Životní výsledek. Skikrosařka Zemanová vybojovala ve SP stříbro

Aare - Andrea Zemanová se druhým místem ve švédském Aare postarala o nejlepší výsledek českých skikrosařek ve Světovém poháru. Ve finálové jízdě prohrála jen s Annou Holmlundovou ze Švédska, která se díky vítězství vrátila do čela seriálu. Třetí místo obsadila Rakušanka Andrea Limbacherová.

15.2.2015

Andrea Zemanová (vlevo)Foto: ČTK/Stanislav Zbyněk

Zemanová prožila v Aare životní víkend. V sobotu skončila šestá a zaznamenala nejlepší výsledek kariéry. Přitom do finále nepostoupila jen o šest setin sekundy.

V neděli si to dvaadvacetiletá dcera legendárního českého sjezdaře Bohumíra Zemana vynahradila a své maximum senzačně vylepšila. Připsala si například skalp francouzské hvězdy Ophélie Davidové či Švýcarky Fanny Smithové, která byla ve finále čtvrtá a přišla o vedení v SP.

"Sedí mi to tady. Trať je plná zatáček a to mi jako bývalé sjezdařce vyhovuje," uvedla po sobotním závodu Zemanová, jejímž dosud největším úspěchem bylo čtvrté místo na loňském juniorském mistrovství světa.

V SP byla do závodů v Aare nejlépe jedenáctá v lednovém závodu ve Val Thorens. Dosud nejlepší český výsledek v seriálu měla na kontě Nikol Kučerová díky třetí příčce v italském Innichenu v prosinci 2010.

Mezi muži v neděli vyhrál Jean Frederic Chapuis z Francie před Švýcarem Alexem Fivou.

Závod SP v akrobatickém lyžování v Aare (Švédsko) - skikros:

Muži: 1. Chapuis (Fr.), 2. Fiva (Švýc.), 3. Eckert (Něm.).
Průběžné pořadí SP (po 7 z 10 závodů): 1. Öhling Norberg (Švéd.) 417, 2. Chapuis 387, 3. Schauer (Něm.) 221, …41. Kraus (ČR) 22.

Ženy: 1. Holmlundová (Švéd.), 2. Zemanová (ČR), 3. Limbacherová (Rak.).
Průběžné pořadí SP (po 7 z 10 závodů): 1. Holmlundová 455, 2. Smithová (Švýc.) 407, 3. Baronová (Fr.) 348, …10. Zemanová 196, 21. Kučerová (ČR) 62.

15.2.2015 VSTUP DO DISKUSE

Vladimír Putin se ujal funkce prezidenta. Gratuluje mu jeho předchůdce Dmitrij Medveděv.

Hledá se vrtulník pro českou armádu. Tiše

Po stíhačkách Gripen a obrněných transportérech Pandur jde o třetí největší armádní zakázku – tucet helikoptér za miliardy. Z favorita se údajně stal outsider a naopak. O co se hraje a jak to vypadá v místě, kde se vrtulník rodí?

Papež jede do Egypta. Povede dialog s muslimy

/VIDEO/ Mírotvorce papež František zítra započne dvoudenní návštěvu Egypta. Jeho příjezd inicioval egyptský prezident as-Sísí v návaznosti na nedávné bombové útoky vůči koptským křesťanským kostelům na severu země. František se setká i s koptským papežem.

Překvapení se nekoná, Rada zvolila šéfem ČT opět Petra Dvořáka

Českou televizi povede od začátku října po dobu dalších šesti let opět její stávající ředitel Petr Dvořák. V druhém kole volby generálního ředitele veřejnoprávní televize získal od Rady České televize maximum patnácti možných hlasů.