VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázky na tělo pro zlínské lídry: Domácí pálení, vztah k islámu či zlozvyky

Zlín - Chtějí nás zastupovat v parlamentu, takže by měli snést i pár méně příjemných dotazů. Co jsme se zeptali krajských kandidátů do sněmovny?

24.10.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Attila Racek

1. Máte rád luxus? Jaké je vaše vysněné auto? 2. Plánujete jako své poslanecké asistenty zaměstnat členy rodiny? 3. Téměř každý má nějakou charakterovou vadu či zlozvyk. Co na sebe prozradíte ? 4. Kde jste byl na poslední dovolené? Preferujete exotiku, nebo českou kotlinu? 5. Čtete bulvár a sledujete reality show? 6. Kdy jste naposledy podpořil něco prospěšného? Například příspěvkem na charitu. 7. Víte, co to jsou fair trade výrobky? Přemýšlíte o tom, kde a jak vznikly výrobky, které kupujete? 8. Jak byste reagoval, kdyby u vás měla vyrůst mešita? 9. Jezdil jste někdy stopem a berete stopaře? 10. Máte rád slivovici a byl jste někdy u pálení načerno?

Antonín Seďa (ČSSD):

1. Nejsem zaměřený na luxus vůbec. Dříve jsem jezdil ve Fordu Escort a dnes mám octavií ve standardu. Každá věc by měla především sloužit.

2. Nikdy jsem to nedělal a ani to neplánuji.

3. Jsem často dosti nedůvěřivý.

4. Naposledy jsem byl s přáteli na Šumavě. Jezdili jsme na kole a sjížděli jsme i Vltavu. Mám raději dovolenou v ČR.

5. Ne.

6. Naposledy jsem přispěl na povodně. Jinak pravidelně přispívám na různé aktuální potřeby, zejména pak v sociální oblasti. Není to tak, že bych měl jednu organizaci, které přispívám pravidelně.

7. Vím, co to je, ale moc se s nimi nesetkávám. Preferuji české výrobky. A rozhoduji se podle své spokojenosti z minulosti. Kupuji potraviny, které mají označení KLASA nebo jinou podobnou známku kvality.

8. Já osobně bych byl proti. Myslím, že do naší kulturní oblasti a na katolicky založené Slovácko by se nehodila.

9. V mládí jsem občas jel stopem na studia. Nyní spíše stopaře neberu, pouze někdy výjimečně. Je to dáno tím, že jezdím hodně vlakem.

10. Mám rád slivovici a kdysi v mládí jsem byl i u jejího pálení, ale to bude tak třicet let. Jinak pálíme v pěstitelské pálenici v Ostrožské Lhotě.

Vladimír Koníček (KSČM):

1. Jsem spokojený se svou fabií.

2. Doposud jsem jako své asistenty členy rodiny neměl a ani to neplánuji.

3. Trpím prokrastinací. Tedy když mám dělat jednu věc, začnu raději dělat jinou, abych se té první vyhnul. Žena mi ale nevěří, že je to nemoc. Tvrdí, že to je obyčejná lenora.

4. Preferuji rozhodně Česko, případně Slovensko. Naposledy jsem byl na týden v Tatrách.

5. Nekupuji bulvár, ale občas zhlédnu internetovou verzi blesk.cz a reality show nesleduji.

6. Pravidelně posílám příspěvky dobročinným organizacím a přispěl jsem také například na opravu střechy boršického kostela.

7. Ano, vím, například bez využití dětské práce. Nakupuji však v běžných obchodech a tam se s nabídkou těchto výrobků nesetkávám.

8. Jsem nábožensky tolerantní, a pokud by si ji tito věřící postavili za vlastní peníze a v souladu s územním plánem obce, tak by mně to nevadilo. Islám je v České republice oficiálně uznané náboženství.

9. Jezdil jsem stopem na vojně. Občas beru, naposledy o prázdninách, když jsme jeli na dovolenou.

10. Nepiji alkohol. Ovoce na kvas však sbírat pomáhám. U pálení jsem nebyl.

Ondřej Benešík (KDU-ČSL):

1. Je otázkou, kdo co považuje za luxus, ale já jsem docela nenáročný. Na autech mě nejvíc zajímá spotřeba, údržba a bezpečnost. Vlastním Škodu Octavia a jsem s ní maximálně spokojený. Auto bychom neměli uctívat, ale normálně používat.

