Strachová rozšířila po MS cennou sbírku o bronz ze SP: Krásný pocit

Maribor - Opět medaile. Lyžařka Šárka Strachová zazářila ve slalomu Světového poháru v Mariboru, kde ve své perfektní disciplíně obsadila třetí místo. Rychleji než česká reprezentantka byly v cíli jen suverénní vítězka Mikaela Shiffrinová z USA a Slovenka Veronika Velez-Zuzulová, která Češku porazila o pouhé dvě setiny sekundy.

22.2.2015 AKTUALIZOVÁNO 22.2.2015

Šárka Strachová ve slalomu SP v Mariboru.Foto: ČTK/AP/Marco Trovati

Zataženo a deštivo? To nejlepší české lyžařce Šárce Strachové úsměv z tváře nevymaže. Navíc, když na Světový pohár do Mariboru přicestovala povzbuzená bronzem z mistrovství světa a rozhodla se pokračovat v kariéře i v příští sezoně.

„Chci využít toho, že se cítím dobře, že jsou úspěchy, cítím energii i uvolnění," řekla po úspěchu na světovém šampionátu.

A že do lyžařského důchodu rozhodně nepatří, potvrdila i na slovinském svahu. V Mariboru vystoupila na stupně vítězů podruhé v sezoně. Lépe dojela v prosinci ve slalomu v Kühtai, kde se radovala ze stříbra.

"Vždycky to je krásný pocit. Měla jsem od pódia dlouhou pauzu, takže si to vychutnávám plnými doušky," upozornuila na své facebookové stránce, že stupně vítězů nezevšední.

Mohla víc zariskovat

Na skvělý výsledek si Strachová zadělala už po prvním kole, kdy na druhém místě ztrácela 68 setin sekundy na devatenáctiletou Shiffrinovou. V druhé jízdě ale trať vinou nepříznivého počasí změkla a doplatila na to i Strachová, která ve spodní části zpomalila a ztratila průběžné vedení. V cíli nakonec prohrála se Zuzulovou o dvě setiny.

"Možná šlo jet ještě s větším rizikem, protože ten slalom byl celkem jednoduše postavený, ale i tak jsem byla s tou jízdou spokojená," dodala.

Shiffrinovou nepřipravil o třináctý triumf v SP v kariéře ani dvanáctý čas ve druhém kole a díky nedělnímu úspěchu se vyhoupla se do čela slalomářského pořadí, ze kterého sesadila Švédku Tinu Hansdotterovou. Strachové patří dva závody před koncem pátá pozice.

Na start se postavila po sobotním 26. místě v obřím slalomu i Kateřina Pauláthová, bodový účet si ale tentokrát nerozšířila, když obsadila 50. místo. Na elitní třicítku ztratila téměř dvě vteřiny.

SP ve sjezdovém lyžování v Mariboru:

Ženy - slalom: 1. Shiffrinová (USA) 1:39,12 (48,58+50,54), 2. Velez-Zuzulová (SR) -1,03 (49,90+50,25), 3. Strachová (ČR) -1,05 (49,26+50,91), 4. Lösethová (Nor.) -1,17 (50,14+50,15), 5. Dürrová (Něm.) -1,22 (49,91+50,43), 6. Holdenerová (Švýc.) -1,25 (50,33+50,04), 7. Zettelová -1,33 (50,59+49,85), 8. B. Schildová (obě Rak.) -1,40 (49,46+51,06), 9. Hansdotterová -1,55 (49,50+51,17), 10. Säfvenbergová (obě Švéd.) -1,72 (50,78+50,06), …50. Pauláthová (ČR) 53,10.

Průběžné pořadí slalomu (po 7 z 9 závodů): 1. Shiffrinová 479, 2. Hansdotterová 449, 3. Mazeová (Slovin.) 374, 4. Zettelová 316, 5. Strachová 271, 6. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 269, …46. Dubovská (ČR) 9.

Průběžné pořadí SP (po 22 z 33 závodů): 1. Mazeová 985, 2. Fenningerová (Rak.) 901, 3. Shiffrinová 750, 4. Vonnová (USA) 646, 5. Rebensburgová (Něm.) 533, 6. Zettelová 526, …19. Strachová 271, 100. Dubovská a Křížová (ČR) obě 9, 108. Pauláthová 5.

Autor: Lukáš Králíček