Sezonu odstartoval vítězstvím Švýcar Albrecht

Sölden – Starší bratr lyžařky Šárky Záhrobské Petr nedokončil po pádu první kolo.

26.10.2008
9 fotografií
Švýcar Daniel Albrecht vyhrál úvodní závod sezony.

Švýcar Daniel Albrecht vyhrál úvodní závod sezony.Foto: REUTERS/Leonhard Foeger

Stejně jako nejlepší česká slalomářka Šárka Záhrobská nevstoupil do letošního ročník Světového poháru ve sjezdovém lyžování podle svých představ ani její starší bratr Petr.

Jediný český reprezentant na startovním poli obřího slalomu v rakouském Söldenu kvůli pádu nedokončil úvodní kolo a nebyl tak při své letošní premiéře klasifikován.

Do nové sezony SP se naopak mistrovsky odpíchl Daniel Albrecht. Švýcarský lyžař si poradil s rakouským svahem ze všech nejlépe a zvítězil o čtrnáct setin vteřiny před svým slavným krajanem Didierem Cuchem. Třetí místo vybojoval s odstupem téměř půldruhé sekundy Ted Ligety z USA.

Pětadvacetiletý mistr světa v kombinaci Albrecht si na svůj čtvrtý triumf ve SP v kariéře zadělal již po první jízdě, ve které byl jasně nejrychlejší. Svým bezchybným druhým kolem svou první pozici jen uhájil.

Velkým zklamáním pro domácí fanoušky bylo vystoupení dvojnásobného olympijského vítěze z Turína. Benjamin Raich byl sice v první dějství druhým nejrychlejším mužem na svahu, jenže druhé kolo pokazil a musel se smířit až se čtvrtým místem.

A příliš se nedařilo ani obhájci prvenství ve SP Bode Millerovi z USA. Američan obsadil v Rakousku až desátou příčku.

Výsledky

Obří slalom: 1. Albrecht 2:15,78 min. (1:07,30 1:08,48), 2. Cuche (oba Švýc.) 2:15,92 (1:07,56 1:08,36), 3. Ligety (USA) 2:17,03 (1:07,57 1:09,46), 4. Raich (Rak.) 2:17,08 (1:07,42 1:09,66), 5. Fanara (Fr.) 2:17,22 (1:08,30 1:08,92), 6. Gruber 2:17,25 (1:08,10 1:09,15), 7. Baumann 2:17,34 (1:08,51 1:08,83), 8. Schörghofer (všichni Rak.) 2:17,35 (1:08,63 1:08,72), 9. Janka (Švýc.) 2:17,36 (1:09,08 1:08,28), 10. Miller (USA) 2:17,37 (1:07,62 1:09,75), …Záhrobský (ČR) nedokončil.

Autor: Lukáš Králíček

26.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.