Val di Fiemme přálo sdruženářům z Norska. Dvořák se blýskl čtrnáctým místem

Val di Fiemme - Sdruženář Miroslav Dvořák skončil v druhém závodu Světového poháru ve Val di Fiemme čtrnáctý. Český reprezentant neudržel dvanáctou příčku po skoku, i tak ale zaznamenal třetí nejlepší výsledek v sezoně, do které se po mononukleóze zapojil až koncem ledna.

28.2.2016

Magnus KrogFoto: ČTK/AP

Třetí vítězství v kariéře vybojoval Nor Magnus Krog a spravil si chuť po sobotní čtvrté příčce.

Norský úspěch podtrhl druhým místem Jörgen Graabak, který doběhl se ztrátou necelých šesti sekund za krajanem, i když vyrážel po skoku až z 15. příčky. Třetí skončil Němec Fabian Riessle, který do druhé části závodu odstartoval ze 14. místa s mankem 1:41 minuty na vedoucího krajana Erica Frenzela.

Frenzel ve Val di Fiemme díky neúčasti nemocného druhého muže průběžného pořadí seriálu Japonce Akita Watabeho v předstihu oslavil čtvrtý celkový triumf v SP po sobě, vítězství v závodu mu však vždy uniklo. V sobotu po vyhraném skoku doběhl druhý, tentokrát klesl ještě víc, na vítězného Kroga ztratil 28 sekund.

"V běhu to bylo až na dřeň," řekl vyčerpaný Frenzel.

SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme (Itálie):

1. Krog 31:33,5, 2. Graabak (oba Nor.) -5,8, 3. Riessle -18,4, 4. Frenzel (oba Něm.) -28,1, 5. Klapfer (Rak.) -30,9, 6. Schmid (Nor.) -34,4, 7. Nagai (Jap.) -44,9, 8. Orter -49,6, 9. Denifl -58,7, 10. Fritz (všichni Rak.) -1:07,9, …14. Dvořák -1:28,0, 35. Kutal (oba ČR) -5:39,9.

Průběžné pořadí SP (po 17 z 19 závodů): 1. Frenzel 1257 b., 2. A. Watabe (Jap.) 984, 3. Riessle 934, 4. Graabak 763, 5. Krog 642, 6. Rydzek (Něm.) 605, …25. Portyk (ČR) 123, 32. Dvořák 80.

28.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Rakušan: Hnutí STAN je připraveno soudit se o mandát Drábové

Praha - Hnutí STAN je podle středočeského lídra Víta Rakušana připraveno soudit se o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové, pokud by ho někdo napadl. Drábová je totiž předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), ačkoli podle ministerstva vnitra mohou být zastupiteli jen řadoví státní zaměstnanci. STAN tvrdí, že souběh funkcí je podle zákona možný. I kdyby hnutí u soudu neuspělo, výsledkem bude alespoň precedentní rozhodnutí, které vyjasní současný stav, řekl dnes Rakušan novinářům.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.