Rieschová se dočkala v superkombinaci první výhry
Maria Höflová-Rieschová v superkombinaci SP ve Svatém Mořici. Autor: ČTK
29.1.2012 15:08
Svatý Mořic - Lyžařka Maria Höflová-Rieschová překazila Lindsay Vonnové na švýcarském sněhu vítězný hattrick.
Obhájkyně prvenství ve Světovém poháru Maria Höflová-Rieschová z Německa se dočkala prvního vítězství v této sezoně. Ve Svatém Mořici vyhrála superkombinaci o tři setiny sekundy před Lindsey Vonnovou a oslavila první triumf od 27. února loňského roku, kdy byla nejrychlejší v super-G v Aare. Sbírku úspěchů v SP rozšířila sedmadvacetiletá lyžařka o 21. trofej.
Americká suverénka seriálu Vonnová po těsné porážce nezavršila ve švýcarském středisku v tomto týdnu vítězný hattrick a na jubilejní 50. triumf v kariéře si musí ještě počkat. Už v příštím týdnu bude mít dobrou příležitost počet vítězství zakulatit, protože na programu budou dva rychlostní závody v Garmisch-Partenkirchenu.
Vonnová po triumfech v páteční superkombinaci a sobotním sjezdu byla nejrychlejší i v superobřím slalomu, kterým závěrečný závod ve Svatém Mořici začal. Höflová-Rieschová na ni ale na druhém místě ztrácela jen 23 setin a ve slalomu manko smazala. Jakmile spatřila výsledný čas Vonnové, dala v cílovém prostoru průchod radosti.
"Je to samozřejmě obrovská úleva. Bylo to těsné a dovedu si představit, že Lindsey ty tři setinky pěkně štvou," řekla Němka, jež v sobotním sjezdu prohrála pouze s Vonnovou. Američanka ale přijala porážku se ctí. "Jsem ráda za Marii. Bylo by pěkné, kdybych tady mohla oslavit padesáté vítězství, ale Maria byla dnes příliš rychlá," řekla nadále suverénně vedoucí žena SP.
Nejrychlejší slalomářkou byla Rakušanka Nicole Hospová, kterou výkon v odpolední disciplíně katapultoval z 28. na konečné třetí místo. Zopakovala tím výsledek z pátku.
Ženy - superkombinace: 1. Höflová-Rieschová (Něm.) 2:08,41 (1:20,13+48,28), 2. Vonnová (USA) -0,03 (1:19,90+48,54), 3. Hospová -0,51 (1:21,94+46,98), 4. Görglová (obě Rak.) -0,81 (1:20,67+48,55), 5. Mazeová (Slovin.) -0,99 (1:21,03+48,37), 6. Sejerstedová (Nor.) -1,02 (1:21,22+48,21), 7. Gagnonová (Kan.) -1,36 (1:22,13+47,64), 8. Schnarfová (It.) -1,48 (1:20,83+49,06), 9. Zettelová (Rak.) -1,59 (1:20,88+49,12), 10. Pärsonová (Švéd.) -1,89 (1:20,98+49,32).
Průběžné pořadí kombinace (po 2 ze 3 závodů): 1. Vonnová 180 b., 2. Mazeová 125, 3. Hospová 120, 4. Höflová-Rieschová 110, 5. Zettelová 79, 6. Ferková (Slovin.) 63.
Průběžné pořadí SP (po 21 z 39 závodů): 1. Vonnová 1250, 2. Mazeová 863, 3. Höflová-Rieschová 696, 4. Görglová 598, 5. Fenningerová 567, 6. Schildová (obě Rak.) 548, ...67. Záhrobská (ČR) 46.
Autor: ČTK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Jednou bych ráda vyhrála malý křišťálový glóbus
Sölden - Nejlepší česká lyžařka Šárka Záhrobská před startem Světového poháru říká: Chci být pravidelně na stupních vítězů.
Miller, rebel bez příčiny ze sjezdovek a barů pod nimi
Sölden - Lyžařský americký expres se vrátil, lákají ho olympijské hry.
Na koho se v této sezoně těšit?
Sölden - Tyhle hvězdy budou při letošním světovém poháru ve sjezdovém lyžování nejsledovanější.
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
Maskovaní muži přepadli podnikatele: Jeden z nich zemřel
Smrtí jednoho z útočníků skončilo loupežné přepadení podnikatele Jaroslava Papouška (50) z Litoměřic. V… celý článek ›
Darida mi nominaci zamotal, přiznal po výhře nad Izraelem trenér Bílek
PŘÍMO Z HARTBERGU | V úterý má oznámit konečnou nominaci na EURO, ovšem jak sám přiznává, ještě není… celý článek ›
Paris Hilton si hraje na Brigitte Bardot. A to ani neumí napsat její jméno!
Činnost kontroverzní dědičky hotelového impéria Paris Hilton (31) na filmovém festivalu v Cannes zatím… celý článek ›
Známe přesné datum Ježíšovy smrti, tvrdí vědci
Ježíš zemřel v pátek 3. dubna roku 33. V ten den "chrámová opona se roztrhla vpůli odshora až dolů, země… celý článek ›
