Řezáč před sobotním závěrečným závodem ve švédském Vaalaadalenu vedl, ale obsadil čtvrté místo a v čele se neudržel. Těsně ho předstihl jeho norský rival Anders Auckland, který závod na 53 km vyhrál o sekundu před domácím Jörgenem Brinkem. Třetí skončil další Švéd Mathias Fredriksson, Řezáč dojel čtvrtý s odstupem 40 sekund na vítěze.

Osmatřicetiletý český běžec tak získal za druhé místo ve Ski Classics 8800 eur (218.000 korun). Dva body ho stály 13.200 eur, o něž bral Auckland na prize money víc.

Další český dálkový běžec Petr Novák dnes obsadil 14. místo. Martin Koukal, který absolvoval mezi "laufaři" první sezonu, byl třiadvacátý.

Závod v dálkovém běhu na lyžích ve Vaalaadalenu (Švédsko), závěrečný díl seriálu Ski Classics - 53 km

Muži: 1. A. Aukland (Nor.) 2:32:41, 2. Brink -1, 3. M. Fredriksson (oba Švéd.) -3, 4. Řezáč -40, …14. Novák -5:13, 23. Koukal (všichni ČR) -11:31.
Konečné pořadí Ski Classics (po 7 závodech): 1. A. Aukland 822, 2. Řezáč 820, 3. Brink 714, …27. Novák 114, 37. Koukal 48.

Ženy: 1. Bonerová (Švýc.) 2:58:18, 2. Svendsenová -52, 3. Kveliová (obě Nor.) -1:51.
Konečné pořadí Ski Classics (po 7 závodech): 1. Hanssonová 910, 2. Nyströmová (obě Švéd.) 902, 3. Bonerová 760, …9. Moravcová (ČR) 64.