Vonnová si podmanila i druhý sjezd v Lake Louise

Lake Louise - Lyžařka Lindsay Vonnová porazila o 1,68 sekundy Francouzku Marii Marchandovou-Arvierovou.

3.12.2011

Lyžařka Lindsay Vonnová se raduje z dalšího triumfu.Foto: ČTK/AP/Sebastian Widmann

Americká lyžařka Lindsey Vonnová suverénně vyhrála v kanadském Lake Louise i druhý sjezd Světového poháru během dvou dnů. Zatímco v pátek deklasovala své konkurentky o 1,95 sekundy, dnes sedmadvacetiletá hvězda vyhrála o 1,68 před Francouzkou Marií Marchandovou-Arvierovou. Třetí dojela Rakušanka Elisabeth Görglová.

Americká sjezdařská hvězda potvrdila, že se jí v Lake Louise mimořádně daří. Vyhrála zde už svůj desátý závod a vyrovnala historický rekord v počtu triumfů na jednom místě, který dosud držela Rakušanka Renate Götschlová. Ta zvítězila desetkrát v Cortině d'Ampezzo.

"Snažila jsem se jet stejně jako v pátek. Udělala jsem pár chyb, protože jsem chvílemi špatně viděla. V dolní části mám vždycky problém s načasováním. Přesto si nemám na co stěžovat a jsem moc ráda, že jsem znovu vyhrála," řekla Vonnová. "Můj cíl je vždy stejný - bavit se a snažit se být tak rychlá, jak to jen jde. Rekordy přicházejí, ale já na ně nemyslím. Jen lyžuji," dodala.

Pro Vonnovou to byl zároveň 44. triumf kariéry a třetí vítězství z pěti závodů v sezoně. Dostala se do do čela průběžného pořadí SP před Němku Viktorii Rebensburgovou, která skončila stejně jako v pátek čtvrtá.

Vonnové pomohlo i to, že jela na lyžích určených pro muže. "Cítím se s nimi stabilnější. Na ledu s nimi mohu jet s větším klidem. Vyžadují sice více síly, ale když ji máte, tak získáte rychlost navíc," konstatovala.

Obhájkyně celkového prvenství ve Světovém poháru Němka Maria Höflová-Rieschová dojela na šestém místě, za Vonnovou zaostala o 2,08 sekundy.

Česká lyžařka Klára Křížová na 47. místě zaostala za vítěznou Američankou o 5,72 sekundy. Od bodů ji dělilo 1,73.

Závod skončil ošklivým pádem pro Američanku Laurenne Rossovou, která musela být ošetřena přímo na sjezdovce a následně převezena do nemocnice. Její nehoda si vyžádala zhruba půlhodinové přerušení závodu. "Slyšela jsem, že Laurenne má tržnou ránu, ale kolena jsou snad v pořádku. Musí si je ale nechat vyšetřit," uvedla Vonnová.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Ženy - sjezd: 1. Vonnová (USA) 1:51,35, 2. Marchandová-Arvierová (Fr.) -1,68, 3. Görglová (Rak.) -1,91, 4. Rebensburgová (Něm.) -1,92, 5. Gisinová (Švýc.) -1,96, 6. Höflová-Rieschová (Něm.) -2,08, 7. E. Fanchiniová (It.) -2,10, 8. Gutová (Švýc.) -2,14, 9. Cooková (USA) -2,18, 10. Weiratherová (Licht.) -2,24, …47. Křížová (ČR) -5,72.

Pořadí SP (po 5 ze 40 závodů): 1. Vonnová 322, 2. Rebensburgová 280, 3. Görglová 211, 4. Gisinová 147, 5. Höflová-Rieschová 136, 6. Weiratherová 128, …44. Záhrobská (ČR) 20.