Řezáč je mistrem republiky a vládne Ski Tour

Jilemnice - S velkým náskokem pěti minut vyhrál Stanislav Řezáč druhý díl běžeckého seriálu Patria Direct Ski Tour.

26.1.2009

Stanislav Řezáč (uprostřed) v dresu vedoucího závodníka Ski Tour.Foto: DENÍK/Archiv

S velkým náskokem pěti minut vyhrál Stanislav Řezáč druhý díl běžeckého seriálu Patria Direct Ski Tour, kterým byl závod na padesát kilometrů klasickou technikou v Jilemnici. Mezi ženami byla na poloviční trati nejrychlejší Zuzana Kocumová.

Pětatřicetiletý lyžař z Jablonce nad Nisou je po vítězství v Jilemnici a třetím místě v Patria Direct Jizerské 50 největším favoritem v sérii Ski Tour, ve které na celkového vítěze čeká finanční prémie ve výši 100 tisíc korun. Do seriálu se započítávají ještě Orlický maraton, jenž se koná hned o nadcházejícím víkendu, a také Šumavský skimaraton.

„Trať byla hodně těžká – možná ještě těžší než při Jizerské padesátce. Byl jsem v cíli hodně unavený a hodně mi daly zabrat hlavně těžké výjezdy,“ připustil Stanislav Řezáč, který se zároveň stal mistrem republiky.

„Další závod v Orlických horách nepojedu, protože se chystám do Německa na König Ludwig Lauf. Je to trochu risk vzhledem k celkovému pořadí Ski Tour a doufám, že bude sníh a na Šumavě se pojede. Snad nezlomím hůl a dojedu do cíle,“ dodal Řezáč.

Jilemnická padesátka - mistrovství ČR v dálkovém běhu na lyžích

Muži - 50 km klasicky: 1. Řezáč (Areco Hradec Králové) 2:17:16,8, 2. Novotný (Ski Team Jeseník) -4:55,5, 3. Sikora (VŠB TU Ostrava) -5:07,4, 4. Horálek (Jablonec n. N.) -5:10,6, 5. Valoušek -6:35,6, 6. Kupilík (oba Dukla Liberec) -8:00,0.
Ženy - 25 km klasicky: 1. Kocumová 1:25:34,3, 2. Chrástková (Nové Město n. M.) -1:04,1, 3. Jetmarová (Jablonec n. N.) -5:53,4, 4. Havlová (Elektro ČVUT Praha) -6:20,5, 5. Kupilíková (Sport club Plzeň) -9:09,4, 6. Jiřičková (Jilemnice) -10:19,3.
26.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

9

Nekuř a nepij, zaplatíš méně. Češi chtějí slevu na pojistném

Tragické ráno. Na Plzeňsku zemřeli při srážce auta a vlaku tři lidé

Račte vstoupit, Bílý dům je váš

Donald Trump je teprve třetí ze 45 amerických prezidentů, který složí přísahu na bibli Abrahama Lincolna. Tím prvním byl sám Lincoln, jako druhý přísahal Barack Obama.

Obamovi balí, prezidentští úředníci vyklízejí Bílý dům

Odcházející americký prezident Barack Obama se loučí s Bílým domem, v němž jako hlava státu bydlel osm let. Oficiální akce, projevy a tiskové konference má za sebou a dnes je jeho program podle poradců volnější, byť Bílý dům ještě neopouští. Hlavou státu je do pátku 12:00 místního času (18:00 SEČ), kdy složí přísahu jeho nástupce Donald Trump.