Záhrobská skončila pátá, vyhrála Rakušanka Schildová

Špindlerův Mlýn – Česká lyžařka a největší domácí naděje na zisk cenného kovu ve Špindlerově Mlýně Šárka Záhrobská skončila vnedělnělním slalomu Světového poháru pátá. Vyhrála Rakušanka Schildová, která byla po prvním kole druhá.

6.1.2008

Rakušanka Marlies Schildová vyhrála závod Světového poháru ve slalomu žen ve Špindlerově Mlýně.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Záhrobská figurovala po 1.kole na šesté pozici. Kpátému místu jí pomohl pád Američanky Vonnové. Ostatní závodnice, které skončily vúvodním kole před českou slalomářkou, se však chyb vyvarovaly.

Velkého úspěchu dosáhla Slovenka Veronika Zezulová, která za vítěznou Rakušankou zaostala o32setin a získala stříbro. Pro třetí místo ve Špindlerově Mlýně si dojela nejrychlejší žena prvního kola Maria Rieschová zNěmecka.

Další české lyžařky se do elitní třicítky nedostaly, stejně jako vedoucí žena SP ve slalomu Rakušanka Nicole Hospová. Ta vede čelo tabulky už jen opět bodů před nedělní vítězkou ze Špindlerova Mlýna Schildovou. Záhrobské patří ve slalomu zatím 5.místo. Vcelkovém pořadí SP 12.příčka.

Výsledky

Slalom: 1.Marlies Schildová (Rak.) 1:46,35 (53,33 53,02), 2.Zuzulová (SR) 1:46,67 (53,58 53,09), 3.M. Rieschová (Něm.) 1:47,53 (53,30 54,23), 4.Borssenová (Švéd.) 1:47,84 (53,75 54,09), 5.Záhrobská (ČR) 1:48,17 (54,32 53,85), 6.Poutiainenová (Fin.) 1:48,37 (54,96 53,41),…35. Kurfürstová 57,22, 36.Zakouřilová 57,26– nepostoupily do 2.kola, Smutná, Hrstková a Sochorová (všechny ČR) nedokončily 1.kolo.

Pořadí SP ve slalomu (po 5z10závodů): 1.Hospová (Rak.) 305, 2.Schildová (Rak.) 300, 3.Poutiaineno-vá (Fin.) 262,…5. Záhrobská 206, 36.Kurfürstová 22 (oběČR).

Pořadí SP (po 16z38závodů): 1.Hospová (Rak.) 559, 2.M. Rieschová (Něm.) 525, 3.Mancu-sová (USA) 505,…12. Záhrobská 270, 78.Kurfürstová 22 (oběČR).