Sdruženář Frenzel si připsal 29. triumf v kariéře, Dvořákovi body unikly

Trondheim - Vedoucí muž Světového poháru v severské kombinaci Eric Frenzel vyhrál dnešní závod v Trondheimu a vybojoval 29. vítězství v kariéře, kterým se osamostatnil na druhém místě historických tabulek. Více triumfů než sedmadvacetiletý německý sdruženář posbíral už jen legendární Fin Hannu Manninen (48 výher).

10.2.2016

Sdruženář Miroslav Dvořák.Foto: ČTK/AP/Heikki Saukkomaa

Český reprezentant Miroslav Dvořák, který se vrací po prodělané mononukleóze, tentokrát po skoku nastoupil i do běžecké části a skončil těsně za body na 33. místě, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně. Druhý Čech Tomáš Portyk figuroval po skoku na 18. místě, na startu desetikilometrové trati se už ale neobjevil.

Frenzel odstartoval do závodu ze druhého místa po skoku a nakonec vyhrál s téměř šestnáctisekundovým náskokem před nejlepším sdruženářem z můstku Akitem Watabem z Japonska. Třetí místo před domácími fanoušky obsadil vítěz úterního závodu Jörgen Graabak.

V průběžném pořadí SP už Frenzel vede před Watabem o 147 bodů a útočí na čtvrtý celkový triumf v seriálu v řadě. Takovou sérii trofejí dosud dokázal nastřádat jen Manninen, který sdruženářům kraloval v letech 2004 až 2007.

Závod SP v severské kombinaci v Trondheimu (Norsko):

1. Frenzel (Něm.) 24:28,5, 2. A. Watabe (Jap.) -15,9, 3. Graabak (Nor.) 57,8, 4. Herola (Fin.) -1:00,5, 5. Seidl (Rak.) -1:05,3, 6. Schmid -1:07,5, 7. Klemetsen (oba Nor.) -1:13,9, 8. J. Watabe (Jap.) -1:15,2, 9. Faisst -1:15,9, 10. Rydzek (oba Něm.) -1:16,1, …33. Dvořák -2:55,1, Portyk (oba ČR) nenastoupil do běžecké části.

Průběžné pořadí SP (po 12 z 19 závodů): 1. Frenzel 911 b., 2. A. Watabe 764, 3. Riessle (Něm.) 649, 4. Graabak 558, 5. Krog (Nor.) 422, 6. Rydzek 386, …21. Portyk 123.

Severokorejci: Jsme připraveni potopit americké lodě

Pchjongjang se dnes nechal slyšet, že je připraven potopit americkou loď, která demonstruje svoji vojenskou sílu u korejských břehů. K americké letadlové lodi u břehů Severní Korey se včera připojily dvě japonské, kvůli cvičení v západním Pacifiku. Japonsko má v Asii druhou největší ozbrojenou flotilu, hned po Číně.

Nelegální tunningový sraz: policie musela zasahovat

Kvílení pneumatik, řev trápených motorů a hlasitá muzika. V Mladé Boleslavi, na parkovišti marketů Obi a Albert v ulici Na Radouči, si dali nenahlášený sraz příznivci tunningu, aby se navzájem pochlubili svými vyšperkovanými vozy.

Dobrá zpráva pro Pardubice: Hokejová extraliga je zachráněna

Obrovská radost, vyprodaná hala na nohou, potlesk na otevřené scéně. Tak končil poslední zápas hokejistů Dynama v sezoně. V posledním utkání baráže porazili Jihlavu a odvrátili hrozbu pádu do první ligy. Takže nejvyšší hokejová soutěž je zachráněna!

Akce Kulak, pak samota, vypráví pamětnice

Ze třiaosmdesátihektarového statku v Mistříně na Hodonínsku se museli přestěhovat za jeden den. V roce 1951 jim ho totiž vzali komunisté při akci Kulak. Při ní zabavovali majetek všem velkým statkářům, aby vytvořili státní hospodářství. „Bylo nás devět. Vojáci nás převezli na samotu u Jestřabice na Kroměřížsku, která měla jen jednu místnost," vzpomíná šestaosmdesátiletá Eliška Kolečkářová na dobu, kdy jí bylo osmnáct let. Jejího otce letos hodonínský okresní soud rehabilitoval a očistil jeho jméno.