Kožíšek vítězem Red Bull Nordix v Deštné

Deštné v Orlických horách - Třetí ročník adrenalinového závodu přinesl stovkám fanoušků báječnou podívanou.

19.2.2012

Red Bull Nordix v Deštné opanoval Dušan Kožíšek.Foto: Red Bull

Adrenalin, skvělí diváci i famózní výkony závodníků. Dušan Kožíšek a Ludmila Horká kralovali v Red Bull Nordix, třetím ročníku divokého skikrosu na běžkách. Tentokrát v Deštném v Orlických horách.

„Byl to fofr, žádný čas na prdelky,“ říkal Kožíšek po finále, kde porazil veterána a vítěze premiéry, bývalého sdruženáře Ladi-slava Rygla. „Do kopce na Dušana my, co chodíme do práce, nemáme,“ usmíval se, a aby ne. Radoval se z prémie 50 000 korun.

„Líbilo se mi, zvládla jsem to, protože taky jezdím hodně na sjezdovkách. Trať byla těžší a zajímavější než loni, až do konce nebylo nic jasné,“ povídala Horká, nejlepší z jedenácti statečných žen.

Kožíšek se těší na světové finále Nordixu, které se koná na Holmenkollenu v norském Oslu.

19.2.2012

Mistrovské oslavy v Brně. Hokejisté Komety přijeli mezi fanoušky na zaplněný Zelný trh v otevřeném autobuse.
81

Mistrovské oslavy v Brně: hokejisty přivítalo 12 tisíc fanoušků, obsadili i věž

V dubnu 2010, kdy byla v osmém týdnu těhotenství, žena na klinice podstoupila potrat. Nedozvěděla se ovšem, že zákrok se nepovedl.
3

Počet potratů klesá, nejvíce dětí má maminku třicátnici

Army Run na Hluboké gradoval bahnem a shyby těsně před cílem

V kempu Křivonoska u Hluboké nad Vltavou odstartoval prvním závodem seriál extrémních překážkových běhů Army Run 2017.

Jaké to je být vodičem nevidomého? Strach není na místě, respekt ano

/ROZHOVOR/ Život je o výzvách. Jednu takovou má za sebou i příbramský běžec Jan Šeděnka. Poprvé se stal vodičem nevidomé běžkyně.

Obří beranidlo postavili na hradbách Špilberku. Pomocí dobového jeřábu

Jako obrovští křečci se mohli cítit muži, kteří v sobotu odpoledne poháněli jeřáb při stavbě beranidla na Špilberku. Desetimetrové dřevěné součásti stroje totiž zvedali pomocí otočného kola, které rozhýbali díky vlastní chůzi v něm. Středověký jeřáb použili na zvedání dílů dobového beranidla k zatloukání pilotů. Oba stroje postavili jako součást výstavy Stavba jako Brno a návštěvníci je na hradě uvidí až do konce roku.

Bude to o prsa. Francie žije prezidentskými volbami. Rozhodnou nerozhodnutí?

Jen pár procent. Takový je rozdíl mezi kvartetem, který se pere o post prezidenta Francie. Bude to centrista Emanuel Macron, pravicový François Fillon, extrémistická Marine Le Penová, nebo ultralevicový Jean-Luc Mélenchon?