Steiraová zmizí ze stopy. Norka bude studovat a v létě ji čeká svatba

Oslo - Norská lyžařka Kristin Steiraová ukončila v 33 letech kariéru. Během ní se stala olympijskou vítězkou ve štafetě v roce 2010 ve Vancouveru a také trojnásobnou mistryní světa.

21.4.2015

Kristin SteiraováFoto: ČTK/AP

Nyní se chystá studovat trenérský kurz a v létě se provdá za kanadského běžce na lyžích Devona Kershawa.

Nejlepším individuálním výsledkem Steiraové je druhé místo na mistrovství světa, které vybojovala v roce 2007 v Sapporu v závodu na 30 km a dva roky nato v Liberci ve skiatlonu. Na třicítce získala ještě loni v Soči olympijský bronz. Ze světových šampionátů má také tři bronzové medaile. Ve Světovém poháru si připsala šest individuálních prvenství. Na letošní MS ve Falunu už se nekvalifikovala.

Steiraová proslula jako "věčně čtvrtá".

Na nepopulární pozici skončila hned třikrát na olympiádě v Turíně v roce 2006 a jednou ve Vancouveru. Dvakrát se umístila těsně pod stupni vítězů na mistrovství světa a mnohokrát ve Světovém poháru, kterému v posledních letech vládne hlavně její krajanka Marit Björgenová.

21.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
Dětská skupina. Ilustrační foto.
14

Dvouleté děti nejsou do školek zralé. Potřebují individuální péči

Konvoj vozidel armády USA na dálnici D5 nedaleko Plzně.
10 32

Vojenský konvoj dnes opustí ČR. Před kasárnymi zasahovala policie

AUTOMIX.CZ

Zapomenuté české automobilky: Wikov nabízel luxus, zaujal i první "kapkou"

Tatru a Škodu zná v naší zemi každý. Jsou tu ale i další, méně známé automobilky, mezi které spadá například Wikov. Strojírenský podnik původně vyrábějící zemědělské stroje vdechnul život vozům, kterým se dnes přezdívá „československý Rolls-Royce".

Ministryně Valachová: Škola musí zveřejnit přijatého žáka s nejhorším výsledkem

Střední školy budou muset v rámci jednotných přijímacích zkoušek anonymně zveřejnit skóre přijatého žáka s nejhoršími výsledky testů. V pořadu Partie televize Prima to dnes řekla ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Podle ní to bude ukazatel kvality dané školy pro rodiče a zájemce o studium. Jednotné přijímací zkoušky se letos plošně konají poprvé, a to na maturitní obory středních škol.

Kvůli EET nemají kamberští prodejnu potravin

Závažný problém řeší aktuálně již měsíc obec Kamberk. Obyvatelé této vsi nemají, kde v obci nakoupit základní potraviny. Provozovatelka krámku na konci února skončila. Nechtěla kupovat drahou pokladnu pro EET.

Zvoník Ladislav Leksa: Změna času je proti přírodě

/ROZHOVOR/ V noci na neděli se mění čas ze zimního na letní. Kdo by si myslel, že všechny kostelní hodiny potřebují při změně času ručně seřídit, ten by se mýlil. Hodiny v klášterním kostele sv. Josefa v Obořišti má na starosti místní řemeslník a také zvoník Ladislav Leksa. Už zhruba sedm let na nich přesný čas řídí družice.