Verner pokazil i volnou jízdu, přesto skončil čtvrtý

Kojang City – Mistr Evropy vkrasobruslení Tomáš Verner obsadil ve finále Grand Prix čtvrté místo.

13.12.2008

Tomáši Vernerovi se finále Grand Prix nevydařilo. V Koreji skončil čtvrtý. Foto: REUTERS/Lee Jae-Won

Českému krasobruslaři Tomáši Vernerovi se nepovedla premiéra ve finále Grand Prix.

Pátečním krátký program nezajel tak, jak si představoval, když ze tří skokanských prvků zvládl pouze jeden. A výslednou známkou 69,34 zaostal téměř o deset bodů za svým osobním rekordem z březnového mistrovství světa.

Po krátkém programu mu tak patřilo páté místo v šestičlenném poli.

A ani sobotní volná jízda nedopadla pro Vernera lépe. Přesto si v konečném pořadí český reprezentant polepšil a vybojoval v korejském Kojang City čtvrté místo.

Verner dostal po volné jízdě 137,31 bodů a i tentokrát se nepřiblížil svému maximu, ke kterému mu zbývalo propastných osmnáct bodů. Přesto se jako jediný z finalistů pochlubil zdařilým čtverým toeloopem. V ostatních skocích však již chyboval.

Verner porazil v Koreji pouze sedmnáctiletého Kanaďana Patricka Chana. Čtvrté místo vybojoval jen kvůli vicemistrovi světa Brianu Joubertovi. Francouzská hvězda sice mohla bojovat o pozici na stupních vítězů, ovšem při tréninku si Joubert zablokoval záda a musel z třetího místa odstoupit.

Pro vítězství si suverénním výkonem dotančil Američan Jeremy Abbott. Předvedl nejlepší sobotní jízdu, získal body za náročné krokové pasáže a sesadil z prvního místa Japonce Takahiko Kozuku, který se nevyvaroval dvou pádů. Třetí místo vybojoval další Američan Johny Weir.

Soutěž tanečních párů zcela ovládlo francouzské duo Isabelle Delobelová a Olivier Schoenfelder.

Muži: 1. Abbott (USA) 237,72, 2. Kozuka (Jap.) 224,63, 3. Weir (USA) 215,50, 4. Verner (ČR) 206,65.

Taneční páry: 1. Delobelová, Schoenfelder (Fr.) 156,10, 2. Domninová, Šabalin (Rus.) 152,95, 3. Davisová, White (USA) 148,04.

Autor: Lukáš Králíček

13.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Nejdelší železniční tunel v České republice bude hotový za rok

Kyšice, Plzeň – Ražba druhého tubusu mezi Kyšicemi a Plzni je rychlejší.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.