Sáňkaři Brožovi byli šestí v závodě SP a ME, nejlépe v kariéře

Oberhof - Bratři Lukáš a Antonín Brožovi obsadili šesté místo ve Světovém poháru sáňkařů v Oberhofu a zaznamenali svůj nejlepší výsledek v kariéře. Závod na německé dráze byl zároveň mistrovstvím Evropy, v němž českým sourozencům patřila stejná pozice.

12.1.2013

Sáňkaři Lukáš a Antonín Brožovi.Foto: ČTK/PICTURE ALLIANCE/Revierfoto

Maximem bratrů Brožových v SP byla dosud osmá příčka, kterou zajeli v prosinci v druhém závodu sezony v Königssee. Osmí byli i na loňském mistrovství Evropy.

Brožovi zajeli šestý čas v obou jízdách a ztratili 664 tisícin sekundy na vítěze. Tím se překvapivě stala domácí dvojice Toni Eggert, Sascha Benecken, která uštědřila první porážku v ročníku svým favorizovaným krajanům Tobiasi Wendlovi a Tobiasi Arltovi. Vítězové předchozích pěti závodů SP prohráli o 22 tisícin.

Druhá česká dvojice Matěj Kvíčala, Jaromír Kudera obsadila osmnáctou pozici, v kontinentálním šampionátu byla klasifikována o jednu příčku výše.

Mistrovství Evropy a Světový pohár v jízdě na saních v Oberhofu (Německo):

Muži - dvojice: 1. Eggert, Benecken 1:23,240 (41,611+41,629), 2. Wendl, Arlt (všichni Něm.) -0,022 (41,565+41,697), 3. Penz, Fischler (Rak.) -0,224 (41,707+41,757), …6. L. Brož, A. Brož -0,664 (41,929+41,975), 18. (v ME 17.) Kvíčala, Kudera (všichni ČR) -1,803 (42,454+42,589).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 9 závodů): 1. Wendl, Arlt 585 b., 2. Eggert, Benecken 467, 3. Penz, Fischler 440, …9. L. Brož, A. Brož 199, 18. Kvíčala, Kudera 114.

Ženy: 1. Geisenbergerová 1:23,597 (41,764+41,833), 2. Hüfnerová -0,187 (41,885+41,899), 3. Wischnewská (všechny Něm.) -0,299 (41,963+41,933).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 9 závodů): 1. Geisenbergerová 570, 2. Wischnewská 440, 3. Hüfnerová 345, …50. Kotenová 7.

12.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

Postrach Vysočiny: Žena zničila desítky aut a zapálila volejbalové kabiny

Havlíčkův Brod – Bývalou řidičku kamionu a uklízečku Bohumilu Šustrovou ze Ždírce nad Doubravou poslal v úterý Okresní soud v Havlíčkově Brodě na devět měsíců do vězení, a to za podpálení kabin havlíčkobrodským sportovcům.

Týden fungování EET: 18,1 milionu účtenek a 700 udání

Praha - Restauratéři a hoteliéři odeslali do systému EET do dnešních 19:00, tedy za skoro týden fungování evidence tržeb, zhruba 18,1 milionu účtenek. Zároveň finanční správa už eviduje 706 oznámení o nevydání účtenky. Informovala o tom mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Systém podle ní běží plynule a bez problémů.

ANO chce Jermanovou ve vedení Sněmovny nahradit Vondráčkem

Praha - Poslanci ANO do vedení Sněmovny vybrali svého místopředsedu Radka Vondráčka. Měl by nahradit místopředsedkyni dolní komory Jaroslavu Jermanovou, která se rozhodla rezignovat kvůli zvolení středočeskou hejtmankou. O nominaci rozhodli poslanci ANO ve středu večer v tajném hlasování. Informovala o tom mluvčí hnutí Lucie Kubovičová.