VYBERTE SI REGION

Slušovické JZD dluží spořitelně 15 milionů. Je proto v insolvenčním řízení

Slušovice - Krajský soud v Brně zahájil v úterý insolvenční řízení s JZD Slušovice na návrh České spořitelny. Podle spořitelny jí družstvo dluží přes 15 milionů korun. Česká spořitelna podala spolu s návrhem na insolvenci také návrh na vyhlášení konkurzu na majetek dlužníka. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku.

9.3.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Vít Šimánek

Podle České spořitelny má družstvo vůči ní závazek po splatnosti delší tří měsíců vyplývající z poskytnutých úvěrů. Smlouvy se týkaly poskytnutí úvěru na nákup materiálu a zařízení potřebného k pěstování vinné révy, na koupi vinného sklepa, technologie a rekonstrukce sklepa.

„Dlužník je dlouhodobě v prodlení se splácením jistiny úvěru jakož i úroků. Celková pohledávka navrhovatele za dlužníkem vzniklá z titulu úvěrových smluv činí 15 114 272, 32 koruny,“ uvádí se v insolvenčním návrhu.

Podle České spořitelny má JZD Slušovice splatné pohledávky vůči dalším subjektům, které neplní, konkrétně vůči Finančnímu úřadu ve Zlíně a vůči obchodní firmě BIO Světlá, spol. s r.o.

Obchodní ředitel JZD Slušovice Milan Kristek dnes řekl, že dluhy vůči spořitelně jsou kryté majetkem technologií, na které byly úvěry vydané.

„Není to dluh, který by nebylo možno uspokojit, jednáme o odprodeji majetku,“ řekl Kristek.

JZD Slušovice převzalo název po družstvu, které zde zažilo největší slávu na konci 80. let.

Podle Kristka však nynější družstvo nemá s tím původním žádný vztah, chce pouze navázat na dřívější jméno podniku v zemědělství. Zaměstnává deset lidí, orientuje se na rostlinnou výrobu, zejména sadařství, má 160 hektarů švestkových sadů.

JZD jedná také s investorem

„Jednáme se strategickým investorem, který by do družstva vstoupil,“ poznamenal ředitel Milan Kristek s tím, že investor bude mít zájem možná i o vinařství, kterým se družstvo ve Slušovicích také zabývá. 

Autor: ČTK

9.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Ústecký kandidát na senátora Petr Kůstka řídil opilý, nadýchal 1,59 promile

Ústí nad Labem – Starosta Malečova a nezávislý kandidát na senátora Petr Kůstka řídil opilý. Policie ho přistihla v centru Ústí nad Labem začátkem srpna, kdy mu při dechové zkoušce naměřila téměř 1,6 promile. To odpovídá asi osmi velkým pivům. Kůstku čeká ještě před druhým kolem senátních voleb soud, čelí obžalobě z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Článek Hitler – gentleman se našel, ale v Rudém právu

Praha – Článek nazvaný Hitler – gentleman vyšel, ale v Rudém právu, nikoli v Peroutkově Přítomnosti. Hitlera neoceňoval, naopak odsuzoval útok pravicového agrárního deníku Venkov proti národním socialistům, k nimž měl Peroutka blízko, píše Právo.

Operace v Sýrii prý stála Rusko 58 miliard rublů

Moskva – Válečné tažení v Sýrii, trvající právě rok, stálo Rusko nejméně 58 miliard rublů (asi 22 miliard Kč). Odhadl to ruský podnikatelský list RBK na základě zveřejněných údajů ministerstva obrany a ruské vlády. Hlavní část nákladů připadla na nálety bombardérů a střely s plochou dráhou letu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies