Ruský hokejový expres přejel na startu Lotyšsko

Vancouver - První utkání jednoho z favoritů hokejového turnaje skončilo jednoznačně 8:2.

17.2.2010

Ruská radost po gólu.Foto: ČTK

Na rozdíl od Kanady Rusové načali svého soupeře hned na začátku utkání. Po dvaceti vteřinách utkání byl vyloučen Rekis, jeho dvouminutový trest sice soupeř nevyužil, ale chvíli po jeho návratu se trefil Zaripov. V 8. minutě přidal druhou branku Radulov a půl minuty před závěrem třetiny se zaapsal mezi střelce Ovečkin.

Ve druhé třetině se dlouho skóre neměnilo, čtvrtý gól přidal při přesilovce ve 39. minutě Malkin.

Závěrečná část musela pobavit slušně zaplněnou arénu Canada hockey place. Ve 41. minutě korigoval na 4:1 Vasiljevs, ale ruská odpověď byla zdrcující. Za dvacet šest vteřin zvýšil na 5:1 Ovečkin, v čase 41:30 se trefil Zaripov a 7:1 svítilo na ukazateli v čase 43:04 po gólu Kovalčuka. Gólovou přestřelku uzavřel ještě ve 44. minutě Ankipans. Kosmetickou úpravu výsledku na 8:2 udělal minutu před koncem Morozov.

Rusko - Lotyšsko 8:2 (3:0, 1:0, 4:2)

Branky a nahrávky:
3. Zaripov (S. Fjodorov, I. Nikulin), 8. Radulov (S. Fjodorov, Kalinin), 20. Ovečkin (Sjomin), 39. Malkin (Afinogenov, Kovalčuk), 41. Ovečkin (Dacjuk), 42. Zaripov (Zinovjev), 44. Kovalčuk (Malkin, Tjutin), 59. Morozov (A. Markov) - 41. Vasiljevs (Niživijs, Cipulis), 44. Ankipans (Sprukts, Karsums). Rozhodčí: Vinnerborg (Švéd.), LaRue - Feola (oba USA), Sharrers (Kan.). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 16.862.