Šlesingr doběhl ve stíhačce na šestém místě

Chanty Mansijsk – Zvítězil Nor Emil Hegle Svendsen před krajanem Ole Einarem Björndalenem.

28.3.2009

Stíhačku biatlonistů v Chanty Mansijsku vyhrál Nor Svendsen (uprostřed), druhý skončil jeho krajan Björndalen (vlevo) a třetí byl Rakušan Sumann.Foto: REUTERS/Denis Sinyakov

Český biatlonista Michal Šlesingr dosáhl v předposledním závodu Světového poháru svého třetího nejlepšího výsledku v sezoně.

V ruském Chanty Mansijsku obsadil v sobotní stíhačce na 12,5 kilometru šesté místo.

Český reprezentant vyrážel na trať ze sedmnácté pozice, která mu patřila po čtvrtečním sprintu.

Šlesingr mohl skončit i lépe, ale z pátého místa spadl po chybě na poslední střelecké položce. Ta byla jeho jediná v celém závodu.

Do cíle doběhl se ztrátou necelé minuty na vítěze, kterým se stal Nor Emil Hegle Svedsen. Ten ve finiši těsně porazil svého krajana Ole Einara Björndalena. Oba se na střelnici mýlili dvakrát.

Björndalen, který je už od čtvrtka jistým vítězem celého seriálu, si druhým místem pojistil i zisk malého křišťálového glóbu za prvenství ve stíhacích závodech.

Třetí doběhl Rakušan Christoph Sumann. Dalším Čechům se nedařilo tak jako Šlesingrovi. Jaroslav Soukup byl jedenatřicátý, Zdeněk Vítek jedenačtyřicátý.

První start závodu musel být zrušen ve chvíli, kdy už několik biatlonistů vyrazilo na trať. Důvodem bylo selhání časomíry. Opakovaný start proběhl s patnáctiminutovým zpožděním.

Muži, stíhací závod (12,5 km): 1. Svendsen 33:03,3 (2 tr. okruhy), 2. Björndalen (oba Nor.) -0,1 (2), 3. Sumann (Rak.) -23,8 (2), 4. Greis (Něm.) -44,0 (3), 5. Ferry (Švéd.) -44,1 (1), 6. Šlesingr (ČR) -58,5 (1), 7. Ustjugov (Rus.) -1:05,6 (3), 8. Burke (USA) -1:08,4 (1), 9. Sikora (Pol.) -1:15,3 (3), 10. Schempp (Něm.) -1:15,8 (1), …31. Soukup -2:51,8 (4), 41. Vítek (oba ČR) -3:15,3 (3).

Průběžné pořadí SP (po 25 z 26 závodů): 1. Björndalen 1032 b., 2. Sikora 863, 3. Svendsen 818, 4. Greis 790, 5. Čudov (Rus.) 773, 6. Sumann 721, …20. Šlesingr 403, 43. Soukup 175, 48. Vítek 136, 53. Holubec 118, 57. Dostál 102, 99. Moravec (všichni ČR) 9.

Konečné pořadí SP ve stíhacích závodech (po 7 závodech): 1. Björndalen 342 b., 2. Svendsen 308, 3. Sikora 276, 4. Greis 231, 5. Ferry 215, 6. Eder (Rak.) 186, …10. Šlesingr 157, 28. Soukup 77, 29. Vítek 76, 53. Holubec 32, 67. Dostál 15.