2. To rozhodně neplánuji.

3. Mám jich mnoho. Například jsem opravdu hodně upovídaný.

4. Poslední dovolená s rodinou byla zároveň naše první dovolená v Chorvatsku. Jinak preferuji toulky po České republice.

5. Reality show nesnáším, je to degradace lidské důstojnosti. Bulvár aktivně nesleduji, ale jako běžný uživatel internetu se některým „zprávám" ze showbyznysu prostě nevyhnu.

6. Někdy minulý týden. Na dobročinné účely přispívám pravidelně.

7. Samozřejmě vím, o jaké výrobky se jedná a zvažuji, co koupím. Při nákupech se ale snažím podporovat i naše domácí výrobce.

8. Snažil bych se tomu zabránit. Z plíživé islamizace Evropy mám obavy. Není to žádná xenofobie, ale moje osobní zkušenost ze studijních pobytů v Anglii a Francii. Ten, kdo tady chce žít, musí respektovat naše pravidla a kulturu.

9. Jezdil jsem stopem a stopaře někdy beru.

10. Ano, mám rád slivovici. A odpověď na druhou část: jsem ze Strání, takže samozřejmě ano.

Petr Gazdík (TOP 09):

1. Ne, mám rád praktičnost. Vysněným autem je Subaru Forester, ale při počtu čtyř dětí je to nedosažitelné. (Úsměv.)

2. Rozhodně ne, nedělal jsem to a dělat to nehodlám. Naopak zaměstnám ty, kterým to něco přinese. Buď jsou ve špatné sociální situaci, nebo jim to umožní profesní růst.

3. Cholerik… Když už mě něco moc vyprovokuje a vybuchnu, to se mě až lidi bojí.

4. Poslední má dovolená byla skautský tábor na Smraďavce. Ještě předtím jsem byl s rodinou u moře na Tenerife. Jinak preferuji cestování po Česku.

5. Nečtu, nesleduji. Ne že by mě nezajímalo, co je nového s Džambulkou, ale není na to prostě čas. (Smích.)

6. Minulý týden jsem pomohl konkrétnímu člověku. Jinak pravidelně přispívám na charitu či organizaci Člověk v tísni.

7. Ano, vím. U těchto výrobků je garantován původ a že při jejich výrobě nebyla porušována lidská práva. Zajišťují trvalý rozvoj a obživu v rozvojových zemích. Ano, přemýšlím. S kolegy pořádáme i reprezentativní večeři, kde se konzumují jen fair trade výrobky.

8. Byl bych proti.

9. Jezdil jsem tímto způsobem už na základní vojenskou službu. Stopaře beru takřka všechny. V poslední době jsem využíval domluvy na jízdomatu.

10. Jasně, mám. A na druhou otázku nemůžu odpovědět jinak než samozřejmě.

Vratislav Mynář (SPOZ):

1. Nedá se říct, že bych měl přímo vysněné auto, ale ještě donedávna jsem jezdil vozem BMW X6. Ke svému životu luxus nepotřebuji. Stejně nemůžete jezdit ve dvou autech a nosit dvoje hodinky.

2. Nikdy.

3. Před 15 lety jsem přestal kouřit, takže tohoto zlozvyku jsem se zbavil. Mezi mé slabší vlastnosti patří, že jsem hodně důvěřivý.

4. Naposled jsem byl 3 dny v létě v Turecku. Jednou za rok rád relaxuji u moře.

5. Bulvár nečtu a reality show vůbec nesleduji.

6. Možná to zní nadneseně, ale dělám to každý den. Jsem členem Správní rady Nadačního fondu Kopretina, který podporuje základní a praktickou školu ve Vřesovicích. Jedná se o děti s mentálním postižením.

7. Především u potravin se zamýšlím nad tím, zda kupuji regionální výrobky. Beru to jako podporu našich výrobců. Zda je ale fotoaparát z Japonska nebo Koreje, na to se nedívám.

8. Jsem zastáncem toho, že tady pro to není přirozené prostředí. Pokud někdo muslimského vyznání u nás chce žít, měl by se přizpůsobit našemu prostředí a kultuře.

9. Jezdil jsem stopem a než jsem začal jezdit služebním autem,bral jsem i stopaře.

10. Mám rád slivovici, víno a pivo a u domácího pálení jsem zcela upřímně byl.

Jan Hrdý (ODS):

1. Nepotrpím si na luxus. Auto je pro mě spotřební užitková věc. Vysněné nemám.

2. Ne.

3. Musím se polepšit v dotahování věcí až do konce. Někdy mi schází cit pro detail či jsem příliš nekompromisní. Jednou za čas mě přepadne nálada, že se mi do ničeho nechce. S tímto zlozvykem však bojuji.

