Sdruženář Dvořák vybojoval bod, triumfoval Ital Pittin

Chaux-Neuve - Český reprezentant Miroslav Dvořák skončil třicátý. Dalším Čechům se nedařilo.

13.1.2012

Miroslav Dvořák z Liberce.Foto: Deník/ Petr Šimr

Sdruženář Miroslav Dvořák získal bod za 30. místo v závodě Světového poháru v Chaux-Neuve. V desetikilometrovém běhu se na hodnocenou pozici posunul z 41. místa po skoku. Ve Francii slavil první vítězství v kariéře Alessandro Pittin a do listiny vítězů v severské kombinaci se zapsal jako první Ital v historii SP.

Dalším českým sdruženářům se nedařilo. Aleš Vodseďálek se z deváté příčky po skokanské části propadl na 42. místo, Pavel Churavý si v běhu mírně polepšil na 36. pozici.

Pittin po čtyřech třetích a dvou druhých místech poprvé dosáhl na vítězství a získal i premiérový triumf pro svoji zemi. Ve finiši za sebou nechal o 4,4 sekundy celkového lídra Jasona Lamyho Chappuise z Francie, který měl díky triumfu ve skoku nejlepší výchozí pozici. S nimi na stupně vítězů premiérově vystoupil Němec Fabian Riessle.

Závod byl náhradou za zrušený podnik v polském Zakopaném. V sobotu a neděli bude seriál ve Francii pokračovat dalšími dvěma díly.

SP v severské kombinaci v Chaux-Neuve (Francie):
1. Pittin (It.) 22:29,6, 2. Lamy Chappuis (Fr.) -4,4, 3. Riessle (Něm.) -6,0, 4. Runggaldier (It.) -6,9, 5. Watabe (Jap.) -9,2, 6. Lacroix (Fr.) -9,7, 7. Schmid (Nor.) -18,8, 8. Demong (USA) -20,2, 9. Rydzek (Něm.) -22,7, 10. Kokslien (Nor.) -25,1, …30. Dvořák -1:32,3, 36. Churavý -1:56,7, 42. Vodseďálek (všichni ČR) -2:26,1.

Průběžné pořadí SP (po 10 z 23 závodů): 1. Lamy Chappuis 670 b., 2. Watabe 456, 3. Pittin 448, 4. Edelmann (Něm.) 405, 5. Krog (Nor.) 344, 6. Frenzel (Něm.) 331, …38. Slavík (ČR) a Churavý 17, 42. Dvořák 14, 44. Vodseďálek 13.

13.1.2012

Úroveň technického vzdělání podle šéfů strojírenských firem klesá

Praha - Úroveň technického vzdělávání se podle 60 procent ředitelů strojírenských firem za posledních deset let zhoršila. Pesimističtější byli v průzkumu mezi 285 podniky šéfové velkých společností. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti CEEC Research, jehož výsledky mají média k dispozici. Kompletní data budou zveřejněna v úterý na konferenci Budoucnost technického vzdělávání na ministerstvu školství.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.