Sdruženáře Dvořáka nezlomily ani dvacetistupňové mrazy, získal bronz

Čajkovskij - Sdruženář Miroslav Dvořák si dojel v mrazivém Čajkovském pro druhé umístění na stupních vítězů ve Světovém poháru. Šestadvacetiletý Čech v Rusku obsadil třetí místo a vyrovnal svůj nejlepší výsledek v kariéře, jehož dosáhl před rokem v Almaty.

4.1.2014 AKTUALIZOVÁNO 4.1.2014

Sdruženář Miroslav Dvořák.Foto: ČTK/APA/Erwin Scheriau

Závod vynechala většina elitních sdruženářů, proto Dvořák prohlásil, že třetí místo bere s rezervou. "Dost dobrých závodníků tu chybělo, ale na druhou stranu je to bedna a ta se vždy počítá," řekl. "Je to pro mě vzpruha k dalším závodům a olympijským hrám, hlavně jsem spokojený se zlepšením na můstku," dodal.

Dvořák si na pódiové umístění zadělal čtrnáctým místem po skoku. V běhu pak spolu s Němcem Björnem Kircheisenem a Rakušanem Lukasem Klapferem vytvořili rychlou trojici, která stíhala vedoucí duo Wilhelm Denifl, Tim Hug.

V závěrečném stoupání krátce před cílem desetikilometrového úseku se Kircheisen s Dvořákem přehnali přes Rakušana Denifla a dostali se na medailové pozice. Vedení udržel Švýcar Hug, jehož dosavadním maximem v SP byla devátá příčka.

"V běhu jsem to ubojoval. V tomhle mrazu se mi přitom neběželo moc dobře, ale ostatní závodníci na tom byli asi ještě hůř. Do závěru jsem dal všechno, ale na Kircheisena jsem už ve finiši neměl," konstatoval Dvořák v tiskové zprávě svazu.

Na body z Čechů dosáhli ještě 24. Tomáš Portyk a poprvé v sezoně 28. Tomáš Slavík. Aleš Vodseďálek obsadil 41. místo.

Po nedělním závodu v Čajkovském čeští reprezentanti vynechají další dva podniky Světového poháru ve francouzském středisku Chaux Neuve. "Potřebujeme nutně skákat, a tak budeme hledat místo, kde to půjde. Musíme na můstku získat ještě větší sebedůvěru," vysvětlil kouč týmu Luděk Šablatura.

Závod SP v severské kombinaci v Čajkovském (Rusko):

1. Hug (Švýc.) 27:44,9, 2. Kircheisen (Něm.) -5,7, 3. Dvořák (ČR) -8,3, 4. Denifl -11,8, 5. Klapfer (oba Rak.) -29,9, 6. Fletcher (USA) -35,4, …24. Portyk -1:28,8, 28. Slavík -1:52,9, 41. Vodseďálek (všichni ČR) -3:39,9.

Průběžné pořadí SP (po 7 ze 17 závodů): 1. Frenzel (Něm.) 403, 2. A. Watabe (Jap.) 341, 3. Lamy Chappuis (Fr.) 312, 4. Kokslien 258, 5. Klemetsen (oba Nor.) 248, 6. Rydzek (Něm.) 238, …15. Dvořák 124, 34. Portyk 37, 74. Churavý (ČR) 5, 67. Slavík 3.

4.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

„Cítíme velkou křivdu," říkají manželé, kteří měli naftu ve své studni

Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.

První česká medaile. Koukalová dojela v Östersund třetí ve sprintu!

Östersund (Švédsko) - Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu a poprvé v nové sezoně Světového poháru vystoupila na stupně vítězů. Královna minulé zimy dnes přesně střílela a prohrála jen s vítězkou Marií Dorinovou-Habertovoui z Francie a druhou Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.

Britové poslali do vězení trio, jež ženy z ČR nutilo k prostituci

Bristol - Soud v britském Bristolu dnes uložil tresty vězení ve výši 7,5 až 9,5 roku trojici osob, které lákaly z České republiky ženy do Spojeného království, kde je nutily k prostituci. Britská média státní příslušnost odsouzených neupřesňují, z prohlášení místní policie ale vyplývá, že jeden z trojice byl zadržen v Česku, kde čeká na vydání do Británie. Soud mu tedy trest uložil v nepřítomnosti.