VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výsledky olympiády - 14. srpna

Výsledky olympiády v Pekingu ze čtvrtku 14. srpna.

1.1.2008
SDÍLEJ:

Foto:

BASEBALL

MUŽI

Základní skupina: Nizozemsko - USA 0:7, Kuba - Kanada 7:6, Tchaj-wan - Japonsko 1:6, Jižní Korea - Čína odloženo.

BASKETBAL

MUŽI

Skupina A: Austrálie – Írán 106:68 (53:29), Litva – Rusko 86:79 (44:41), Argentina - Chorvatsko 77:53 (40:22).
Pořadí: 1. Litva 6, 2. Argentina 5, 3. Chorvatsko 5, 4. Rusko 4, 5. Austrálie 4, 6. Írán 3.

Skupina B: Německo – Španělsko 59:72 (36:39), Angola – Čína 68:85 (42:44), USA – Řecko 92:69 (51:32)
Pořadí: 1. USA 6, 2. Španělsko 6, 3. Řecko 4, 4. Čína 4, 5. Německo 4, 6. Angola 3.

Podrobnosti ZDE!

HÁZENÁ

MUŽI

Skupina A: Polsko - Brazílie 28:25 (14:15), Španělsko - Čína 36:22 (16:12), Francie - Chorvatsko 23:19 (11:9).
Skupina B: Německo - Egypt 25:23 (14:14), Korea - Island 22:21 (10:9), Dánsko - Rusko 25:24 (10:10).

JEZDECTVÍ

Finále družstev v drezuře:1. Německo (Kemmerová / kůň Bonaparte, Capellmannová / Elvis Va, Werthová / Satchmo) 72,917, 2. Nizozemsko 71,750, 3. Dánsko 68,875.

JUDO

Ženy - do 78 kg
Konečné pořadí: 1. Jang Siou-li, 2. Castillová, 3. Čong Kjong-Mi a Possamaiová

Muži – do 100 kg
Konečné pořadí: 1. Najdan (Mong.), 2. Žitkejev (Kaz.), 3. Miralijev (Ázer.) a Grol (Niz.).

LUKOSTŘELBA

ŽENY - individuální soutěž

Finále: Čang Ťüan (Čína) – Parková (Kor.) 110:109
O 3. místo: Yunová (Kor.) – Kwonová (KLDR) 109:106

PLAVÁNÍ

MUŽI

100 m volný způsob, finále: 1. Bernard (Fr.) 47,21, 2. Sullivan (Austr.) 47,32, 3. Lezak (USA) a Filho (Braz.) oba 47,67, 5. Van den Hoogenband (Niz.) 47,75, 6. Ferns (JAR) 48,04, 7. Targett (Austr.) 48,20, 8. Nystrand (Švéd.) 48,33, …v rozplavbách 21. Verner (ČR) 48,95 - český rekord.

200 m prsa, finále: 1. Kitadžima (Jap.) 2:07,64, 2. Rickard (Austr.) 2:08,88, 3. Dubosq (Fr.) 2:08,94, 4. Brown (Kan.) 2:09,03, 5. Gyurta (Maď.) 2:09,22, 6. Spann (USA) 2:09,76, 7. Facci 2:10,57, 8. Bossini (oba It.) 2:11,48, …v rozplavbách 39. Jedlička (ČR) 2:15,79.

ŽENY

200 m motýlek, finále: 1. Liou C'-ke 2:04,18 - světový rekord, 2. Ťiao Liou-jang (obě Čína) 2:04,72, 3. Schipperová (Austr.) 2:06,26, 4. Jedrzejczaková (Pol.) 2:07,02, 5. Nakanišiová (Jap.) 2:07,32, 6. Mongelová (Fr.) 2:07,36, 7. Breedenová 2:07,57, 8. Herseyová (obě USA) 2:08,23.

4x200 m volný způsob, finále: 1. Austrálie (Riceová, Barrattová, Palmerová, MacKenzieová) 7:44,31 - světový rekord, 2. Čína (Jang Jü, Ču Čchien-wej, Tchan Miao, Pchang Ťia-jing) 7:45,93, 3. USA (Schmittová, Coughlinová, Burckleová, Hoffová) 7:46,33, 4. Itálie 7:49,76 - evropský rekord, 5. Francie 7:50,66, 6. Maďarsko 7:55,53, 7. Japonsko 7:57,56, 8. Švédsko 7:59,83.

Podrobnosti ZDE!

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

Muži, skupina E: Kjemperud, Skarlund (Nor.) - M. Laciga, Schnider (Švýc.) 0:2 (17, 13), Nummerdor, Schuil (Niz.) - Klemperer, Koreng (Něm.) 2:0 (16, 16).

Ženy skupina F: Talitaová, Renataová (Braz.) - Karantasiouová, Arvanitiová (Řec.) 2:0 (20, 19), Schweigerová, Schweigerová (Rak.) - Candelasová, Graciaová (Mex.) 2:0 (17, 10).

POZEMNÍ HOKEJ

ŽENY

Skupina A: Čína – Nizozemsko 0:1 (0:1), Jižní Afrika – Austrálie 0:3 (0:1), Španělsko – Jižní Korea 2:1 (2:0).
Skupina B: USA – Německo 2:4 (1:1), Japonsko – Argentina 1:2 (0:0), Nový Zéland – Velká Británie 1:2 (1:1).

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA

Víceboj jednotlivci - muži: 1. Jang Wej (Čína) 94,575, 2. Učimora (Jap.) 91,975, 3. Caranobe (Fr.) 91,925, 4. Tomita (Jap.) 91,750, 5. Chorochordin 91,700, 6. Devjatovskij (oba Rus.) 91,700.

Podrobnosti ZDE!

SPORTOVNÍ STŘELBA

Sportovní malorážka 3×20 ran, ženy: 1. Tu Li (Čína) 690,3 bodů (finále 101,3) – olympijský rekord, 2. Emmons (ČR) 687,7 (101,7), 3. Cruzová (Kub.) 687,6 (99,6), 4. Galkinová (Rus.) 687,4 (102,4), 5. Beyerleová (USA) 686,9 (100,9), 6. Dovgunová (Kaz.) 686,3 (98,3), …19. Sýkorová (ČR) 578.

Podrobnosti ZDE!

Skeet, ženy: 1. Cainerová (It.) 93 (72+21/2 v rozstřelu), 2. Rhodeová (USA) 93 (70+23/1+2), 3. Brinkerová (Něm.) 93 (70+23/1+1), 4. Larssonová (Švéd.) 92 (69+23/2), 5. Džievčaloemmitová (Thaj.) 92 (71+21/1), 6. Wej Ning (Čína) 91 (70+21).

STOLNÍ TENIS

Soutěž mužstev

Skupina A: Čína – Austrálie 3:0, Rakousko – Řecko 3:0, Čína – Rakousko 3:0, Řecko – Austrálie 3:0.
Skupina B: Německo – Kanada 3:0, Singapur – Chorvatsko 1:3, Německo – Singapur 3:1, Chorvatsko – Kanada 3:0.
Skupina C: Švédsko – Brazílie 3:0, Jižní Korea – Tchajwan 3:1.
Skupina D: Hongkong – Japonsko 0:3, Rusko – Nigérie 2:3.

Soutěž družstev
Skupina A: Čína – Rakousko 3:0, Chorvatsko – Dominikánská republika 3:1.
Skupina B: USA – Nigérie 3:0, Singapur – Nizozemsko 3:0.
Skupina C: Hongkong – Rumunsko 3:0, Německo – Polsko 1:3.
Skupina D: Japonsko – Španělsko 3:2, Jižní Korea – Austrálie 3:0, Španělsko – Austrálie 3:0, Jižní Korea – Japonsko 3:0.

ŠERM

Družstva šavle, ženy
Finále: Ukrajina – Čína 45:44
O třetí místo: USA – Francie 45:38

TENIS

MUŽI - dvouhra, čtvrtfinále:
Blake (8-USA) - Federer (1-Švýc.) 6:4, 7:6 (7:2), Nadal (2-Šp.) - Melzer (Rak.) 6:0, 6:4, Djokovič (3-Srb.) - Monfils (Fr.) 4:6, 6:1, 6:4, Gonzalez (12-Chile) - Mathieu (Fr.) 6:4, 6:4.

Čtyřhra, čtvrtfinále:
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Guccione, Hewitt (Austr.) 6:4, 6:3, Aspelin T. Johansson (Švéd.) - Fyrstenberg, Matkowski (Pol.) 7:6 (7:5), 6:4, Clément, Llodra (Fr.) - Davyděnko, Andrejev (8-Rus.) 6:2, 6:7 (4:7), 6:4.

