Po druhém vítězství v Kanadě se při neúčasti dosud vedoucí Norky Marit Björgenové dostala do čela průběžného pořadí seriálu. Závod mužů na 30 km vyhrál Francouz Maurice Manificat.

Kowalczyková už v Canmore vyhrála závod s hromadným startem a i v druhém distančním závodu byla suverénní. Pole roztrhala drtivým tempem při klasice a volnou technikou už běžela sólo závod.

Stejně jako ve čtvrtek obsadila druhé místo Finka Anne Kyllönenová, jež ve spurtu porazila o desetinu sekundy Norku Vibeke Skofterudovou. Na Kowalczykovou ztratily více než půl minuty.

O vítězi závodu mužů se oproti tomu rozhodovalo až v závěrečném spurtu. Nejvíce sil měl v cílové rovince Manificat a slavil druhou výhru v SP v kariéře. Necelou sekundu za Francouzem finišoval Ital Roland Clara, třetí byl Nor Sjur Röthe.

Vedení v SP udržel vítěz sprinterských závodů v Québeku a Canmore Emil Jönsson ze Švédska.

Čeští reprezentanti Dušan Kožíšek a Martina Chrástková, kteří absolvovali předchozí program v Kanadě, v neděli ve skiatlonu nestartovali. Světový pohár pokračuje 29. prosince v Oberhofu prologem Tour de Ski.

Závody SP v běhu na lyžích v Canmore (Kanada):

Muži - skiatlon 15 km klasicky + 15 km volně: 1. Manificat (Fr.) 1:17:47,3, 2. Clara (It.) -0,7, 3. Röthe (Nor.) -1,7, 4. Angerer (Něm.) -1,9, 5. Rönning (Nor.) -2,7, 6. Larkov (Rus.) -2,9, 7. Hofer (It.) -3,3, 8. Hoffman (USA) -3,9, 9. Filbrich (Něm.) -5,0, 10. Freeman (USA) -5,3.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 31 závodů): 1. Jönsson (Švéd.) 349 b., 2. Northug (Nor.) 335, 3. Röthe 320, 4. Poltoranin (Kaz.) 281, 5. Sundby (Nor.) 263, 6. Bělov (Rus.) 253, …39. Bauer 54, 86. Kožíšek (oba ČR) 60.

Ženy - skiatlon 7,5 km klasicky + 7,5 km volně: 1. Kowalczyková (Pol.) 42:51,5, 2. Kyllönenová (Fin.) -34,9, 3. Skofterudová -35,0, 4. Steiraová (obě Nor.) -35,8, 5. Išidaová (Jap.) -35,9, 6. Ševčenková (Ukr.) -36,2, 7. Iksanovová (Rus.) -36,7, 8. Randallová (USA) -1:18,4, 9. Östbergová (Nor.) -1:18,5, 10. Haagová (Švéd.) -1:19,2.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 31 závodů): 1. Kowalczyková 515, 2. Randallová 482, 3. Björgenová (Nor.) 450, 4. Kyllönenová 335, 5. Skofterudová 306, 6. Johaugová (Nor.) 273.