Záhrobská skončila pátá, vyhrála Rakušanka Schildová

Špindlerův Mlýn – Česká lyžařka a největší domácí naděje na zisk cenného kovu ve Špindlerově Mlýně Šárka Záhrobská skončila vnedělnělním slalomu Světového poháru pátá. Vyhrála Rakušanka Schildová, která byla po prvním kole druhá.

6.1.2008

Rakušanka Marlies Schildová vyhrála závod Světového poháru ve slalomu žen ve Špindlerově Mlýně.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Záhrobská figurovala po 1.kole na šesté pozici. Kpátému místu jí pomohl pád Američanky Vonnové. Ostatní závodnice, které skončily vúvodním kole před českou slalomářkou, se však chyb vyvarovaly.

Velkého úspěchu dosáhla Slovenka Veronika Zezulová, která za vítěznou Rakušankou zaostala o32setin a získala stříbro. Pro třetí místo ve Špindlerově Mlýně si dojela nejrychlejší žena prvního kola Maria Rieschová zNěmecka.

Další české lyžařky se do elitní třicítky nedostaly, stejně jako vedoucí žena SP ve slalomu Rakušanka Nicole Hospová. Ta vede čelo tabulky už jen opět bodů před nedělní vítězkou ze Špindlerova Mlýna Schildovou. Záhrobské patří ve slalomu zatím 5.místo. Vcelkovém pořadí SP 12.příčka.

Výsledky

Slalom: 1.Marlies Schildová (Rak.) 1:46,35 (53,33 53,02), 2.Zuzulová (SR) 1:46,67 (53,58 53,09), 3.M. Rieschová (Něm.) 1:47,53 (53,30 54,23), 4.Borssenová (Švéd.) 1:47,84 (53,75 54,09), 5.Záhrobská (ČR) 1:48,17 (54,32 53,85), 6.Poutiainenová (Fin.) 1:48,37 (54,96 53,41),…35. Kurfürstová 57,22, 36.Zakouřilová 57,26– nepostoupily do 2.kola, Smutná, Hrstková a Sochorová (všechny ČR) nedokončily 1.kolo.

Pořadí SP ve slalomu (po 5z10závodů): 1.Hospová (Rak.) 305, 2.Schildová (Rak.) 300, 3.Poutiaineno-vá (Fin.) 262,…5. Záhrobská 206, 36.Kurfürstová 22 (oběČR).

Pořadí SP (po 16z38závodů): 1.Hospová (Rak.) 559, 2.M. Rieschová (Něm.) 525, 3.Mancu-sová (USA) 505,…12. Záhrobská 270, 78.Kurfürstová 22 (oběČR).

6.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Policisté vyšetřují na místě, kde k hrůzné události došlo.
8

V Doubici zavraždili mladou dívku, další bojuje o život

Na situaci v sociálně vyloučených lokalitách v Přerově dnes dohlíží osm asistentů prevence kriminality
6

Nadávky, krádeže, potyčky. V Přerově už se bojí i Romové

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska. Policie sebevraždu vyloučila

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše.

EXKLUZIVNĚ

Útok na „hlavák“? Policie se to ani nedozví, nemá zde své kamery

/INFOGRAFIKA/ Operační středisko policie, které dohlíží na metropoli, nevidí na dění v prostoru hlavního nádraží. Jeden z nejrizikovějších cílů v Praze je téměř nechráněný.

Zeman popřál Merkelové mnoho štěstí při jednání o koalici. Prý bude nelehké

Prezident Miloš Zeman pogratuloval německé kancléřce Angele Merkelové k opětovnému vítězství v parlamentních volbách. Zároveň jí popřál hodně štěstí v nelehkém jednání o nové vládní koalici. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.