Řezáč je mistrem republiky a vládne Ski Tour

Jilemnice - S velkým náskokem pěti minut vyhrál Stanislav Řezáč druhý díl běžeckého seriálu Patria Direct Ski Tour.

26.1.2009

Stanislav Řezáč (uprostřed) v dresu vedoucího závodníka Ski Tour.Foto: DENÍK/Archiv

S velkým náskokem pěti minut vyhrál Stanislav Řezáč druhý díl běžeckého seriálu Patria Direct Ski Tour, kterým byl závod na padesát kilometrů klasickou technikou v Jilemnici. Mezi ženami byla na poloviční trati nejrychlejší Zuzana Kocumová.

Pětatřicetiletý lyžař z Jablonce nad Nisou je po vítězství v Jilemnici a třetím místě v Patria Direct Jizerské 50 největším favoritem v sérii Ski Tour, ve které na celkového vítěze čeká finanční prémie ve výši 100 tisíc korun. Do seriálu se započítávají ještě Orlický maraton, jenž se koná hned o nadcházejícím víkendu, a také Šumavský skimaraton.

„Trať byla hodně těžká – možná ještě těžší než při Jizerské padesátce. Byl jsem v cíli hodně unavený a hodně mi daly zabrat hlavně těžké výjezdy,“ připustil Stanislav Řezáč, který se zároveň stal mistrem republiky.

„Další závod v Orlických horách nepojedu, protože se chystám do Německa na König Ludwig Lauf. Je to trochu risk vzhledem k celkovému pořadí Ski Tour a doufám, že bude sníh a na Šumavě se pojede. Snad nezlomím hůl a dojedu do cíle,“ dodal Řezáč.

Jilemnická padesátka - mistrovství ČR v dálkovém běhu na lyžích

Muži - 50 km klasicky: 1. Řezáč (Areco Hradec Králové) 2:17:16,8, 2. Novotný (Ski Team Jeseník) -4:55,5, 3. Sikora (VŠB TU Ostrava) -5:07,4, 4. Horálek (Jablonec n. N.) -5:10,6, 5. Valoušek -6:35,6, 6. Kupilík (oba Dukla Liberec) -8:00,0.
Ženy - 25 km klasicky: 1. Kocumová 1:25:34,3, 2. Chrástková (Nové Město n. M.) -1:04,1, 3. Jetmarová (Jablonec n. N.) -5:53,4, 4. Havlová (Elektro ČVUT Praha) -6:20,5, 5. Kupilíková (Sport club Plzeň) -9:09,4, 6. Jiřičková (Jilemnice) -10:19,3.
26.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.

Vědci zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní

Klecany (u Prahy) - Vědci z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v Klecanech u Prahy zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní. Pracoviště je unikátní spektrem nabídky metod řešení poruch spánku, a to nejen v rámci ČR. Řada problémů se léčí nejen podáváním léků, ale zásadní jsou i psychoterapeutické postupy, říká vedoucí oddělení spánkové medicíny Jitka Bušková.

Technik z letounu s fotbalisty: Pád jsme nečekali, nikdo nekřičel

La Paz - Bolivijská vláda začala vyšetřovat podezření na nepravosti při udělení licence místní letecké společnosti LaMia, jejíž letoun minulý týden havaroval v Kolumbii s brazilskými fotbalisty. Příčinou neštěstí, při němž zemřelo 71 lidí, byl zřejmě nedostatek paliva. Informaci, že letadlo mělo udělat mezipřistání na dotankování, potvrdil dnes brazilské televizi Globo i přeživší technik Erwin Tumiri.