Biatlonisté před OH dosáhli nejlepšího výsledku v sezoně, byli pátí

Ruhpolding - Čeští biatlonisté dojeli pátí ve čtvrteční štafetě Světového poháru v německém Ruhpoldingu. Kvarteto Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec tak zaznamenalo před olympiádou letošní maximum.

9.1.2014 AKTUALIZOVÁNO 9.1.2014

Biatlonista Michal Šlesingr.Foto: ČTK/Petrášek Radek

Z těsné výhry se radovalo Rakousko před domácími Němci, třetí skončili Rusové.

Češi skvěle stříleli a potřebovali pouze dva náboje navíc. Šlesingr rozjel závod na sedmé místě, Krčmář sice o dvě příčky klesl, ale udržel kontakt s čelem. Jistý Soukup posunul tým na páté místo, které finišman Moravec potvrdil.

"Myslím, že se trefím, když řeknu, že celý tým včetně mě dnes parádně střílel. Prostě jsme se trefovali," řekl pro svazový web Moravec. "Možná jsme jen lehce ztráceli v běhu, ale to bylo dáno tím, jak jsme byli vpředu. Tam jsou samá esa a s nimi to není žádná sranda," dodal desátý muž průběžné klasifikace SP.

V této sezoně Světového poháru to byl třetí štafetový závod. V Hochfilzenu skončili čeští biatlonisté sedmí a v Annecy byli o dvě místa horší.

"O střelbě dnešní závod byl především a kluci ji v těžké konkurenci zvládli výborně. Dnešního výsledku si velmi cením," řekl trenér Ondřej Rybář. "Štafety ukázaly, jak je současné startovní pole neuvěřitelně vyrovnané. Když máte štěstí, jste na bedně. Když máte smůlu, jste na konci desítky jako dnes Norové nebo ještě mnohem dále," dodal kouč a pochválil Krčmáře za jeho výkonnostní růst.

Rakousku vybojoval vítězství ve strhujícím finiši Dominik Landertinger, který v cílové rovince porazil Simona Schemppa. Po poslední střelecké položce vedl Rus Anton Šipulin, ale nástupu soupeřů v kopci před cílem nestačil a dojel třetí.

Hned na prvním úseku přišla o naděje na boj o přední příčky favorizovaná norská štafeta. Johannes Thingnes Bö vleže prvních pět ran minul, ze tří náhradních se trefil dvakrát a musel na tři trestná kola. Norové nakonec byli devátí.

Švédský biatlonový tým vyděsil na SP v Ruhpoldingu požár
Biatlonistky bez Vítkové skončily v Ruhpoldingu sedmé, slavily Rusky

Závod SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Rakousko (Sumann, Mesotitsch, Eder, Landertinger) 1:15:40,9 (0 tr. okruhů + 8 dobíjení), 2. Německo (Stephan, Birnbacher, Lesser, Schempp) -0,1 (0+9), 3. Rusko (Volkov, Usťugov, Malyško, Šipulin) -14,9 (0+7), 4. Švédsko -25,1 (1+7), 5. Česká republika (Šlesingr, Krčmář, Soukup, Moravec) -41,4 (0+2), 6. Itálie -47,3 (0+7).

9.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

Úroveň technického vzdělání podle šéfů strojírenských firem klesá

Praha - Úroveň technického vzdělávání se podle 60 procent ředitelů strojírenských firem za posledních deset let zhoršila. Pesimističtější byli v průzkumu mezi 285 podniky šéfové velkých společností. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti CEEC Research, jehož výsledky mají média k dispozici. Kompletní data budou zveřejněna v úterý na konferenci Budoucnost technického vzdělávání na ministerstvu školství.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.