Staronový král sdruženářů. Frenzel počtvrté za sebou ovládl Světový pohár

Val di Fiemme - Sdruženáři mají stále stejného vládce. Němec Erik Frenzel doběhl druhý ve Val di Fiemme, což mu bohatě stačilo - čtvrtým rokem po sobě vyhrál celkové hodnocení Světového poháru. Závod ovládl Rakušan Bernhard Gruber, Miroslav Dvořák bodoval na 23. místě.

27.2.2016 AKTUALIZOVÁNO 27.2.2016

Eric Frenzel z NěmeckaFoto: ČTK/AP

Sedmadvacetiletý Frenzel sice neudržel vedení ze skokanské části a do cíle doběhl 37,5 sekundy za Gruberem, ale i to mu stačilo k potvrzení celkového triumfu v SP.

Jeho jediný zbývající konkurent v boji o křišťálový glóbus Akito Watabe z Japonska totiž kvůli onemocnění v Itálii nestartuje a po dnešku ztrácí 223 bodů. Příští víkend ve finále seriálu v Schonachu tak už nebude moci Frenzela o celkový triumf připravit.

Třiatřicetiletý Gruber si z druhého místa po skoku doběhl pro šesté vítězství v kariéře. Třetí skončil Nor Jörgen Graabak.

Dvořák, jenž po mononukleóze naskočil do seriálu až koncem ledna, si v běžecké části polepšil o tři pozice a skončil třiadvacátý. Kutal doběhl předposlední čtyřicátý z těch, kteří závod dokončili.

SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme:

1. Gruber (Rak.) 30:59,7, 2. Frenzel (Něm.) -37,5, 3. Graabak -46,0, 4. Krog (oba Nor.) -52,2, 5. Klapfer (Rak.) -56,7, 6. Riessle (Něm.) -1:20,2, 7. Seidl (Rak.) -1:21,8, 8. Schmid (Nor.) -1:24,2, 9. Denifl (Rak.) -1:25,2, 10. Moan (Nor.) -1:28,1, …23. Dvořák -3:20,7, 40. Kutal (oba ČR) -7:59,0.

Průběžné pořadí SP (po 16 z 19 závodů): 1. Frenzel 1207 b., 2. A. Watabe (Jap.) 984, 3. Riessle 874, 4. Graabak 683, 5. Rydzek (Něm.) 605, 6. Gruber 543, …25. Portyk (ČR) 123, 32. Dvořák 62.

27.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Koukalová ovládla stíhačku! Zazářili i Krčmář s Puskarčíkovou

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Eva Puskarčíková skončila osmá, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá. V mužské stíhačce se Michal Krčmář posunul proti sprintu o 31 míst a dojel sedmý.