Pokud lze označit některou ze tří čáctí hry jako zajímavější, pak to byla ta první. Kanadské hráčky se snažily vstřelit branku, aby získaly kontrolu nad utkáním a povedlo se jim to celkem záhy. V 6. minutě se trefila Piperová. Utkání se do absolutní nudy zlomilo po vstřelení druhé kanadské branky. V 15. minutě s pomocí jinak výborně chytající finské brankářky Ratyové dosáhla branky Irwinová. Jistota dvoubrankového náskoku umožnila domácím hráčkám šetřit síly na finále, čehož plně využívaly.

Navíc Finky byly po celé utkání vlastně jen kvalitnějším sparingpartnerem. Sice dobře bránili, ale dopředu se neprojevovaly. Za celé utkání vyslaly na kanadskou branku deset střel a nutno dodat, že z velmi uctivé vzdálenosti. Kanaďanky tak v pohodlném tempu zvýšily ve druhé třetině náskok na 3:0, když se prosadila Agostaová.

Do závěrečné části vstoupily Kanaďanky trochu aktivněji, snad aby se odvděčily slušně zaplněné hale za podporu. Přidaly ještě další dvě branky (svou druhou v utkání Irwinové, v předposlední minutě Ouellettová) a pohodlně postoupily do finále, kde se utkají se Spojenými státy.