČR) 59,32 - oba nepostoupili do 2. kola.

Průběžné pořadí slalomu SP (po 10 z 11 závodů): 1. Hirscher 880 b., 2. Neureuther (Něm.) 616, 3. Myhrer 482, 4. Kostelič 475, 5. Mölgg 309, 6. Dopfer 288, …33. Krýzl 46.

Průběžné pořadí SP (po 32 z 36 závodů): 1. Hirscher 1375, 2. Svindal (Nor.) 1226, 3. Ligety (USA) 922, 4. Neureuther 848, 5. Kostelič 840, 6. Pinturault (Fr.) 730, …87. Krýzl 46.

10.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
Před brněnskými strážníky ujížděl řidič, který předtím úmyslně zaparkoval na chodníku před ředitelstvím městské policie ve Štefánikově ulici a odmítal auto odstranit.
1

Rychle a zběsile v Brně. Provokoval strážníky, pak ujížděl i na červenou

Poslední rozloučení s bývalým politickým vězněm a skautským činovníkem Jiřím Navrátilem proběhlo 22. ledna v Praze.
16

Skauti a přátelé se rozloučili s Jiřím Navrátilem

Po útoku kormoránů tekla Ostravicí „krvavá voda"

Doslova masakr ryb způsobila obrovská hejna kormoránů v řece Ostravici v místech, kde se do této řeky vlévá Lučina. Uvedl to jednatel Českého rybářského svazu pro severní Moravu a Slezsko Přemysl Jaroň.