Česká mistryně světa v paralelním slalomu postoupila z kvalifikace druhým nejlepším časem, prohrála jen s Kreinerovou, která byla o jedinou desetinu sekundy rychlejší.

V osmifinále Ledecká porazila Nizozemku Michelle Dekkerovou, ve čtvrtfinále ale o 11 setin prohrála s bronzovou medailistkou z MS Japonkou Tomokou Takeučiovou.

"Jsem spokojená. Obhájila jsem umístění ze šampionátu, bylo to hodně vyrovnané a snad jsem ani podle prvních konzultací s (trenérem) Richardem (Picklem) nenadělala moc chyb, měla jsem z jízd dobrý pocit. Soupeřka byla dnes o něco málo rychlejší," uvedla na webu své agentury Ledecká, kterou čeká příští týden Světový pohár v německém Sudefeldu.

Finále žen bylo čistě rakouskou záležitostí, Kreinerová porazila krajanku Inu Meschikovou. Třetí skončila Němka Selina Jörgová, která o pouhé dvě setiny sekundy předstihla Takeučiovou.

Závod mužů ovládl ruský snowboardista Vic Wild, který ve finále porazil Mirka Felicettiho z Itálie. Lídr průběžného pořadí Žan Košir skončil na domácí půdě třetí.

SP ve snowboardingu v Rogle (Slovinsko) - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Wild (Rus.), 2. Felicetti (It.), 3. Košir (Slovin.), 4. Flütsch (Švýc.).
Průběžné pořadí obřího slalomu (po 2 ze 4 závodů): 1. Košir 1400, 2. Wild 1320, 3. Fischnaller (It.) 1130.
Průběžné pořadí SP: 1. Košir 3200, 2. Fischnaller 2490, 3. Wild 1970.

Ženy: 1. Kreinerová, 2. Meschiková (obě Rak.), 3. Jörgová (Něm.), 4. Takeučiová (Jap.), 5. Ledecká (ČR).
Průběžné pořadí obřího slalomu (po 2 ze 4 závodů): 1. Kreinerová 2000, 2. Jörgová 1000, 3. Calveová (Kan.) 822, …11. Ledecká 450.
Průběžné pořadí SP: 1. Kreinerová 2690, 2. Schöffmannová (Rak.) 1780, 3. Jörgová 1760, 4. Ledecká 1450.