Začal SP sdruženářů, vyhrál Francouz Lamy Chappuis

Kuusamo – Nejlepší zčeských reprezentantů vúvodním podniku Světového poháru byl osmnáctý Dvořák.

28.11.2009

Miroslav Dvořák z Liberce.Foto: Deník/ Petr Šimr

Kolotoč Světového poháru už se rozčil i sdruženářům. První závod nové sezony v severské kombinaci se v sobotu konal ve finském Kuusamu.

Úvodní vítězství si připsal Francouz Jason Lamy Chappuis. Druhou příčku obsadil domácí slavný Hannu Manninen, který se vrátil po roční pauze.

Lamy Chappuis si o triumf hlasitě řekl už ve skoku, kde předvedl nejlepší výkon dne 142,5 metru. V běžecké části už svůj náskok udržel, ačkoli zaběhl až sedmadvacátý čas.

Manninen za vítězem zaostal o více než osm sekund. Za čtyřnásobným vítězem SP skončil na třetím místě Němec Eric Frenzel, který na Lamyho Chappuise ztratil 10,6 sekundy.

Čeští reprezentanti do pořadí na předních místech nezasáhli. Nejlépe dopadl Miroslav Dvořák, který byl osmnáctý, Tomáš Slavík byl dvacátý. Pavel Chruravý skončil dvacátý pátý, Aleš Vodseďálek o dalších deset míst za ním.

Kuusamo (Fin.), závod SP v severské kombinaci: 1. Lamy Chappuis (Fr.) 27:05,0, 2. Manninen (Fin.) -8,1, 3. Frenzel (Něm.) -10,6, 4. Tande (Nor.) -14,7, 5. Koivuranta (Fin.) -15,6, 6. Schmid (Nor.) -21,4, 7. Tallus -48,2, 8. Ryynänen (oba Fin.) -55,1, 9. Kokslien (Nor.) -59,3, 10. Kircheisen (Něm.) -1:04,3, …18. Dvořák -1:47,2, 20. Slavík -2:05,7, 25. Churavý -2:23,4, 35. Vodesďálek (všichni ČR) -3:13,7.

(vž)

28.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Společnost ČEPS staví tyto ochranné transformátory v rozvodně Hradec u Kadaně. Právě na propojení s Německem totiž vzniká nejvíc neočekávaných přetoků elektrické energie.
1 6

Němci a Rakušané se dohodli o nás bez nás, zlobí se ČEPS

Marian Kotleba, vůdce extremistické strany Lidová strana Naše Slovensko.
5 7

Slovenský generální prokurátor chce zakázat Kotlebovu stranu

Obama v Berlíně: Nemůžeme se skrýt za zdí

Bývalý americký prezident Barack Obama se v Berlíně setkal s kancléřkou Angelou Merkelovou a na společné debatě před zraky tisíců diváků vyzval k větší otevřenosti.

Černý den pro biologického otce z Nigérie. Ústavní soud mu neuznal otcovství

Občan Nigérie se u Ústavního soudu nedomohl uznání otcovství k dítěti, jež zplodil s Češkou. Ta byla v době intimního vztahu v manželském svazku, a právě proto – dle verdiktu nejvyšší soudní instance – nelze uznat stěžovatelovo otcovství.

Útok v Manchesteru: Britská policie přerušila spolupráci s Američany

Policie vyšetřující bombový útok na halu v britském Manchesteru přestala sdílet informace s USA po úniku do médií. Britští představitelé byli rozhořčeni, když se objevily fotografie haly těsně po útoku v amerických médiích. Podle posledních informací atentátník Salmán Abádí cestoval přes Prahu do Německa.

Kandidát na šéfa fotbalu: Já a mimozemšťan? Hlásím se

Mnozí ho rovnou pasovali do role outsidera. Možná i vy jste se divili, kdo to je Libor Duba. Muž, jenž chce vést český fotbal. Odpověď? Krizový manažer několika společností miliardáře Pavola Krúpy.