Ženy - dvouhra , čtvrtfinále:
Dementěvová (5-Rus.) - S. Williamsová (4-USA) 3:6, 6:4, 6:3, Liová (Čína) - V. Williamsová (7-USA) 7:5, 7:5, Zvonarevová (9-Rus.) - Bammerová (Rak.) 6:3, 3:6, 6:3.

Čtyřhra, čtvrtfinále:
Madinaová-Garriguesová, Ruanová-Pascualová (4-Šp.) - Stosurová, Stubbsová (Austr.) 4:6, 6:4, 6:4.

VODNÍ PÓLO

MUŽI

Skupina A: Maďarsko – Španělsko 8:5 ( 2:3, 4:2, 0:0, 2:0 ), Černá Hora – Řecko 10:6 ( 3:1, 2:1, 5:2, 0:2 ), Austrálie – Kanada 8:5 ( 2:3, 2:1, 3:1, 1:0).
Skupina B: Chorvatsko – Německo 13:5 (4:1, 3:2, 2:1, 4:1), USA – Srbsko 2:4 ( 0:0, 1:2, 0:2, 1:0 ), Čína – Itálie 7:19 ( 2:5, 2:5, 1:4, 2:5 ).

VODNÍ SLALOM

Muži, semifinále C2: 1. Michel, Piersig (Něm.) 94,38, 2. Pet. Hochschorner, Pav. Hochschorner (SR) -0,50, 3. Volf, Štěpánek (ČR) -0,95, 4. Kuzněcov, Larionov (Rus.) -4,19, 5. Forgit, Braud (Fr.) -8,38, 6. Benetti, Masoero (It.) -9,26.

Ostatní závody byly kvůli počasí přeloženy na pátek. Více čtěte ZDE!

VOLEJBAL

MUŽI

Skupina A: Itálie – Venezuela 3:0 (21, 20, 21), Čína – Japonsko 3:2 (20, 23, –17, –16, 10), USA – Bulharsko 3:1 (-29, 21, 14, 24).
Skupina B: Německo – Egypt 3:0 (27, 21, 21), Rusko – Brazílie 3:1 (-22, 24, 29, 19), Polsko – Srbsko 3:1 (29, –22, 22, 21).

ZÁPAS

Do 86 kg: 1. Minguzzi (It.), 2. Fodor (Maď.), 3. Avluca (Tur.) a Abrahamian (Švéd.)

Do 96 kg
Finále: Chuštov (Rus.) – Englich (Něm.) 3:0
O 3. místo: Membatov (Kaz.) – Švec (ČR) 3:1, Wheeler (USA) – Han (Kor.) 3:1
Konečné pořadí: 1. Chuštov, 2. Englich, 3. Membatov a Wheeler

Podrobnosti ZDE!

Do 120 kg: 1. Lopez (Kuba), 2. Barojev (Rus.), 3. Mizgaitis (Lit.) a Patrikejev (Arm.)

1.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hotel Diplomat v pražských Dejvicích.

Thajci kupují pražský hotel Diplomat a plzeňský Angelo

Následky silného větru v Olomouckém kraji. 24. února 2017
21

Pojišťovny: Vítr zatím způsobil stovky škod v řádu desítek milionů

OBRAZEM: Když vesnicí projíždí cirkus

Královna Kunhuta projížděla se svým doprovodem a královským cirkusem vsí.

KRIMI MIX: K dopadení sprejerů pomohl všímavý svědek

/FOTOGALERIE/ - Dvojici 16letých mladíků, kteří se přiznali ke sprejerskému řádění, dopadli v noci na pátek strážníci z Prahy 14. Krátce po půlnoci je na Černý Most přivolal svědek, který hlásil, že dotyční posprejovali stěnu v Ocelkově ulici – a k tomu ještě několik míst v okolí.

Vydání bývalého senátora za ODS Nováka do Česka se protahuje

Vydání bývalého senátora za ODS Alexandra Nováka z Německa do České republiky se protahuje. Vrchní zemský soud ve Frankfurtu nad Mohanem totiž zatím stále nedostal žádost, aby přípustnost vydání posoudil. Důvodem může být zaneprázdněnost státního zastupitelství, které takovou žádost podává. Novák zatím z rozhodnutí soudu zůstává ve vydávací vazbě.

Opočno je po čtvrtstoletí tahanic státu

Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Kristiny Colloredo-Mansfeldové v letitém sporu o renesanční zámek v Opočně na Rychnovsku. Justice památku loni v dubnu pravomocně přiřkla státu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies