VYBERTE SI REGION

Výsledky olympiády - 12. srpna

Výsledky olympiády v Pekingu z úterý 12. srpna.

1.1.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Basketbal

MUŽI

Skupina A: Írán - Litva 67:99 (34:46), Chorvatsko - Rusko 85:78 (42:36), Argentina - Austrálie 85:68 (39:29).

Skupina B: Řecko - Německo 87:64 (44:33), Čína - Španělsko p. p. 75:85 (46:37), Angola - USA 76:97 (37:55).

Fotbal

ŽENY

Skupina E: Čína – Argentina 2:0 (0:0), 53. vl. gól Quinonesová, 90. Ja-ša Ku, Švédsko – Kanada 2:1 (1:0), 20. a 51. Schelinová – 63. Tancrediová.

Skupina F: KLDR - Německo 0:1 (0:0), 86. Mittagová, Nigérie - Brazílie 1:3 (1:3), 19. Nkwochaová z pen. - 33., 35. a 45. (+3) Cristiane.

Skupina G: Norsko – Japonsko 1:5 (1:1), 27. Knutsenová – 31. Kingaová, 50. vl. gól Folstadová, 52. Ohnová, 71. Sawaová, 83. Haraová, USA – Nový Zéland 4:0 (2:0), 3. O’Reillyová, 42. Rodriguezová, 56. Tarpleyová, 59. Huclesová.

Házená

MUŽI

Skupina A: Brazílie - Chorvatsko 14:33 (9:18), Čína - Francie 19:33 (7:19), Španělsko - Polsko 30:29 (16:17).

Skupina B: Egypt - Rusko 27:28 (14:14), Korea - Dánsko 31:30 (13:14), Island - Německo 33:29 (17:14).

Jachting

MUŽI

Třída Laser (po 2 rozjížďkách): 1. Murdoch (N.Zél.) 7, 2. Romero (It.) 9, 3. Alsogaray (Arg.) 13, 4. Lima (Portug.) 13, 5. Kontides (Kypr) 15, 6. Goodison (Brit.) 17, … 33. Trčka (ČR) 65.

ŽENY

Třída 470 (po 4 rozjížďkách): 1. Rechichiová, Parkinsonová (Austr.) 9, 2. Via Dufresneová, Tutzoová (Šp.) 17, 3. de Koningová, Berkhoutová (Niz.) 18, 4. Korneckiová, Bouskilová (Izr.) 24, 5. Contiová, Micolová (It.) 30, 6. Šmídová, Mrzílková (ČR) 33.

Jezdectví

Všestrannost, jednotlivci: 1. Romeike/kůň Marius (Něm.) 54,20, 2. Milesová/McKinlaigh (USA) 56,10, 3. Cook/Miners Frolic (V. Brit.) 57,40.

Všestrannost, družstva: 1. Německo (Klimkeová/kůň Abraxxas, Dibowski/Leo, Ostholt/Mr. Medicott, Romeike/Marius, Thomsen/The Ghost of Hamish) 166,10 b., 2. Austrálie 171,20, 3. Británie 185,70, 4. Švédsko 230,50, 5. Nový Zéland 240,90, 6. Itálie 246,40, 7. USA 250,00, 8. Irsko 276,10.

Judo

MUŽI

Do 81 kg, finále: Bischof (Něm.) – Kim Če-bum (Korea) juko. O 3. místo: Camilo (Braz.) – Elmont (Niz.) ipon, Gontjuk (Ukr.) – Damdinsuren (Mong.) wazari. Semifinále: Bischof – Gontjuk juko, Kim Če-Bum – Elmont koka.
Konečné pořadí: 1. Bischof, 2. Kim Če-bum, 3. Camilo a Gontjuk, 5. Elmont a Damdinsuren, 7. Burton (Brit.), 8. Krawczyk (Pol.).

ŽENY

Do 63 kg, finále: Tanimotová (Jap.) – Decosseová (Fr.) ipon. O 3. místo: Willeboordseová (Niz.) – Gonzalezová (Kuba) koka v prodl., Won Ok-im (KLDR) – Heillová (Rak.) vazari. Semifinále: Decosseová – Won Ok-im vazari, Tanimotová – Gonzalezová ipon.
Konečné pořadí: 1. Tanimotová (Jap.), 2. Decosseová, 3. Willeboordseová a Won Ok-im, 5. Gonzalezová a Heillová, 7. Žolnirová (Slovin.), 8. Barretová (Venez.).

