Vonnová vyhrála rekordní super-G, sahá po dalším glóbu

Bansko - Lyžařka Lindsay Vonnová vybojovala 18. triumf v superobřím slalomu Světového poháru. "Pomohlo mi, že se včera nezávodilo a mohla jsem dobře zregenerovat," řekla.

26.2.2012

Lindsay Vonnová se raduje z vítězství v super-G v Beaver Creek.Foto: ČTK/AP/Alessandro Trovati

Američanka Lindsey Vonnová si v Bansku dojela i po chybě pro rekordní 18. triumf v superobřím slalomu Světového poháru a sahá v této lyžařské sezoně už po třetím glóbu. Před útokem na čtvrtou trofej za sebou za celkové vítězství v super-G má komfortní náskok 94 bodů.

Sedmadvacetiletá Vonnová prokázala v neděli v Bansku, že je královnou rychlostních disciplín a může si dovolit i během jízdy velkou chybu. Ve střední pasáži totiž neuřídila správně lyže, přesto v závěru už desátou výhru v sezoně vybojovala.

"Po té chybě mi bylo jasné, že už nemůžu vyhrát. Ale závěr jsem jela na totální riziko," divila se Vonnová, poté co těsný závod rozhodla v poslední půlminutě. Nejlepší tři lyžařky dělilo pouhých sedm setin sekundy - druhá byla Tina Weiratherová z Lichtenštejnska a americké hvězdě těsně podlehla i Italka Daniela Merighettiová.

Vonnová 18. vítězstvím v superobřích slalomech SP překonala rakouskou rekordmanku Renate Götschlovou. Třetí letošní malý glóbus po sjezdu a kombinaci může oslavit při finále Světového poháru 15. března v rakouském Schladmingu. Teoreticky ji může o něj připravit jen Rakušanka Anna Fenningerová.

"Pomohlo mi, že se včera nezávodilo a mohla jsem dobře zregenerovat," připomněla Vonnová zrušení sobotního sjezdu v Bansku kvůli vichřici. Navíc není pochyb o jejím celkovém triumfu, který posbírala už v letech 2008 až 2010.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Bansku (Bulharsko):

Ženy - superobří slalom: 1. Vonnová (USA) 1:15,66, 2. Weiratherová (Licht.) -0,05, 3. Merighettiová (It.) -0,07, 4. Mazeová (Slovin.) -0,33, 5. Martina Schildová (Švýc.) -0,38, 6. Höflová-Rieschová (Něm.) -0,60, 7. Gutová (Švýc.) -0,63, 8. Mancusová (USA) -0,65, 9. Hospová -0,89, 10. Fenningerová (obě Rak.) -0,93.

Průběžné pořadí SP (po 28 z 39 závodů): 1. Vonnová 1602 b., 2. Mazeová 1074, 3. Höflová-Rieschová 1046, 4. Görglová (Rak.) 822, 5. Mancusová 794, 6. Fenningerová 764, …69. Záhrobská (ČR) 61.

Průběžné pořadí super-G (po 6 ze 7 závodů): 1. Vonnová 413, 2. Fenningerová 319, 3. Mancusová 301, 4. Suterová (Švýc.) 226, 5. Höflová-Rieschová 225, 6. Mazeová 221.

26.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Koukalová ovládla stíhačku! Zazářili i Krčmář s Puskarčíkovou

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Eva Puskarčíková skončila osmá, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá. V mužské stíhačce se Michal Krčmář posunul proti sprintu o 31 míst a dojel sedmý.