Miller ukončil dlouhé čekání na triumf ve sjezdu

Beaver Creek (USA) - Čtyřiatřicetiletý Miller si připsal 33. vítězství v SP a osmé ve sjezdu, na které čekal od roku 2008.

2.12.2011

Američan Bode Miller se po třech letech a devíti měsících dočkal vítězství v SP.Foto: ČTK

Po dlouhých třech letech a devíti měsících se americký lyžař Bode Miller dočkal vítězství ve sjezdu Světového poháru. Na domácí půdě Beaver Creeku dnes vyhrál o čtyři setiny sekundy před Švýcarem Beatem Feuzem. Třetí místo obsadil Rakušan Klaus Kröll, jenž ztratil na vítěze 14 setin.

Čtyřiatřicetiletý Miller si připsal 33. vítězství ve Světovém poháru a osmé ve sjezdu, na které čekal od triumfu v norském Kvitfjellu v březnu 2008. Od té doby vystoupil na nejvyšší stupeň pouze jednou, loni v lednu ovládl superkombinaci ve Wengenu.

Na proslulé sjezdovce Birds of Prey předvedl Miller jízdu jako v dobách své největší slávy. „Vyhrát doma je něco mimořádného, ale také na tomhle kopci je to výjimečné. Vydal jsem ze sebe všechno. Riskoval jsem, muselo to vyjít,“ liboval si čtyřnásobný mistr světa, jenž sjezd v coloradském středisku vyhrál také v letech 2004 a 2006.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Beaver Creeku (USA)

Muži – sjezd: 1. Miller (USA) 1:43,82, 2. Feuz (Švýc.) –0,04, 3. Kröll (Rak.) –0,14, 4. Clarey (Fr.) –0,78, 5. Svindal (Nor.) –0,96, 6. Bertrand (Fr.) –0,98, 7. Fill (It.) –1,00, 8. Streitberger (Rak.) –1,07, 9. Cuche (Švýc.) –1,08, 10. Reichelt (Rak.) –1,14.

Vonnová triumfovala ve sjezdu v Lake Louise o téměř dvě sekundy

Americká lyžařka Lindsey Vonnová ve sjezdu Světového poháru v Lake Louise deklasovala své konkurentky a vyhrála s náskokem 1,95 sekundy. Sedmadvacetiletá hvězda zvítězila podruhé v sezoně a ztrácí osm bodů na vedoucí ženu seriálu Němku Viktorii Rebensburgovou, která skončila těsně čtvrtá se ztrátou čtyř setin na stupně vítězů.

První sjezd sezony provázely proměnlivé podmínky, kterých využila mimo jiné Tina Weiratherová z Lichtenštejnska, která si dojela se startovním číslem 40 překvapivě pro druhé místo. Bývalá juniorská mistryně světa se probojovala mezi nejlepší trojici ve Světovém poháru poprvé v kariéře. Dosud bylo jejím maximem sedmé místo.

Třetí skončila Švýcarka Dominique Gisinová, která na Vonnovou ztratila 2,06 sekundy. Česká lyžařka Klára Křížová na 50. místě zaostala za vítěznou Američankou o 5,21 sekundy. Od bodů ji dělily necelé dvě sekundy.

S devátým místem se musela spokojit obhájkyně celkového prvenství ve Světovém poháru Němka Maria Höflová-Rieschová. Za Vonnovou zaostala o 2,47 sekundy. „Ta si jezdí vlastní ligu, ale samozřejmě se pokusím k ní přiblížit,“ uvedla Höflová-Rieschová na adresu Američanky, která prochází rozvodem, ale na jejích výkonech to není znát.

„Stála jsem nahoře na startu a říkala: Ok, jdu do toho naplno. Lyžování je momentálně to jediné, co v mém životě funguje,“ řekla Vonnová v reakci na rozpad manželství s Thomasem Vonnem. „Bylo to jako sen. Líp to nešlo. Užívám si každé vítězství, každé stupně vítězů,“ pochvalovala si po 43. triumfu v kariéře, z nichž 22 vybojovala ve sjezdu.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada)

Ženy – sjezd: 1. Vonnová (USA) 1:53,19, 2. Weiratherová (Licht.) –1,95, 3. Gisinová (Švýc.) –2,06, 4. Rebensburgová (Něm.) –2,10, 5. Voglreiterová (Rak.) –2,36, 6. Štuhecová (Slovin.) a Recchiaová (It.) obě –2,38, 8. McKennisová (USA) –2,41, 9. Höflová-Rieschová (Něm.) –2,47, 10. Aufdenblat­tenová (Švýc.) –2,53, …50. Křížová (ČR) –5,21.

2.12.2011

Letní dětský tábor, ilustrační snímek.
19

Děti na táborech mají mobily. A brečí domů

Donald Trump s Vladimirem Putinem
4 4

Americký Senát schválil nové sankce vůči Rusku. Vetuje je Trump?

Výkyvy počasí zdraží med. Na část včelařů dopadne i EET

/INFOGRAFIKA/ Včelaři prodávají med za 160 korun. Kvůli slabší úrodě cena o pár desetikorun stoupne.

DOTYK.CZ

Před 41 let se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás

/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.