V Titisee dosáhli na body tři Češi, Morgenstern měl hrozivý pád

Titisee-Neustadt /VIDEO/ - V závodu Světového poháru v Titisee-Neustadtu bodovali tři čeští skokani na lyžích. Jan Matura skončil na 26. místě, Antonín Hájek byl osmadvacátý a Jakub Janda hned za ním. Vyhrál mistr světa Kamil Stoch z Polska.

15.12.2013 AKTUALIZOVÁNO 15.12.2013

Český skokan na lyžích Jan MaturaFoto: Deník/Vít Černý

Matura, letošní vítěz ankety Král bílé stopy pro nejlepšího českého lyžaře, bodoval poprvé v olympijské sezoně. Po prvním kole si mohl dělat naději ještě na větší porci bodů, ale ze sedmnáctého místa si o devět příček pohoršil.

Hájek si polepšil oproti sobotě, kdy získal jeden bod za třicáté místo. Janda na můstku, na němž získal před devíti lety první ze svých šesti triumfů v závodech SP, v sobotu nebodoval. Čtvrtý Čech Lukáš Hlava nepostoupil z 46. místa do druhého kola.

Stoch si po druhém místě ze sobotního závodu doskočil suverénně pro osmé vítězství v seriálu, druhého Simona Ammanna ze Švýcarska porazil o 7,8 bodu. Na třetím místě skončil jednačtyřicetiletý Japonec Noriaki Kasai, jenž se prosadil na stupně vítězů v individuálním závodu po téměř čtyřech letech.

Stínem závodu bylo zranění sobotního vítěze Thomase Morgensterna. Rakouskému skokanovi se v prvním kole po dopadu rozjely lyže, při pádu se uhodil do hlavy a krátce ztratil vědomí. Z doskočiště musel být odvezen na nosítkách a vrtulníkem byl transportován do nemocnice ve Freiburgu na podrobné vyšetření.

To prokázalo, že dvojnásobný celkový vítěz Světového poháru utrpěl pouze relativně lehčí zranění. "První diagnóza z nemocnice: zlomený malíček, pohmožděniny, odřeniny v obličeji. Další vyšetření následují, ale zdá se, že jsem měl štěstí v neštěstí," napsal Morgenstern na facebooku. "Vypadá jako boxer po pátém kole," řekl na jeho adresu mluvčí rakouského svazu Florian Kotlaba.

Další Rakušan Gregor Schlierenzauer si osmým místem pohlídal vedení ve Světovém poháru.

Nebezpečný pád Thomase Morgensterna

Závod SP ve skocích na lyžích v Titisee-Neustadtu (Německo):

1. Stoch (Pol.) 300,7 b. (142,5+138,5 m), 2. Ammann (Švýc.) 292,9 (142,5+141,5), 3. Kasai (Jap.) 292,0 (139,5+137,5), 4. Bardal (Nor.) 291,8 (139+142), 5. Ahonen (Fin.) 284,9 (134,5+140), 6. Takeuči 282,3 (138+138), 7. Ito (oba Jap.) 280,6 (137+137), 8. Freund (Něm.) 279,8 (138+137) a Schlierenzauer (Rak.) 279,8 (137,5+138,5), 10. Kot (Pol.) 277,2 (134,5+138,5), …26. Matura 257,0 (134,5+128), 28. Hájek 251,3 (133,5+127,5), 29. Janda 250,9 (133+127,5), 46. Hlava (všichni ČR) 121,9 (130).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 27 závodů): 1. Schlierenzauer 298 b., 2. Freund 256, 3. Takeuči 255, 4. Stoch 230, 5. Kasai 225, 6. Morgenstern (Rak.) 221, …29. Janda 34, 48. Matura 5, 50. Hájek 4.

15.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
Obyvatelé vchodu, kde hořelo, se ještě vrátit nesmějí. Čekají ale až je hasiči vyzvou, aby si mohli z bytů vzít aspoň pár věcí.
9

Požár paneláku v Jirkově: "Včera jsem se hroutila, dnes to beru s nadhledem"

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.
11 17

Valachová chce maturitu SOŠ z matematiky do roka po gymnáziích

Druhá vlna přináší větší nároky na technické zabezpečení

Zatímco v první vlně EET podnikatelům postačil často tablet a vhodný program, nyní by měly firmy vybírat pečlivěji. Je jich totiž mnohem více a s náročnějšími podmínkami podnikání.

Rakouskou star zabila sláva. Falco by oslavil šedesátku

Jako první německy zpívající interpret dobyl Ameriku. Liboval si v extrémech a měl sklon k přehánění. Jeho sláva byla vrtkavá a zářil krátce, přesto se stal jedním z největších umělců rakouské hudební scény 80. a 90. let.V neděli by Falco, občanským jménem Johann Hölzel, oslavil 60. narozeniny. Zemřel po autonehodě, která byla možná sebevraždou. Řidič autobusu byl odsouzen, Falco měl v sobě koktejl drog a alkoholu. Dožil se pouhých 40 let.

Zemřel Václav Hanf, který patřil k dětem z vyhlazených Lidic

Po dlouhé nemoci zemřel ve vojenské nemocnici v pražských Střešovicích Václav Hanf, jeden z dětských pamětníků vyhlazení Lidic za druhé světové války. Dožil se 82 let. Informaci České televize (ČT) v neděli potvrdil Památník Lidice. Z takzvaných lidických dětí zůstává naživu 12 lidí, uvedla ČT.

Nizozemský publicista: Wilders volby vyhrál už před hlasováním

Klíčovým úkolem pro nizozemské politiky by měla být snaha zasypat příkopy, které se mezi občany vytvářejí v souvislosti s březnovými parlamentními volbami. Myslí si to nizozemský učitel a publicista s tureckými kořeny Halil Karaaslan. Krajně pravicová Strana pro svobodu (PVV) Geerta Wilderse podle něj v zásadě vyhrála už před samotným hlasováním, neboť ostatním stranám dokázala vnutit svůj pohled na situaci v zemi a svou velmi vyhraněnou interpretaci problémů, s nimiž se teď Nizozemsko potýká.