Krýzl bodoval v úvodním slalomu, slavil Kostelič

Beaver Creek - Lyžař Kryštof Krýzl obsadil v závodu SP devětadvacáté místo, Bank a Trejbal nepostoupili z prvního kola.

8.12.2011

Ivica Kostelič ovládl slalom SP v Beaver Creek.Foto: ČTK/AP/Alessandro Trovati

Úvodní slalom sezony vyhrál v Beaver Creeku král této disciplíny i celkového Světového poháru z minulé sezony Ivica Kostelič z Chorvatska. Devětadvacáté místo obsadil Kryštof Krýzl a jako první český lyžař v tomto ročníku dokázal bodovat. Ondřej Bank a Filip Trejbal nepostoupili z prvního kola.

Dvaatřicetiletý Kostelič si připsal devatenácté pohárové vítězství v kariéře v závodě, jenž se měl původně jet ve Val d'Isére, ale kvůli špatným sněhovým podmínkám zůstali lyžaři v USA. Kostelič byl po prvním kole na děleném druhém místě, osmým nejrychlejším časem v druhé jízdě na pomalé trati se však vyšvihl na vrchol.

Druhý s odstupem 14 setin sekundy skončil Ital Christian Deville a v téměř jednatřiceti letech se poprvé v kariéře dostal na stupně vítězů v SP. Třetí místo obsadil Rakušan Marcel Hirscher (-0,48) a zkompletoval v Beaver Creeku svou medailovou sbírku, neboť v minulých dnech obsadil v obřích slalomech první a druhé místo.

Průběžné vedení v SP si udržel Nor Aksel Lund Svindal.

Krýzl startoval v prvním kole z českého tria poslední, ale i s číslem 49 zajel šestadvacátý postupový čas. Ve druhé jízdě si o tři místa pohoršil a s celkovou ztrátou 3,19 na Kosteliče bral dva body.

"Po prvním kole jsem byl nadšený, už dlouho jsem nepostoupil. Druhou jízdu jsem jel podvědomě zadrženě. Chtěl jsem dojet, abych měl body," uvedl v tiskové zprávě Krýzl. "Tady je hrozně divný sníh, takže jakmile člověk nejede naplno, je to hned na čase znát. Ale jsem spokojený, mám body. I když jsem před sezonou čekal, že se mi bude více dařit v obřím slalomu, tak to vypadá, že půjde spíš slalom speciál," dodal osmý muž ze slalomu na MS 2009.

Slalomový specialista Trejbal byl v prvním kole klasifikován na 44. místě s odstupem 3,09. Univerzál Bank, jenž kvůli prodělané nemoci naskočil do SP až nyní o víkendu, byl se ztrátou 3,58 poslední šestačtyřicátý z těch, kteří dokončili.

SP v sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA):

Muži - slalom: 1. Kostelič (Chorv.) 1:50,20 (54,64+55,56), 2. Deville (It.) -0,14 (54,64+55,70), 3. Hirscher (Rak.) -0,48 (54,50+56,18), 4. Kasper (USA) -0,70 (55,02+55,88), 5. Valenčič (Slovin.) -0,85 (55,55+55,50), 6. Myhrer (Švéd.) -0,86 (55,16+55,90), 7. Thaler -0,87 (56,15+54,92), 8. Moelgg (oba It.) -0,93 (55,39+55,74), 9. Pranger (Rak.) -1,04 (55,33+55,91), 10. Neureuther (Něm.) -1,06 (55,32+55,94), …29. Krýzl -3,19 (56,61+56,78), v 1. kole 44. Trejbal 57,59, 46. Bank (všichni ČR) 58,08.

Průběžné pořadí SP (po 8 z 44 závodů): 1. Svindal (Nor.) 334 b., 2. Ligety (USA) 309, 3. Hirscher 280, 4. Cuche 268, 5. Feuz (oba Švýc.) 260, 6. Reichelt (Rak.) 227, …92. Krýzl 2.

Rajtoralovi chyběla rodina, shodli se hráči. Má pozitivní vliv, říká Hašek

Co třeba vzpomínka na to, jak František Rajtoral na Schalke nádhernou brankou vynutil pro Plzeň prodloužení nervydrásajícího fotbalového poháru? Pro fanoušky kulatého nesmyslu hřejivá vzpomínka na jedno z nejpěknějších období světlovlasého kluka z Příbrami, který si v neděli vzal život.

Jako z akčního filmu: houkající policejní vůz k případu nedojel

Scéna jako z akčního filmu. V pondělí krátce po poledni se po Boleslavské třídě od centra směrem k železničnímu nadjezdu řítí houkající policejní vůz. Spěchá k případu pobodaného muže, kde jde o život. Na místo však už nedojede. Na křižovatce s ulicí V Kolonii mu do cesty z vedlejší silnice vjede řidička se Škodou Fabia. Střetu nelze zabránit. Zatímco řidička s autem skončila na rohu nejbližšího domu, policisté vjedou vlevo vedle silnice do úzkého pruhu mezi dům a betonovou stěnu, jíž začíná samotný nadjezd.

Francouzi žijící v Česku Le Penové nevěří. Do druhého kola by ji neposlali

Francouzi, kteří v prvním kole francouzských prezidentských voleb volili v Česku, by do finálního souboje poslali středového kandidáta Emmanuela Macrona a republikána Françoise Fillona. Plyne to z výsledků voleb na webu francouzské ambasády v Praze.