4. Naposledy jsme byli ve Vysokých Tatrách. Upřednostňuji Českou republiku a Slovensko.

5. Ne, ne…

6. Naposledy jsem finančně podpořil organizaci Adra.

7. Samozřejmě vím. Původ výrobku je pro mě hodně důležitý.

8. Nebyl bych pro.

9. Stopem jsem nejezdil a stopaře neberu.

10. Slivovici rád mám, avšak u černého pálení jsem nebyl.

Radek Vondráček (ANO 2011):

1. Nejsem člověk zaměřený na luxus. Od té doby, co jsem si koupil motorku, se autem jen přibližuji. Vysněné auto nemám.

2. Ne, chtěl bych raději odborníka.

3. Na mém pracovním stole vládne organizovaný chaos. Takže k mým zlozvykům asi patří nepořádnost.

4. Nádhernou dovolenou jsem strávil na řece Lužnici a pak jsme byli na Mallorce s rodinou. Více do pohody je to v Česku.

5. Ne, vadí mi to a nechápu to…

6. Pravidelně přispívám Lékařům bez hranic. To, co dělají, dává smysl. Jinak přispívám nahodile. Záleží, co mě právě osloví.

7. Vím, co to je za myšlenku, k nám se to ovšem teprve dostává. U potravin přemýšlím, snažím se kupovat zejména české výrobky od českých výrobců.

8. Dodnes mě mrzí, že Němci zbourali nádhernou synagogu v Kroměříži. Nemáme u nás ve městě muslimy a nemám s nimi ani žádnou osobní zkušenost. V principu mi to nevadí.

9. Jako student jsem jezdil, pak abych to světu vrátil, jsem stopaře brával.

10. Mám rád slivovici, ale u domácího pálení jsem nikdy nebyl. Jenom jsem jednou jakožto právník zastupoval klienta, kterému zabavili pálenici.

Autor: Lukáš Fabián

24.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
První ministryně Skotska (premiérka) Nicola Sturgeonová chce bránit místo, které má Skotsko v Evropské unii, a bude usilovat o to, aby Skotové mohli mít po odchodu Británie z unie i nadále přístup k evropskému jednotnému trhu.
AKTUALIZOVÁNO
5

Skotský parlament souhlasí s novým referendem o nezávislosti

Donald Trump
AKTUALIZOVÁNO
2 4

Trump podepsal dekret, kterým končí Obamovy ekologické regulace

Brečet nebudu, říká sprejer, který poničil hradby

Na místo činu se o víkendu vrátili sprejeři, kteří ve čtvrtek 16. března pomalovali historické hradby a další místa v Klatovech, a způsobili tak škodu za zhruba 45 tisíc korun. Odstraňovali nápisy, které nastříkali. Lítost by u nich ale člověk hledal jen stěží.

Krajský soud potvrdil půlmilionovou pokutu pro ministerstvo vnitra

Krajský soud v Brně v úterý potvrdil půlmilionovou pokutu, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil ministerstvu vnitra. Je za chyby v zakázce na IT služby související s výplatou sociálních dávek. Soud potvrdil rozhodnutí ÚOHS z roku 2013. V úterý to řekla mluvčí soudu Simona Pešková.

Se zpěvačkou Špinarovou se příznivci rozloučí 1. dubna v Ostravě

Se zpěvačkou Věrou Špinarovou, která náhle zemřela v neděli ve věku 65 let, se její příznivci mohou rozloučit dopoledne 1. dubna v Ostravě. Smuteční síň krematoria ve Slezské Ostravě jim bude zpřístupněna od 09:00 do 12:00. Odpoledne se poslední rozloučení uskuteční pouze v kruhu rodiny a přátel. ČTK o tom dnes informoval Adam Pavlík, syn Věry Špinarové a vedoucí její doprovodné kapely.

Divoká prasata terorizují lázně i města

Nejsou to hony za dobrodružstvím, ale na vztek. Odstřel divokých prasat, která v nájezdech terorizují parky v Karlových Varech a dalších městech, ale nepohrdnou ani zahradami soukromníků, nyní zaměstnává myslivce i pracovníky Správy lázeňských parků. Ačkoliv na čekanou vyrážejí prakticky každou noc, od začátku letošního roku se jim podařilo ulovit jeden kus.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies