Strachová byla ve Flachau pátá a hlásí: Chtěla jsem víc. Glóbus se vzdálil

Flachau - Snila o dalším umístění na stupních vítězů, ale tentokráte byly soupeřky lepší. Šárka Strachová dojela v pátečním slalomu Světového poháru ve Flachau pátá. Z vítězství se opět radovala Veronika Velez-Zuzulová, jež na svahu v rakouských Alpách triumfovala už v úterním večerním závodě.

15.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 15.1.2016

Šárka StrachováFoto: ČTK/AP

Od pódia dělilo českou lyžařku dvacet setin. Druhá byla Frida Hansdotterová ze Švédska. Slovenskou radost znásobila třetím místem Petra Vlhová. "Páté místo je určitě fajn, ale samozřejmě jsem dneska chtěla víc," podotkla Strachová.

Po prvním kole se nacházela na čtvrté pozici a na vedoucí Francouzku Nastasii Noensovou ztrácela 42 setin.

Stupně vítězů nebyly daleko, nicméně stejně blízko "hrozily" další soupeřky. Závod pod umělým osvětlením a za drobného sněžení byl vyrovnaný, devět slalomářek se vměstnalo do devíti desetin. "Trať byla jednoduše postavená, ten profil není tak náročný. Sníh byl měkký," řekla Strachová.

Ve druhém kole Strachová zajela šestý čas a po projetí cílem byla druhá za Vlhovou. Před ni se dostaly jen Hansdotterová a Velez-Zuzulová.

Jako poslední jela Noensová a vedení neuhájila, ale Strachovou porazila o setinu. "Útočila jsem, ale dneska to holt nevyšlo," litovala. "K prvnímu místu mi chybí dvě perfektní jízdy. Ani v úterý nebyly ty jízdy perfektní, nepovedl se mi začátek, tam zůstalo viset to zlato. A také dnes to bylo o tom zajet perfektní jízdy. A to se nepovedlo," prohlásila.

Už když dojela druhé kolo v silném sněžení a za horší viditelnosti, tušila, že když není v čele, na stupně vítězů nedosáhne. "Pocit z jízdy jsem ale měla docela dobrý. Tady to nejsou podmínky, které mám ráda, přesto jsem byla druhá a pátá. Dneska spokojenost tak na půl," uvedla.

Další české lyžařky neuspěly. Martina Dubovská obsadila 45. místo a Gabriela Capová byla poslední dvaašedesátá.

Do konce sezony zbývají ještě tři slalomy. Další se jede 31. ledna v Mariboru, pak po více než měsíční pauze 6. března na Slovensku v Jasné a na závěr ve finále SP ve Svatém Mořici.

V hodnocení slalomu je Strachová třetí o 24 bodů za Velez-Zuzulovou. Na vedoucí ženu disciplíny Hansdotterovou ztrácí už 109 bodů a bude muset ve zbylých třech závodech výrazně bodovat, aby měla šanci na vysněný malý křišťálový glóbus.

Závod SP ve sjezdovém lyžování ve Flachau (Rakousko):

Ženy - slalom: 1. Velez-Zuzulová (SR) 1:49,99 (55,68+54,31), 2. Hansdotterová (Švéd.) -0,20 (55,71+54,48), 3. Vlhová (SR) -0,53 (56,10+54,42), 4. Noensová (Fr.) -0,72 (55,51+55,20), 5. Strachová (ČR) -0,73 (55,93+54,79), 6. Holdenerová (Švýc.) -0,93 (56,18+54,74), 7. Lösethová (Nor.) -1,57 (56,40+55,16), 8. Gisinová (Švýc.) -1,61 (56,17+55,43), 9. Thalmannová -1,89 (56,12+55,76), 10. Grünwaldová (obě Rak.) -1,93 (57,53+54,39), …v 1. kole 45. Dubovská 58,72, 62. Capová (obě ČR) 1:03,36.

Průběžné pořadí slalomu (po 7 závodech): 1. Hansdotterová 505, 2. Velez-Zuzulová 420, 3. Strachová 396, 4. Vlhová 320, 5. Holdenerová 302, 6. Lösethová 287.

Průběžné pořadí SP (po 19 závodech): 1. Gutová (Švýc.) 738, 2. Vonnová (USA) 700, 3. Hansdotterová 661, 4. Lösethová 487, 5. Velez-Zuzulová 420, 6. Strachová 396, …104. Křížová (ČR) 6.

Autor: Redakce, ČTK

15.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
Premiér Bohuslav Sobotka během rozhovoru Deníku.
11

Teroristé nás nezastraší, řekl Sobotka k londýnskému atentátu, Zeman vyčkává

Britská premiérka Theresa Mayová.
1 3

Mayová odsoudila teroristický útok, místo nebylo vybráno náhodně

Zrychlí stavby? Politici chtějí vyšachovat ekology i spolky

Kuňkání žab zřejmě ještě více než dnes zanikne v hluku stavebních strojů. Důvod? Výhrady, které ke stavbám vyjadřují ekologové či různé občanské spolky, už brzy úřady nebudou tolik poslouchat. Připravit je o slovo může chystaná novela zákona o posuzování vlivů na životní prostředí (tzv. EIA), která má omezit možnost vyjadřovat se tak jako dosud k chystaným velkým stavbám, jako jsou dálnice nebo továrny.

Češka žijící v Londýně: Lidé se spíše diví, že se to nestalo dřív

Příbram/Londýn - Středeční teroristický útok v Londýně otřásl celým světem. Situaci v Londýně popsala Deníku Martina Stromková z Příbramska, která v Anglii žije zhruba deset let.

Ukrajinci zakázali ruské zpěvačce cestu na Eurovizi v Kyjevě

Ukrajinská tajná služba SBU zakázala vstup do země ruské zpěvačce Juliji Samojlovové, která měla Rusko reprezentovat v květnové soutěži Eurovize v Kyjevě. "Nežádoucí osobou" se stala tím, že porušila ukrajinské zákony návštěvou anektovaného poloostrova Krym. Neobvyklý krok oznámila televize 112 s odvoláním na mluvčí SBU. Zákaz má platit po tři roky.

Spíme málo. Trpíme proto nadváhou a depresemi

Spánek? Na ten jsem dlouho neměla čas, přiznává osmatřicetiletá manažerka Lenka Procházková. Snažila se totiž stihnout úplně všechno – práci si nosila domů, děti dirigovala hlavně přes telefon, k tomu se starala o nemohoucí rodiče. Během pracovního týdne strávila v posteli sotva pět hodin denně. Někdy musely stačit i čtyři hodiny. Dokud nepřišel zvrat.