Plavání

MUŽI

200m v. zp.: 1. Phelps (USA) 1:42,96 – světový rekord, 2. Pak Tae-Hwan (Korea) 1:44,85, 3. Vanderkaay (USA) 1:45,14, 4. Basson (JAR) 1:45,97, 5. Biedermann (Něm.) 1:46,00, 6. Meichtry (Švýc.) 1:46,95, 7. Okumura (Jap.) 1:47,14, 8. Renwick (Brit.) 1:47,47.

100m znak: 1. Peirsol 52,54 – světový rekord, 2. Grevers (oba USA) 53,11, 3. Vjatčanin (Rus.) a Stoeckel oba 53,18, 5. Delaney (oba Austr.) 53,31, 6. Tancock (Brit.) 53,39, 7. Wildeboer (Šp.) 53,51, 8. Mijašita (Jap.) 53,99.

100 m volný způsob, rozplavba 5: 1. Verner (ČR) 48,95, 2. Makany (Maď.) a Viktoravicius (Lit.) oba –0,32, 4. Fraser (Kaj. ostr.) –0,61, 5. Kutscher (Urug.) –1,13, 6. Neverovsky (Běl.) –1,19, 7. Venancio –1,35, 8. Arnarson (Isl.) –1,73.

200 m prsa, rozplavba 3: 1. Pereira (Br.) 2:11,40, 2. Beeri (Izr.) –0,04, 3. Alvarez (Šp.) –1,19, 4. Jedlička (ČR) –4,39, 5. Alyfantis (Řec.) –4,64, 6. Daid (Alž.) –4,75, 7. Lai (Čína) –4,88, 8. Van Aggele (Niz.) –5,74.

ŽENY

100m prsa: 1. Jonesová (Austr.) 1:05,17, 2. Soniová (USA) 1:06,73, 3. Jukicová (Rak.) 1:07,34, 4. Jefimová (Rus.) 1:07,43, 5. Jendricková (USA) 1:07,62, 6. Whiteová (Austr.) 1:07,63, 7. Sun Jie (Čína) 1:08,08, 8. Kitagawaová (Jap.) 1:08,43.

100m znak: 1. Coughlinová (USA) 58,96, 2. Coventryová (Zimb.) 59,19, 3. Hoelzerová (USA) 59,34, 4. Spofforthová (Brit.) 59,38, 5. Zujevová (Rus.) 59,40, 6. Nakamuraová (Jap.) 59,72, 7. Manaudouová (Fr.) 1:00,10, 8. Itoová (Jap.) 1:00,18.

Plážový volejbal

ŽENY

Sk. A: Süová/Wuová (Čína) - Kaisová/Vasiková (Est.) 2:1.

Sk. B: Walshová/May-Treanorová (USA) - Grassetová/Perazaová (Kuba) 2:0, Haakedalová/Toerlenová (Nor.) - Saikiová/Kusuharová (Jap.) 2:0.

Sk. D: Koutroumanidouová/Tsiartsianiová (Řec.) - Nelová/Augoustidesová (JAR) 2:0, Araujová/Louzová (Br.) - Dopplerová/Gartmayerová (Rak.) 1:2.

Sk. F: Karantasiouová/Arvanitiová (Řec.) - Candelasová/Garciová (Mex.) 1:2.

Pozemní hokej

ŽENY

Skupina A: Austrálie - Španělsko 6:1 (1:1), Čína - JAR 3:0 (2:0).

Skupina B: Argentina - V. Británie 2:2 (2:0), USA - Japonsko 1:1 (0:1).

Skoky do vody

ŽENY

Dvojice synchro z 10m věže: 1. Wangová/Čchenová (Čína) 363,54 b., 2. Coleová/Wuová (Austr.) 335,16, 3. Espinosová/Ortézová (Mex.) 330,06, 4. Gammová/Subschinskiová (Něm.) 310,29, 5. Dunnichayová/Schimatsuová (USA) 309,12.

Softbal

ŽENY

Základní skupiny: Kanada – Tchaj-wan 6:1, USA – Venezuela 11:0, Čína – Nizozemsko 6:2, Japonsko – Austrálie 4:3.

Střelba

MUŽI

50m pistole, kvalifikace: 1. Tan (Čína) 565 bodů, 2. Kim (KLDR) 563, 3. Omelčuk (Ukr.) 563, 4. Kopp (Sloven.) 563, 5. Isakov (Rus.) 563, 6. Jin (Kor.) 563, …37. Tenk 544. Finále: 1. Jin (Kor.) 660,4 bodu, 2. Kim (KLDR) 660,2, 3. Tchan (Čína) 659,5, 4. Isakov (Rus.) 658,9, 5. Omelčuk (Ukr.) 658,9, 6. Kopp (Sloven.) 657,6.

