Vítková obsadila ve vytrvalostním závodě 8. místo

Chanty Mansijsk - Česká biatlonistka dosáhla na světovém šampionátu na njelepší umístění v sezoně.

9.3.2011

Česká biatlonistka Veronika Vítková.Foto: Biatlonový svaz/Tomáš Hermann

Biatlonistka Veronika Vítková obsadila na mistrovství světa v Chanty Mansijsku osmé místo ve vytrvalostním závodu a dosáhla svého nejlepšího výsledku v sezoně. Vyhrála Švédka Helena Ekholmová, která jako jediná z celého startovního pole ani jednou nechybovala na střelnici.

Dosavadním nejlepším výsledkem dvaadvacetileté Vítkové v této sezoně byla v rámci Světového poháru 21. příčka, nyní ale dala česká biatlonistka vzpomenout na úspěchy z roku 2009. Tehdy byla ve stejné disciplíně na MS dokonce pátá.

Ve středečním závodě se od začátku držela mezi nejlepšími, neboť na prvních dvou položkách nechybovala. Při třetí a čtvrté zastávce na střelnici vždy jednou minula.

Závod byl velkým představením Ekholmové, která zvítězila s více než dvouminutovým náskokem před Němkou Tinou Bachmanovou. I přes dvě chyby v závěrečné střelbě uhájila bronz Ukrajinka Vita Semerenková. Tradičně nejrychlejší běh měla Němka Magdalena Neunerová, pět trestných minut ji ale odsoudilo na pátou pozici.

Z dalších českých reprezentantek bodovala už jen Barbora Tomešová, která po čtyřech chybách obsadila 35. příčku. Gabriela Soukalová minula terč sedmkrát a figuruje na 47. pozici, Zdeňka Vejnarová je ještě o pět míst za ní.

Biatlonový šampionát pokračuje v pátek mužskou štafetou.

Biatlonové MS

Ženy - vytrvalostní závod na 15 km:1. Ekholmová (Švéd.) 47:08,3 (0 tr. minut), 2. Bachmannová (Něm.) -2:15,8 (2), 3. Vita Semerenková (Ukr.) -2:52,1 (3), 4. Skardinová (Běl.) -3:01,7 (1), 5. Neunerová (Něm.) -3:16,6 (5), 6. Dorinová (Fr.) -3:49,4 (3), 7. Jurlovová (Rus.) -4:20,9 (3), 8. Vítková (ČR) -4:35,2 (2), 9. Kuzminová (SR) -4:36,5 (5), 10. Bergerová (Nor.) -4:44,7 (5), …35. Tomešová -7:32,2 (4), 47. Soukalová -9:30,9 (7), 52. Vejnarová (všechny ČR) -9:56,2 (6).

Průběžné pořadí Světového poháru (po 22 z 26 závodů):1. Ekholmová 871 b., 2. Mäkäräinenová (Fin.) 871, 3. Henkelová (Něm.) 817, 4. Bergerová 802, 5. Neunerová 794, 6. Domračevová (Běl.) 646, …46. Vítková 105, 61. Tomešová 41, 65. Soukalová 35, 77. Vejnarová 19.

9.3.2011
Peníze. Ilustrační foto.
12 15

Minimální mzda se od ledna zvýší na 12 200 korun

Rafael nadal se svou nejoblíbenější trofejí. Podesáté kraloval Roland Garros.
5

Sezona návratů pokračuje. Nadal je znovu číslo jedna

AUTOMIX.CZ

10 nejspolehlivějších ojetých SUV po konci záruky. Na vrcholu jsou Japonci

Existuje spousta zajímavých statistik, které vám mohou pomoci při koupi ojetého auta. Kategorie SUV je stále populárnější, a proto není od věci kouknout na spolehlivost těchto vozů, jakmile jim skončí tovární záruka.

Realisté navrhují na Hrad šéfa asociace obranného průmyslu Hynka

/ANKETA, FOTOGALERIE/ Realisté chtějí, aby na Pražském hradě seděl Jiří Hynek, dlouholetý šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.

Španělská policie identifikovala řidiče vraždící dodávky z La Rambla

Řidič dodávky, který má na svědomí čtvrteční vražedný útok na populární barcelonské třídě La Rambla, byl konečně ztotožněn. Uvedla to agentura DPA s odkazem na španělskou policii.

Česko si připomíná invazi v srpnu 1968

Česko si připomnělo 49 let od invaze ze srpna 1968. Pietní akce se konaly na několika místech. Pamětníci vpádu vojsk Varšavské smlouvy se shromáždili například před budovou Českého rozhlasu na pražské Vinohradské třídě. Oběti tehdejších událostí si lidé připomněli také na pražském Václavském náměstí a v Brně.