Hvězda Martiny Sáblíkové září ve světě rychlobruslení dál. Česká reprezentantka triumfovala v pátek v závodě Světového poháru na 3000 metrů v americkém Salt Lake City.

Pro Sáblíkovou to bylo na této trati už její třetí letošní vítězství. Po předchozích vítězstvích v Berlíně a v Hamaru si upevnila i vedení v seriálu.

V celkovém pořadí druhá za Sáblíkovou je německá závodnice Stephanie Beckertová, která skončila na druhé příčce i v pátek.

Sáblíková ledový ovál v Salt Lake City prosvištěla v čase 3:56,29, což je druhý nejlepší výkon její kariéry. Beckertová za ní zaostala o jeden a půl sekundy. Třetí místo obsadila Kanaďanka Kritina Grovesová.

Německá legenda Cladia Pechsteinová, která byla pro tento závod dočasně omilostněna z dopingového podezření a bojovala o možnost účasti na olympiádě, skončila třináctá s časem o více než osm sekund horším než Sáblíková.

Muži - 500 m: 1. I Kjo-hjuk (Korea) 34,26, 2. Oikawa (Jap.) 34,27, 3. Poutala (Fin.) 34,31.
Průběžné pořadí SP (po 7 z 12 závodů): 1. Poutala 465 b., 2. I Kang-sok (Korea) 443, 3. I Kjo-hjuk 421.

Ženy - 500 m: 1. Wolfová (Něm.) 37,00 - světový rekord, 2. Wang Pej-sing (Čína) 37,14, 3. I Sang-hwa (Korea) 37,24, divize B: …22. Erbanová (ČR) 39,26.
Průběžné pořadí SP (po 7 z 12 závodů): 1. Wolfová 680, 2. Wang Pej-sing 580, 3. I Sang-hwa 435.

3000 m: 1. Sáblíková (ČR) 3:56,29, 2. Beckertová (Něm.) 3:57,78, 3. Grovesová (Kan.) 3:58,67.
Průběžné pořadí SP (po 5 ze 6 závodů): 1. Sáblíková 460, 2. Beckertová 430, 3. Anschützová-Thomsová (Něm.) 315.