VYBERTE SI REGION

Politické plakáty města na Kroměřížsku raději povolila

Kroměřížsko – Předvolební billboardy, kam se podíváš: tak to v posledních týdnech vypadá v celé zemi, Kroměřížsko nevyjímaje. Řadu lidí však všudypřítomné plakáty ve městech spíš odrazují, leckde pak dokonce vůbec viset nesmějí.

22.10.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Například kolem silnic a na majetku ve správě Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) mají politické strany smůlu. Případné plakáty na krajských mostech, zábradlích, zídkách a pozemcích, které jsou součástí cesty, budou silničáři odstraňovat, popřípadě takovou situaci řešit v přestupkovém řízení.

„V posledních dnech jsme od veřejnosti dostali několik písemných i telefonických upozornění na předvolební propagaci s dotazy, zda jsme jejich umístění povolili. Nepovolili a ani povolovat nebudeme. Především z důvodu bezpečnosti," potvrdil Deníku ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Také Rada města Kroměříže schválila v souvislosti s předčasnými volbami pravidla upravující umístění propagačních materiálů na veřejných místech. Kandidující strany nyní mají volné ruce, za reklamní nosiče ve městě totiž platit nemusí.

„Od čtrnáctého října do osmého listopadu lze na veřejném prostranství umístit propagační materiály ve formě přemístitelných plakátovacích zařízení. Umožněním propagace chce město předejít vylepování na nepovolených místech," vysvětlil mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Politická agitace se tak může objevit u sloupů veřejného osvětlení, okolo stromů, na zábradlích, volně umístěná v trávě nebo na pevných prostranstvích.

„Po uvedeném termínu jsou ale strany povinny tyto nosiče neprodleně odstranit, jinak bude jejich umístění zpoplatněno," upozornil Zrna. Za bezpečnost, případné poškození majetku a vhodnost umístění reklamy ručí majitelé, tedy politické strany.

Podobná situace je i v Holešově. Problémy s přelepováním či strháváním plakátů s volebními programy tam prý v zásadě řešit nemusí, podle místostarosty Rudolfa Seiferta jsou kandidáti korektní a plakáty si nepřelepují.

„Pouze se nám dříve stalo, že jedna ze stran nechala své materiály po městě. Odstranili jsme je na vlastní náklady a úhradu jsme pak požadovali po příslušné straně," podotkl Seifert.

Podle dopravního inženýra kroměřížské policie Jana Brázdila nebyl zatím v souvislosti s volbami žádný problém s nevhodným umístěním poutače u cest, křižovatek nebo přechodů. „Pouze jeden mítink byl spojen s uzavřením části komunikace, ale o tom jsme byli předem informováni," dodal Brázdil.

Zatímco některým lidem plakáty tak trochu pijí krev, jiní nad nimi mávají rukou. Například Magda Láníková ze Zborovic míní, že volebních plakátů je tak akorát a neobtěžují.

„V centru Kroměříže jsem nepotkala žádný, který by mně vyloženě bil do očí. Ve Zborovicích jsou nějaké letáky a plakáty, ale rušivé to podle mě není," myslí si žena.

Důchodce Tomáš Přibil žije na samotě a do města zavítá většinou jednou týdně. Reklamní poutače prý přetrpí a moc si jich nevšímá. „Mě to až tak neobtěžuje. Žiju na samotě a tam mám od nechtěných věcí klid," dodal senior.

Autor: Soňa Ličková

22.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Seehofer: Nemusím vzít zpět jediný výrok týkající se migrace

Mnichov/Berlín – Vývoj mi dal za pravdu, nemusím vzít zpět jediný výrok týkající se migrace, je přesvědčen bavorský premiér a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Horst Seehofer. Spolková vláda už uprchlickou politiku zásadně změnila, řekl také v dnešním projevu k bavorským poslancům.

Klienti druhého pilíře penzí mají sdělit, jak naložit s jejich penězi

Praha – Zhruba čtvrtina z 85.000 klientů penzijních společností, kteří se v minulosti rozhodli vstoupit do rušeného druhého pilíře, ještě neinformovala svou penzijní společnost, jak má s jejich uspořenými penězi naložit, informovalo ministerstvo financí, podle kterého tak mají učinit do konce září.

Spojené státy hrozí, že kvůli Halabu přeruší veškeré kontakty s Ruskem

Washington – Spojené státy přeruší veškeré kontakty s Ruskem, pokud neskončí bombardování severosyrského města Halab, jež mají podle Washingtonu na svědomí syrské a ruské síly. V telefonickém rozhovoru s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem to dnes řekl jeho americký protějšek John Kerry. Boje na severu Sýrie se v posledních dnech zintenzivnily, situací se zabývá i Rada bezpečnosti OSN.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies