Znovu ta Dujmovitsová. Ledecká byla ve slalomu na snowboardu čtvrtá

Asahikawa - Snowboardistka Ester Ledecká na Světovém poháru v japonské Asakihawě další medaili nezískala, v paralelním slalomu byla čtvrtá. Bronz, který vybojovala v sobotním obřím slalomu, jí dnes unikl o jedinou setinu sekundy.

1.3.2015 AKTUALIZOVÁNO 1.3.2015

Ester LedeckáFoto: ČTK/Ivo Stejskal

"Jsem moc spokojená, protože účast mezi osmičkou nejlepších, zvlášť ve čtyřce, je vždy úspěchem. Člověk nemůže počítat s tím, že bude stále vyhrávat, špička je široká a nesmírně vyrovnaná, což se zde opět projevilo," řekla Ledecká na webu sport-invest.cz.

Úřadující mistryně světa mezi slalomovými brankami dnes vyhrála kvalifikaci a v boji o třetí místo prohrála s Rakušankou Julií Dujmovitsovou, tedy se stejnou soupeřkou jako o den dříve. V obřím slalomu Dujmovitsová porazila devatenáctiletou Češku v semifinálové jízdě.

"Z toho je vidět, jak se tu znovu jezdilo vyrovnaně. Tak těsná prohra prostě k tomu patří a nemohu říct, že bych byla vysloveně zklamaná," komentovala Ledecká prohru o setinu sekundy. "Navíc obě tratě byly srovnatelné, výhoda výběru nehrála roli jako jindy."

Z vítězství se dnes radovala Švýcarka Julie Zoggová a mezi muži dosáhl na double v Japonsku Slovinec Žan Košir.

V hodnocení paralelních disciplín Světového poháru drží Ledecká stále druhou příčku. V pořadí slalomu je třetí. Šanci vylepšit si postavení bude mít ve zbývajících dvou slalomech za týden v Moskvě a 14. března ve Winterbergu.

Ještě před odletem z Japonska absolvuje Ledecká exhibiční závod. "Domácí Tomoka Takeučiová ho pořádá na jiném kopci a slibovala, že si to užijeme. Má startovat přes sto závodníků, bude to určitě výborný závod, i když se nepojede o body do svěťáku," těšila se Ledecká.

SP ve snowboardingu v Asahikawě (Japonsko ) - paralelní slalom:

Muži: 1. Košir (Slovin.), 2. Reiter (USA), 3. Felicetti (It.).
Průběžné pořadí slalomu (po 3 z 5 závodů): 1. Košir 2800, 2. Fischnaller (It.) 1580, 3. Felicetti 1360.
Průběžné pořadí SP: 1. Košir 5800, 2. Fischnaller 2988,5, 3. Wild (Rus.) 2969.
Ženy: 1. Zoggová (Švýc.), 2. Schöffmannová, 3. Dujmovitsová (obě Rak.), 4. Ledecká (ČR).
Průběžné pořadí slalomu (po 3 z 5 závodů): 1. Schöffmannová 1890, 2. Zoggová 1750, 3. Ledecká 1500.
Průběžné pořadí SP: 1. Kreinerová (Rak.) 3950, 2. Ledecká 3550, 3. Zoggová 3540.

1.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Koukalová ovládla stíhačku! Zazářili i Krčmář s Puskarčíkovou

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Eva Puskarčíková skončila osmá, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá. V mužské stíhačce se Michal Krčmář posunul proti sprintu o 31 míst a dojel sedmý.