Znovu ta Dujmovitsová. Ledecká byla ve slalomu na snowboardu čtvrtá

Asahikawa - Snowboardistka Ester Ledecká na Světovém poháru v japonské Asakihawě další medaili nezískala, v paralelním slalomu byla čtvrtá. Bronz, který vybojovala v sobotním obřím slalomu, jí dnes unikl o jedinou setinu sekundy.

1.3.2015 AKTUALIZOVÁNO 1.3.2015

Ester LedeckáFoto: ČTK/Ivo Stejskal

"Jsem moc spokojená, protože účast mezi osmičkou nejlepších, zvlášť ve čtyřce, je vždy úspěchem. Člověk nemůže počítat s tím, že bude stále vyhrávat, špička je široká a nesmírně vyrovnaná, což se zde opět projevilo," řekla Ledecká na webu sport-invest.cz.

Úřadující mistryně světa mezi slalomovými brankami dnes vyhrála kvalifikaci a v boji o třetí místo prohrála s Rakušankou Julií Dujmovitsovou, tedy se stejnou soupeřkou jako o den dříve. V obřím slalomu Dujmovitsová porazila devatenáctiletou Češku v semifinálové jízdě.

"Z toho je vidět, jak se tu znovu jezdilo vyrovnaně. Tak těsná prohra prostě k tomu patří a nemohu říct, že bych byla vysloveně zklamaná," komentovala Ledecká prohru o setinu sekundy. "Navíc obě tratě byly srovnatelné, výhoda výběru nehrála roli jako jindy."

Z vítězství se dnes radovala Švýcarka Julie Zoggová a mezi muži dosáhl na double v Japonsku Slovinec Žan Košir.

V hodnocení paralelních disciplín Světového poháru drží Ledecká stále druhou příčku. V pořadí slalomu je třetí. Šanci vylepšit si postavení bude mít ve zbývajících dvou slalomech za týden v Moskvě a 14. března ve Winterbergu.

Ještě před odletem z Japonska absolvuje Ledecká exhibiční závod. "Domácí Tomoka Takeučiová ho pořádá na jiném kopci a slibovala, že si to užijeme. Má startovat přes sto závodníků, bude to určitě výborný závod, i když se nepojede o body do svěťáku," těšila se Ledecká.

SP ve snowboardingu v Asahikawě (Japonsko ) - paralelní slalom:

Muži: 1. Košir (Slovin.), 2. Reiter (USA), 3. Felicetti (It.).
Průběžné pořadí slalomu (po 3 z 5 závodů): 1. Košir 2800, 2. Fischnaller (It.) 1580, 3. Felicetti 1360.
Průběžné pořadí SP: 1. Košir 5800, 2. Fischnaller 2988,5, 3. Wild (Rus.) 2969.
Ženy: 1. Zoggová (Švýc.), 2. Schöffmannová, 3. Dujmovitsová (obě Rak.), 4. Ledecká (ČR).
Průběžné pořadí slalomu (po 3 z 5 závodů): 1. Schöffmannová 1890, 2. Zoggová 1750, 3. Ledecká 1500.
Průběžné pořadí SP: 1. Kreinerová (Rak.) 3950, 2. Ledecká 3550, 3. Zoggová 3540.

1.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Divoké prase pobíhalo po Litoměřicích
1 18

Letáky po ústecké MHD.

Pátrání po školačce z Ústí pokračuje, kriminalisté potřebují záběry z kamer

Šéf lékáren Dr.Max: Reklama spojená s léky u nás existuje historicky

Největší tuzemská lékárenská síť Dr.Max atakuje hranici 400 poboček. Tento měsíc otevíráme lékárny v Jaroměři a Stříbře, přírůstky představují v drtivé části úplně nově zřizované provozovny, podotýká generální ředitel Daniel Horák, který se vyjádřil k dotazům čtenářů Deníku.

Zeman nechce papeže k uctění Lidic, ale ke své kampani, míní Halík

Praha - Papež František by podle katolického kněze a teologa Tomáše Halíka neměl přijmout pozvání českého prezidenta Miloše Zemana k uctění památky lidické tragédie.

Skreč po pár minutách a milion v kapse. Almagro: O prémii mi nešlo

Melbourne - Tenisoví fanoušci si především na grandslamech zaplatí slušné peníze, aby mohli vidět bitvu svých oblíbenců. Jaké pak přijde zklamání, když místo tříhodinové dramatu je po všem už za necelou půlhodinu? Diváci mají po zábavě, samotný hráč ale smutnit nemusí, i tak na jeho kontě přibude téměř milion korun.