VYBERTE SI REGION

Zlínský kraj

Ředitel společnosti Vitar: Výroba doplňků je zajímavá a kreativní práce

Zlínský kraj - /ROZHOVOR/ Pitíčka Capri-Sonne, balená v originálním sáčku, vitaminové tabletky Energit či různé šumivé vitaminy. Snad každý už se někdy s těmito výrobky setkal. Málokdo však ví, že firma, která za výrobou těchto potravinových doplňků stojí, pochází z našeho regionu. Sídlo společnosti Vitar je přímo v krajském městě.

Expedice Chřiby se v nové knize zaměřila na chřibskou dálnici

Chřiby – Za poslední léta se stalo již tradicí, že členové Expedice Chřiby přicházejí téměř každoročně s novou regionální publikací. Tou letošní je kniha z řady Chřibů záhadných a mytických svazek 11, nazvaná Chřiby – stopami dálnice, jejíž autory jsou Pavel Zrna a Bořek Žižlavský.

Květinovou výstavu ve Věžkách zpestří i kapela Fleret. PODÍVEJTE SE

Věžky – Květiny, okrasné rostliny, zahrádkářské potřeby, ale i šermířské vystoupení nebo kapela Fleret: to vše uvidí do neděle zájemci na květinové výstavě ve Věžkách.

Čtyři obce na Zlínsku chtějí mít vlastní elektrárnu

Zlínsko - Ambiciózní plán mají obce Slopné, Sehradice, Horní Lhota a Dolní Lhota. Když už se jim podařilo společně vybudovat kanalizaci a čističku, troufají si nyní i na vlastní elektrárnu. Ta by mohla vzniknout na střeše čističky. Záměr by mohl brzy dostat zelenou.

Železniční trať Újezdec – Vlárský průsmyk je bezpečnější

Zlínsko – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ukončila modernizaci zabezpečovacího zařízení na trati Újezdec u Luhačovic – Vlárský průsmyk. Cílem projektu bylo vybudovat v tomto úseku kompletní dálkově ovládaný systém dispečerské a řídicí techniky.

Chybí řidiči autobusů. Mzda není lákavá

Zlínsko - Neudržitelné mzdové podmínky zaměstnanců veřejné linkové autobusové dopravy. To je většinou důvod, proč řidičů v autobusové dopravě ubývá. Ve Zlínském kraji jich podle ředitelky krajského úřadu práce ve Zlíně Miriam Majdyšové momentálně chybí 24, z toho 15 v ČSAD Vsetín, které je na Zlínsku hlavním dopravcem. V celé České republice je to potom více než šest tisíc.

VÍME PRVNÍ

Na cyklostezce v Holešově zemřela žena, její tělo našel manžel

Holešov – Tragickou událost řeší od pondělka policisté v Holešově. Na tamní cyklostezce totiž vyhasl život jednašedesátileté ženy, tělo navíc podle informací Deníku objevil přímo její manžel. Bližší okolnosti neštěstí zatím nejsou zcela jasné, podle všeho se ale nejednalo o cizí zavinění.

AKTUALIZOVÁNO

U Vidče zemřel starší řidič, zřejmě mu selhalo srdce

Vidče – Sedmdesátiletý řidič z Rožnovska zemřel dnes (pondělí 25. dubna) dopoledne při dopravní nehodě ve Vidči. Policisté pracují s verzí, že staršího muže, který řídil vůz Škoda Favorit, za volantem s největší pravděpodobností postihla zdravotní indispozice. Mohlo se jednat o selhání srdce. Přesnou příčinu úmrtí ovšem vyšetřovatelům potvrdí až výsledek nařízené zdravotní pitvy.

AKTUALIZOVÁNO

Boj o kabelky. Veletrh vynesl pro Naději 163 tisíc

Zlínsko – Pátý Kabelkový veletrh ve Zlíně včera opět trhal rekordy. Akce, za kterou stojí Naděje Zlín za podpory Zlínského deníku, si nenechaly ujít stovky žen. „Super úlovky, ale musím je ještě protřídit, nebo tady nechám majlant," smála se zlínská studentka Adéla Janáčková ze Svatého Štěpána. Zmínila, že je na Kabelkovém veletrhu už podruhé, a proto přišla raději půl hodiny předem.

Ve Zlíně u zvířat v nouzi to zase žilo. Posedmé si tady užili Útulkové jaro

Zlín – „Arýsku, tady jsi, no pojď sem," ozývá se hlas Marie Baranové ze Zlína, která v sobotu poprvé přišla do Útulku pro zvířata v nouzi ve Zlíně-Vršavě. Právě v sobotu se zde již posedmé konala akce Útulkové jaro.

AKTUALIZOVÁNO

Výstava trofejí v Bojkovicích nabídla také stovku muflonů

Bojkovice – Celých patnáct let trvalo jejich ulovení. O jak moc krásné kusy se jednalo, mohli všichni o víkendu posoudit v Bojkovicích. Řeč je o stovce muflonů, které myslivci na Uherskohradišťsku skolili v letech 2002 až 2015. Právě upomínkové podobizny těchto zvířat se staly ozdobou víkendové Chovatelské přehlídky trofejí, kterou hostil bojkovický kulturní dům. Stalo se tak v rámci výročí 65 let chovu mufloní zvěře na okrese Uherské Hradiště.

Školáci si za tři hodiny vydělali sběrem papíru téměř 24 000 korun

Velehrad, Modrá, Salaš – Bezmála patnáct tun starých novin, knih, letáků, katalogů, tiskopisů a kartonů snesli během tří pátečních hodin žáci Základní školy Velehrad, a to do přistavených kontejnerů firmy Sita Otrokovice.

Boršice žádají o bezpečnostní dobrovolníky, byli by první na Slovácku

Boršice – Až tři bezpečnostní dobrovolníci by už v tomto roce mohli dohlížet na dění v ulicích Boršic. Starat by se měli o prevenci kriminality, zvýšení bezpečnosti v kritických lokalitách obce, dozor u přechodů pro chodce a v neposlední řadě o ostrahu v případě hrozeb plynoucích z migrační krize.

Nejstarší obyvatelka Šumic oslaví již 105. narozeniny

Šumice – Narodila se ještě za vlády Františka Josefa I, zažila obě světové války, jednačtyřicetiletou vládu komunistů i vstup naší civilizace do třetího tisíciletí. Přesto nade vše skromná Anděla Hřibová ze Šumic sebere život s lehkostí a nadhledem.

Posudek experta potvrdil chyby ve stavbě vytížené křižovatky U Janíků v Rožnově

Rožnov pod Radhoštěm - Rekonstruovaná křižovatka U Janíků v Rožnově pod Radhoštěm je postavená špatně. Skutečnost, na kterou upozorňovali řidiči a také vedení města, potvrdily nyní výsledky expertního posudku. Na žádost investora stavby, kterým je Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), audit zpracovalo VUT Brno.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.