Tým českých skokanů završil sezonu sedmým místem na letech v Planici

Planica - Poslednímu závodu družstev letošní sezony kralovali tradičně suverénní Rakušané.

17.3.2012

Roman Koudelka.Foto: ČTK

Český tým ve složení Lukáš Hlava, Roman Koudelka, Jakub Janda a Jan Matura obsadili v závodu družstev Světového poháru v letech na lyžích ve slovinské Planici sedmé místo. Potřetí v sezoně vyhráli Rakušané se suverénním náskokem 75,6 bodu před druhým Norskem, třetí skončilo Německo.

Nejlepší z českých skokanů byl Hlava, který si v prvním kole výkonem 214,5 m vylepšil osobní maximum. Devátý muž průběžného pořadí SP Koudelka dvakrát překonal hranici dvou set metrů (208,5 a 205,5), zbývajícím reprezentantům se však tolik nedařilo. Janda předvedl výkony 172,5 a 203,5 m, Matura zaznamenal 161 a 165,5 m.

V neděli je v Planici na programu závěrečný závod sezony jednotlivců, který definitivně rozhodne o vítězi Světového poháru. Šance Rakušana Gregora Schlierenzauera předstihnout vedoucího Anderse Bardala je ale pouze teoretická, jelikož Nor má před finále náskok sto bodů, tedy přesně tolik, kolik získá vítězný skokan. Bardal se tak prakticky jistě stane třetím Norem v historii, který křišťálový globus získá.

Závod SP v letech na lyžích v Planici: 1. Rakousko (Morgenstern, Kofler, Schlierenzauer, Koch) 1619,3 b., 2. Norsko (Velta, Fannemel, Romören, Bardal) 1543,7, 3. Německo (Mechler, Freund, Wank, Freitag) 1522,2, 4. Slovinsko 1510,5, 5. Polsko 1406,3, 6. Japonsko 1398,8, 7. ČR (Janda, Matura, Koudelka, Hlava) 1364,7.
Konečné pořadí Poháru národů: 1. Rakousko 6704 b., 2. Norsko 4466, 3. Německo 4247, 4. Slovinsko 3304, 5. Japonsko 2803, 6. Polsko 2604, 7. ČR 2136.

17.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Hospodští mají z EET strach. Lídři se v debatě zamýšleli, zda oprávněně

Praha /VIDEO/ - Dalším důležitým tématem předvolební debaty lídrů byla problematika zavedení EET. Hospodští si totiž stěžují, že EET a potenciální, plošný zákaz kouření jim pořádně zkomplikují podnikání. Jak se k této otázce postavili jednotliví představitelé politických stran a jakou protiváhu mohou hospodským nabídnout?

Moskva: Americký letoun zabil v Iráku někdejšího šampiona v zápase

Moskva – Někdejší mistr Evropy v zápase ve volném stylu Čamsulvar Čamsulvarajev přišel o život při útoku amerického bezpilotního letounu v Iráku. Stroj zaútočil na území, které má pod kontrolou teroristická organizace Islámský stát (IS), informovala dnes ruská média. Podle nich se Čamsulvarajev podílel na verbování a výcviku nových členů pro IS.

Evropská liga: Sparta - Inter Milán

Senzace na Letné. Sparta po skvělém výkonu smetla slavný Inter 3:1!

Praha /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Sparty porazili ve druhém kole základní skupiny Evropské ligy na Letné Inter Milán 3:1. O výhře rozhodli autor dvou gólů Václav Kadlec a Mario Holek, kteří pro dosavadního asistenta a kouče dorostu Davida Holoubka zařídili vítěznou premiéru mezi dospělými. Za Inter snížil v 71. minutě Rodrigo Palacio, hosté navíc v závěru přišli o vyloučeného Andreu Ranocchia.