Slalomu ve Wengenu kraloval Grange

Wengen - Francouz Jean–Baptiste Grange vyhrál sobotní závod Světového poháru ve slalomu. Na trati ve švýcarském Wengenu předčil o osm desetin švédského lyžaře Jense Byggmarka, třetí skončil Američan Ted Ligety.

12.1.2008

Francouz Jean-Baptiste Grange slaví své vítězství v pátem slalomu sezony ve švýcarském Wengenu.Foto: Reuters

Grange tak navázal na své páteční vítězství vsuperkombinaci. Ovládnout ve Wengenu dva závody během jednoho víkendu přitom dokázal naposledy Jean-Claude Killy v roce 1967.

Čeští reprezentanti znovu neoslnili. Ondřeji Bankovi utekl postup do druhého kola o pět setin a celkově skončil jednatřicátý. Jeho kolega Filip Trejbal obsadil devětačtyřicátou pozici. Kryštof Krýzl do cíle vůbec nedojel.

Výsledky:

Slalom: 1.Grange (Fr.) 1:34,81 (47,51+47,30), 2.Byggmark (Švéd.) 1:35,61 (47,88+47,73), 3.Ligety (USA) 1:35,70 (47,07+48,63), 4.Myhre (Nor.) 1:36,20 (48,36+47,84), 5.Miller (USA) 1:36,25 (48,46+47,79), 6.Lizeroux (Fr.) 1:36,26 (48,59+47,67),…31. Bank 49,34, 49.Trejbal 49,92– nepostoupili z1. kola, Krýzl (všichni ČR) nedokončil 1.kolo.

Pořadí slalomu SP (po 5z10závodů): 1.Grange 276, 2.Raich (Rak.) 216, 3.Mölgg (It.) 205, 4.Neureuther 199, 5.Byggmark 176, 6.Gini (Švýc.) 165, …29. Bank28.

Pořadí SP (po 19ze 41závodů): 1.Raich 690, 2.Albrecht 562, 3.Cuche (Švýc.) 525, 4.Miller 511, 5.Grange 456, 6.Ligety 440, …49. Bank88.

12.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.

Vědci zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní

Klecany (u Prahy) - Vědci z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v Klecanech u Prahy zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní. Pracoviště je unikátní spektrem nabídky metod řešení poruch spánku, a to nejen v rámci ČR. Řada problémů se léčí nejen podáváním léků, ale zásadní jsou i psychoterapeutické postupy, říká vedoucí oddělení spánkové medicíny Jitka Bušková.

Technik z letounu s fotbalisty: Pád jsme nečekali, nikdo nekřičel

La Paz - Bolivijská vláda začala vyšetřovat podezření na nepravosti při udělení licence místní letecké společnosti LaMia, jejíž letoun minulý týden havaroval v Kolumbii s brazilskými fotbalisty. Příčinou neštěstí, při němž zemřelo 71 lidí, byl zřejmě nedostatek paliva. Informaci, že letadlo mělo udělat mezipřistání na dotankování, potvrdil dnes brazilské televizi Globo i přeživší technik Erwin Tumiri.