Dvojitý trap, výsledky: 1. Eller (USA) 190 (145+45), 2. d'Aniello (It.) 187 (141+46), 3. Chu Pin-jüan (Čína) 184 (138+46), 4. Holguin (USA) 182 (140+42), 5. Mark (Austr.) 181 (136+45), 6. Faulds (Brit.) 180 (137+43).

Šerm

MUŽI

Šavle, finále: Čung Man (Čína) – Lopez (Fr.) 15:9. O 3. místo: Covaliu (Rum.) – Pillet (Fr.) 15:11. Další pořadí: 5. Tarantino (It.), 6. Smart (USA), 7. Pina (Šp.), 8. Bujikevič (Běl.).

Tenis

MUŽI

Dvouhra, 2. kolo: Berdych (ČR) – Seppi (It.) 6:3, 7:6 (7:4), Monfils (Fr.) – Hanescu (Rum.) 6:4, 7:6 (7:5)´, Djokovič (3-Srb.) – Schüttler (Něm.) 6:4, 6:2, Melzer (Rak.) – Wawrinka (9-Švýc.) 6:4, 6:0, Kiefer (15-Něm.) – Anderson (JAR) 6:4, 6:7 (4:7), 6:4, O. Rochus (Belg.) – Tipsarevič (Srb.) 7:6 (7:5), 2:3 skreč, Lu Yen-Hsun (Tchaj-wan) – Calleri (Arg.) 6:4, 6:4, Nadal (2-Šp.) – Hewitt (Austr.) 6:1, 6:2, Mathieu (Fr.) – Davyděnko (4-Rus.) 7:5, 6:3, Nalbandian (7-Arg.) – Massu (Chile) 7:6 (7:0), 6:1, Južnyj (13-Rus.) – T. Johansson (Švéd.) 7:5, 6:2, Andrejev (Rus.) – Llodra (Fr.) 6:4, 3:6, 6:1, Federer (1-Švýc.) – Arevalo (Sal.) 6:2, 6:4.
Čtyřhra, 1. kolo:
Melo, Sá (Braz.) – Berdych, Štěpánek (ČR) 5:7, 6:2, 8:6.

ŽENY

Dvouhra, 1. kolo: Korytcevová (Ukr.) – Obzilerová (Izr.) 5:7, 7:5, 6:4. 2. kolo: V. Williamsová (7-USA) – Benešová (ČR) 6:1, 6:4, S. Williamsová (4-USA) – Stosurová (Austr.) 6:2, 6:0, Schiavoneová (It.) – A. Radwaňská (8-Pol.) 6:3, 7:6 (8:6), Cornetová (15-Fr.) – Šuaj Pcheng (Čína) 6:2, 6:2, Wozniacká (Dán.) – Hantuchová (10-SR) 6:1, 6:3, Cibulková (16-SR) – Pironkovová (Bul.) 6:2, 6:2, Jankovičová (2-Srb.) – A. Bondarenková (Ukr.) 7:5, 6:1, Azarenková (12-Běl.) – Dellacquaová (Austr.) 6:2, 6:2, Bammerová (Rak.) – Schnyderová (13-Švýc.) 6:4, 6:4, Čeng Ťie (Čína) – Llagosterová-Vivesová (Šp.) 6:7 (7:9), 6:1, 6:4, Moritaová (Jap.) – Erakovicová (N. Zél.) 5:7, 7:6 (9:7), 6:4, Kanepiová (Est.) – Razzanová (Fr.) 6:4, 7:5, Zvonarevová (9-Rus.) – Peerová (Izr.) 6:3, 7:6 (7:4).
Čtyřhra, 1. kolo: S. Williamsová, V. Williamsová (2-USA) – Benešová, Vaidišová (ČR) 4:6, 7:5, 6:1.

Veslování

MUŽI

Párová čtyřka, opravy: 1. Estonsko (Taimsoo, Latin, Kuzmin, Raja) 6:01,46, 2. Kuba (Cascaret, Founier, Concepcion, Hernandez) 6:03,56, 3. Česko (Vitásek, Doleček, Hanák, Jirka) 6:04,95, 4. Slovinsko (Zupanc, Jer. Jurse, Jan. Jurse, Fistravec) 6:12,64. (První tři posádky postupují do semifinále.)

Vodní pólo

MUŽI

Skupina A: Kanada - Černá Hora 0:12 (0:3, 0:4, 0:4, 0:1), Španělsko - Austrálie 9:8 (4:0, 2:4, 2:2, 1:2), Řecko - Maďarsko 6:17 (2:7, 2:2, 1:4, 1:4).

Skupina B: Itálie - USA 11:12 (1:2, 2:3, 4:3, 4:4), Srbsko - Chorvatsko 8:11 (3:1, 1:4, 1:4, 3:2), Německo - Čína 6:5 (0:2, 5:2, 0:0, 1:1).

