VYBERTE SI REGION

Zlínský kraj

AKTUALIZOVÁNO

Na krála, matičko, na krála. Vlčnovem projela jízda králů

Vlčnov – „Eště nejsme na konci a už mě fotí Japonci," komentoval legrút cvakající spouště fotoaparátů a tabletů návštěvy z Asie na vlčnovské jízdě králů. Ale to nebyli zdaleka jediní cizinci, kteří se přijeli na tradiční akci do Vlčnova v neděli podívat. V ulicích byla kromě snad všudypřítomné slovenštiny slyšet i angličtina a němčina.

AKTUALIZOVÁNO

Na krála, matičko, na krála. Vlčnovem projela jízda králů

Vlčnov – „Eště nejsme na konci a už mě fotí Japonci," komentoval legrút cvakající spouště fotoaparátů a tabletů návštěvy z Asie na vlčnovské jízdě králů. Ale to nebyli zdaleka jediní cizinci, kteří se přijeli na tradiční akci do Vlčnova v neděli podívat. V ulicích byla kromě snad všudypřítomné slovenštiny slyšet i angličtina a němčina.

Tanec v ulicích. Lektoři roztančili kolemjdoucí i herce na chůdách v rytmu salsy

Zlín - Jako jeden z doprovodných programů Zlínského filmového festivalu probíhá v ulicích města projekt Tanec v ulicích. Zlínské taneční školy mají možnost zájemce naučit základy tanců, na které se specializují. Sobotní dusný podvečer ovládla salsa.

Šimon Pešl převzal korunu od dosluhujícího krále

Vlčnov – Prezentací historických fotografií předávání vlády králů začala tato tradiční sobotní akce. Zaplněný sál Klubu sportu a kultury ve Vlčnově mohl vidět snímky od roku 1982. Hlavními postavami letošní jízdy králů ve Vlčnově je čtrnáctihlavá družina legrútů v čele s budoucím králem Šimonem Pešlem. Ten převzal v sobotu večer korunu od dosluhujícího panovníka Ondřeje Mikulce.

Ornamenty pronikají do módy. Zájem o ně je v celé zemi

Slovácko – Muž si obléká kalhoty s prošívanými slováckými motivy kolem kapes a žena se s ním snaží sladit pomocí halenky, kterou zdobí v levé horní části pestrobarevné malované srdce. Tento obrázek je stále častější v nejedné domácnosti na Slovácku, ale i za hranicemi regionu. Lidé v oblečení zdobené tradičními ornamenty nevyráží jen na hodové zábavy, ale třeba i jen do hospody na pivo nebo na vernisáž.

Stavbou roku 2015 je usedlost na Vařákových pasekách. Oceněny jsou i další

Zlín - Především na kvalitu sází stále více investorů a stavebních firem ze Zlínského kraje. Toalety v nově vzniklých montážních halách si pomalu nezadají s těmi hotelovými a stále více veřejných prostranství zdobí i umělecké prvky. Poctivá práce byla vyzdvihována i na včerejším vyhlášení prestižní soutěže „Stavba roku Zlínského kraje".

První dva jarošovské ležáky jsou na světě. Pivovar začíná vznikat v těchto dnech

Uherské Hradiště – Vařily se zhruba deset hodin. Každého z nich je dvacet hektolitrů. Obě várky nyní budou ležet při teplotě 1,5 stupně minimálně 30 dnů v ležáckých tancích hluboko ve sklepích. Takový je příběh dvou druhů pivních ležáků, které teprve před několika dny spatřily světlo světa sice ve Znojemském pivovaru, ovšem podle tradiční jarošovské receptury.

Ve Zlíně začíná 56. ročník filmového festivalu, nabídne 361 snímků

Zlín – Letošní mezinárodní filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně nabídne 14 světových, 43 mezinárodních a 135 českých premiér. Novinářům to dnes na zahajovací tiskové konferenci řekla umělecká ředitelka festivalu Markéta Pášmová. Na festivalu bude promítáno 361 snímků z 56 států. Speciální sekce patří francouzskému filmu a tvorbě zlínských ateliérů, které si letos připomínají 80 let existence. Festival potrvá do 3. června, letos je o den delší než loni.

Mobilní kancelář T. Bati objede česká a slovenská města

Region - Mobilní kanceláří by byl zřejmě slavný obuvník Tomáš Baťa nadšený, říká ředitel Nadace Tomáše Bati ve Zlíně Pavel Velev. „Propojuje moderní modulární architekturu a dobové funkcionalistické vybavení," vyzdvihuje.

VIDEO: Na bourání torza ještě vyděláme, tvrdí radní ve Zlíně

Zlín – Zbavit se definitivně torza na sídlišti Jižní svahy ve Zlíně a ještě na něm vydělat. Takový husarský kousek se má povést zlínským radním. Dnes oznámili, že radnice vybrala dodavatele demoličních prací, který za celkovou cenu 4,7 milionů korun s konečnou platností zbaví Zlín stavby, která nejen hyzdí sídliště, ale je také kvůli stavu v jakém se nachází, nebezpečná. Materiál z torza ale zůstane ve Zlíně dál, stane se součástí chodníků, cest, nebo cyklostezek. Zlín tak podle vedení města na demolici ještě vydělá.

Ladislav Křenek oslavil 101 let, přeje si výlet na Radhošť

Rožnov pod Radhoštěm - V rodinném kruhu oslavil v sobotu 21. května své sté první narozeniny Ladislav Křenek z Rožnova pod Radhoštěm. Poblahopřát mu přišli čtyři vnuci a sedm pravnoučat.

S obnovou procesu vrah z Kunovic neuspěl. Odsedí ještě 16 let

Zlín, Uherské Hradiště - Vraždil, ubližoval, přesto se mu nechce pykat ve vězení. Pětapadesátiletý několikrát soudně trestaný Svatopluk Blažek z Kunovic chtěl dosáhnout obnovy svého procesu, jeho žádost včera projednával krajský soud ve Zlíně. Ten však Blažkovy důvody k obnově procesu neuznal.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Jízda králů v Kunovicích. Podívejte se

Kunovice - Jedenáctiletý Adam Hlaváč dnes v roli krále oblečeného v dívčím kroji a s bílou růží v ústech jel na konci v čele krojovaného průvodu, který za přihlížení davů lidí procházel ulicemi Kunovic na Slovácku. Letošní kunovická jízda králů byla ve znamení 20. výročí jejího znovuobnovení.  

Na šesté salašské pouti si přišli na své děti i dospělí

Salaš – V klidném a pohodovém vesnickém duchu se nesl v sobotu už šestý ročník pouti v Salaši v srdci Chřibů. A těšili se na ni dospělí a děti, kteří zaplnili venkovní areál hospody Na Mlýně. A cítili se v něm dobře, protože v něm vládla srdečná atmosféra, sluneční paprsky laskaly těla návštěvníků, kteří nenechali ujít pouťové setkání, jenž se stalo centrem společenského života v obci.

V Malé Bystřici hořel dům, škoda je jeden a půl milionu

Malá Bystřice – Pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů likvidovalo dnes (neděle 22. května) ráno požár domu v Malé Bystřici na Vsetínsku.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.