"Chtěla jsem využít divokou kartu, stejně jako v pátek na pětistovce, ale bohužel se stala chyba a musela jsem jet v B skupině. Jsem ale ráda, že jsem vyhrála a za týden pojedu v áčku," řekla Erbanová.

Se svým zapojením do SP je spokojená i proto, že se jí vydařila také páteční pětistovka, ve které byla jedenáctá. "Byl to trochu nervózní závod. Měla jsem ale dobrou soupeřku, Holanďanku Jorien ter Morsovou. Takže, i když jsme byly první pár, bylo to dobré," uvedla Erbanová, kterou v neděli čeká druhý start na pětistovce. Tentokrát však už bude muset jet v béčku. "Nemám vyjeto dost bodů," vysvětlila.

Členka nizozemského týmu Afterpay po absenci na dvou závodech SP už nemůže myslet na výraznější prosazení v seriálu, vrcholem sezony pro ni opět budou světové šampionáty: na jednotlivých tratích i sprinterský.

"Se starty v Astaně jsem opravdu spokojená. Po měsíci a pár dnech jsem znovu poprvé startovala v závodě a teď se chci každým závodem posouvat," přeje si rodačka z Vrchlabí.

V divizi B se představila i Nikola Zdráhalová, která obsadila deváté místo a získala tak jeden bod. Časem 1:18,80 si navíc o tři desetiny sekundy vylepšila osobní rekord. Čtyřiadvacetiletá Erbanová zajela čas 1:17,04.

Závody SP v rychlobruslení v Astaně:

Muži:
500 m: 1. Ntab (Niz.) 34,52, 2. Murašov 34,57, 3. Kuližnikov (oba Rus.) 34,61.
Průběžné pořadí SP (po 3 z 10 závodů): 1. Kuližnikov 300, 2. Čcha Min-kju (Korea) 180, 3. Poutala (Fin.) 176.

1000 m: 1. De Haitre (Kan.) 1:08,90, 2. Kuližnikov 1:08,99, 3. Oda (Jap.) 1:09,06.
Průběžné pořadí SP (po 3 ze 7 závodů): 1. Kuližnikov 220, 2. Nuis (Niz.) 200, 3. De Haitre 190.

Stíhací závod družstev: 1. Japonsko 3:44,10, 2. Kanada 3:44,95, 3. Polsko 3:45,04.
Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů): 1. Japonsko 210.

Ženy:
1000 m: 1. Takagiová (Jap.) 1:15,25, 2. Ter Morsová 1:15,36, 3. Leenstraová (obě Niz.) 1:15,82, …divize B: 1. Erbanová 1:17,04, 9. Zdráhalová (obě ČR) 1:18,80.
Průběžné pořadí SP (po 3 ze 7 závodů): 1. Takagiová 230, 2. Bergsmaová (USA) 200, 3. Leenstraová 186, …25. Erbanová 25, 40. Zdráhalová 1.

Stíhací závod družstev: 1. Japonsko 2:57,75, 2. Nizozemsko 3:02,53, 3. Rusko 3:02,78.
Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů): 1. Nizozemsko 280, …8. ČR 80.