Vodní slalom

MUŽI

Semifinále C1: 1. Martikán (Sloven.) 88,92, 2. Ježek (ČR) 89,85, 3. Bieryt (Pol.) 90,08, 4. Florence (Brit.) 88,46, 5. Bell (Aust.) 91,16, 6. Tsakmakis (Řec.) 92,18, 7. Elosegui (Šp.) 92,19, 8. Fraker (USA) 92,27.

Finále C1: 1. Martikán (Sloven.) 176,65, 2. Florence (Brit.) 178,61, 3. Bell (Aust.) 180,59, 4. Elosegui (Šp.) 182,12, 5. Ježek (ČR) 182,29, 6. Fraker (USA) 183,14, 7. Tsakmakis (Řec.) 186,67, 8. Bieryt (Pol.) 200,21.

Semifinále K1: 1. Boukpeti (Togo) 86,08, 2. Draper (Aust.) 86,09, 3. Lefevre (Fr.) 87,21, 4. Grimm (Něm.) 87,31, 5. Bouten (Niz.) 88,40, 6. Ford (Kan.) 88,46, …11. Hradílek (ČR) 88,97.

Finále K1: 1. Grimm (Něm.) 171,70, 2. Lefevre (Fr.) 173,30, 3. Boukpeti (Togo) 173,45, 4. Rheinisch (Irs.) 176,91, 5. Draper (Aust.) 177,85, 6. Ford (Kan.) 178,35.

Volejbal

MUŽI

Sk. A: USA - Itálie 3:1 (-24, 22, 15, 21), Venezuela – Čína 2:3 (-21, 21, 16, -21, -14), Bulharsko – Japonsko 3:1 (27, –23, 21, 19).

Sk. B: Rusko - Německo 3:2 (-25, 21, -21, 23, 14), Egypt - Polsko 0:3 (-21, -18, -10), Srbsko - Brazílie 1:3 (-25, 20, 17, 21).

Vzpírání

MUŽI

Kategorie do 69 kg: 1. Dudoglo (Rum.) 317, 2. Šintani (Jap.) 310, 3. Abdelazim (Egy.) 310, 4. Kurniawan (Indon.) 307, 5. Rubio (Ven.) 306, 6. Shaloyan (Něm.) 300.

ŽENY

Do 63 kg (finále): 1. Pak Hjon Sok (KLDR) 241 kg (106+135), 2. Někrasovová (Kaz.) 240 (110+130), 3. Lu Ying-Chi (Tchaj-wan) 231 (104+127), 4. Girardová (Kan.) 228 (102+126), 5. Nguyen Thi Thiet (Vietnam) 225 (100+125), 6. Kim Sok-jong (Korea) 225 (98+127), 7. Kasiryeová (Nor.) 224 (103+121), 8. Acostaová (Mex.) 223 (103+120).

Zápas

MUŽI

Řecko-římský do 60 kg, finále: Albijev (Rus.) – Rahimov (Ázerb.) 6:0. Semifinále: Albijev – Ťumenbajev (Kyrg.) 10:0, Rahimov – Tengizbajev (Kaz.) 8:1.

Do 55 kg, finále: Mankijev (Rus.) – Bajramov (Ázerb.) 6:5. Semifinále: Bajramov – Amojan (Arm.) 11:3, Mankijev – Pak Un-čchul (Korea) 9:2. Konečné pořadí: 1. Mankijev, 2. Bajramov, 3. Amojan a Pak Un-čchul, 5. Hernandez (Kuba) a Reihanpúr (Írán), 7. Fris (Srb.), 8. Mango (USA).

1.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Trumpovi právníci brání přepočítávání hlasů ve třech státech USA

Washington - Právníci nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa se snaží zablokovat ruční přepočítání hlasů ve státech Pensylvánie, Wisconsin a Michigan. Oznámil to dnes americký server Politico. K novému sčítání hlasů vyzvala neúspěšná prezidentská kandidátka Zelených Jill Steinová, žádost podpořila několikamilionovou kaucí.

Nádražka kvůli EET končí. Další bojují

Praha /FOTOGALERIE/ - Oblíbený podnik v Bubenči kvůli elektronické evidenci tržeb zavřel. Ostatní tradiční nádražky s administrativní zátěží zápasí.

V Norsku našli nápis Arbeit macht frei ukradený z Dachau

Bergen - Norská policie nejspíš objevila nechvalně proslulý nápis Arbeit macht frei (Práce osvobozuje) ukradený v roce 2014 z brány bývalého německého koncentračního tábora Dachau. S odvoláním na bavorskou policii o tom dnes informovala agentura AFP.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies