VYBERTE SI REGION

Výsledky olympiády - 16. srpna

Výsledky olympiády v Pekingu ze soboty 16. srpna.

1.1.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Atletika

MUŽI

100 m, finále: 1. Bolt (Jam.) 9,69 - svět. rekord, 2. Thompson (Trinidad) 9,89, 3. Dix (USA) 9,91, 4. Martina (Niz. Antily) 9,93, 5. Powell 9,95, 6. Frater (oba Jam.) 9,97, 7. Burns (Trinidad) 10,01, 8. Patton (USA) 10,03.
3000 m steepleachase - rozběhy: 1. Jarso (Et.) 8:16,88 min., 2. Mekhissi (Fr.) 8:16,95, 3. Famiglietti (USA) 8:17,34.
Disk - kvalifikace: 1. Malachowski (Pol.) 65,94 m, 2. Alekna (Lit.) 65,84, 3. Smith (Niz.) 65,65, … 28. Marcell (ČR) 59,52.
Chůze 20 km - finále: 1. Borčin (Rus.) 1:19:01, 2. Pérez (Ekv.) -14, 3. Tallent (Austr.) -41, 4. Chao Wang (Čína) -46, 5. Brugnetti (It.) -50, 6. Adams (Austr.) -56.
Dálka, kvalifikace: 1. Tsatumas (Řec.) 827 cm, 2. Camejo (Kuba) 823, 3. Rutherford (Brit.) 816, 4. Mokoena (JAR) 814, 5. Makusha (Zimb.) 814, 6. Martinez (Kuba) 807, …12. Novotný (ČR) 794.

ŽENY

Koule, finále: 1. Viviová (N. Zél.) 20,56, 2. Michnevičová 20,28, 3. Ostapčuková (obě Běl.) 19,86, 4. Gonzalezová (Kuba) 19,50, 5. Kungová (Čína) 19,20, 6. Omarová (Rus.) 19,08.
Sedmiboj:
1. Dobrynská 6733 bodů, 2. Blonská (obě Ukr.) 6700, 3. Fountainová (USA) 6619, 4. Černovová (Rus.) 6591, 5. Southertonová (Brit.) 6517, 6. Zelinková (Kan.) 6490, … Ščerbová (ČR) vzdala.
100 m - rozběhy:
1. Osayomiová (Nig.) 11,13 s, 2. Fergusonová-McKenziová (Bah.) 11,17, 3. Korczyňská (Pol.) 11,22.
400 m - rozběhy: 1. Richardsová (USA) 50,54 s, 2. Williamsová (Jam.) 50,57, 3. Firovová (Rus.) 50,59.
Tyč - kvalifikace: 1. Isinbajevová (Rus.) 460 cm, 2. Boslaková (Fr.), Gaová (Čína), Murerová (Braz.), Stuczynská (USA) všechny 450, … Baďurová (ČR) bez výkonu.

Badminton

MUŽI

Dvouhra, o 3. místo: Čchen (Čína) - Lee (Kor.) 2:1.
Čtyřhra, finále: Kido/Setiawan (Indon.) - Cchaj/Fu 2:1. O 3. místo: Lee/Hwang (Korea) - Paaske/Rasmussen (Dán.) 2:1.

ŽENY

Dvouhra finále: Čang Ning (2-Čína) – Sing-Fang Sie (1-Čína) 2:1 (21:12, 10:21, 21:18). O 3. místo: Yuliantiová (Indonezie) – Lu Lan (3-Čína) 2:1 (11:21, 21:13, 21:15).

MIX, semifinále: Liliyana/Widianto (Indon.) - Che/Jü (Čína) 2:1, Lee/Lee (Kor.) - Limpele/Marissa (Indon.) 2:1.

Baseball

MUŽI

Výsledky: Kanada - USA 4:5, Tchaj-wan - Kuba 0:1, Čína - Nizozemsko 4:6, Korea - Japonsko 5:3.

Basketbal

MUŽI

Skupina A: Rusko – Austrálie 80:95 (33:49), Chorvatsko – Litva 73:86 (45:42), Argentina – Írán 97:82 (42:33). Pořadí: 1. Litva 8 bodů, 2. Argentina 7, 3. Austrálie 6, 4. Chorvatsko 6, 5. Rusko 5. 6. Irán 4.
Skupina B: Řecko – Angola 102:61 (43:28), Čína – Německo 59:55 (27:31), USA – Španělsko 119:82 (61:45). Pořadí: 1. USA 8 bodů, 2. Španělsko 7, 3. Řecko 6, 4. Čína 6, 5. Německo 5, 6. Angola 4.

Cyklistika - dráha

MUŽI

Bodovací závod – finále: 1. Llaneras (Šp.) 60, 2. Kluge (Něm.) 58, 3. Newton (Brit.) 56, … 9. Kadlec (ČR) 22.

Keirin - finále: 1. Hoy, 2. Edgar (oba Brit.), 3. Nagai (Jap.), 4. Kelly (Austr.), 5. Bergemann (Něm.), 6. Tournant (Fr.).

Stíhací závod na 4 km: 1. Wiggins (Brit.) 4:16,977, 2. Roulston (N.Zél.) 4:19,611, 3. Burke (Brit.) 4:20,947.

Fotbal

MUŽI

Čtvrtfinále: Itálie - Belgie 2:3 (1:2), 18. z pen. a 74. z pen. Rossi - 24. a 79. Dembele, 45. (+2) Mirallas, Brazílie - Kamerun 2:0 p. p. (0:0, 0:0 - 2:0), 101. Rafael Sobis, 105. Marcelo, ČK 0:1 (51. Baning), Nigérie - Pobřeží slonoviny 2:0 (1:0), 44. Odemwingie, 82. z pen. Obinna, Argentina - Nizozemsko 2:1 p. p. (1:1, 1:1), 14. Messi, 105. Di Maria - 36. Bakkal.

Házená

MUŽI

Skupina A: Brazílie - Čína 29:22 (14:10), Francie - Španělsko 28:21 (16:10), Chorvatsko - Polsko 24:27 (12:13).
Skupina B: Egypt - Korea 22:24 (11:8), Rusko - Německo 24:24 (11:10), Dánsko - Island 32:32 (18:17).

Jachting

MUŽI

Třída Laser (po 5 z 10 rozjížděk): 1. Romero (It.) 24, 2. Myrgren (Švéd.) 25, 3. Zbogar (Slovin.) 26, 4. Goodison (Brit.) 27, 5. Bernaz (Fr.) 28, 6. Lisovenko (Rus.) 30, … 33. Trčka (ČR) 108.
Třída Finn (po 8 rozjížďkách, zbývající dvě bez náhrady zrušeny): 1. Ainslie (Brit.) 21, 2. Railey (USA) 33, 3. Birgmark (Švéd.) 44, 4. Florent (Fr.) 50, 5. Cook (Kan.) 51, 6. Vincec (Slovin.) 52, … 25. Maier (ČR) 137.

ŽENY

Třída 470 (po 10 rozjížďkách): 1. Rechichiová, Parkinsonová (Austr.) 25 bodů, 2. de Koningová, Berkhoutová (Niz.) 43, 3. Oliveiraová, Swanová (Braz.) 58, 4. Korneckiová, Bouskilová (Izr.) 62, 5. Vöglová, Flatscherová (Rak.) 68, 6. Šmídová, Mrzílková (ČR) 69.

Plavání

MUŽI

100m motýlek: 1. Phelps (USA) 50,58 (OR), 2. Čavič (Srb.) 50,59, 3. Lauterstein (Austr.) 51,12, 4. Crocker (USA) 51,13, 5. Dunford (Ken) 51,47, 6. Fujii (Jap.) 51,50, 7. Serdinov (Ukr.) 51,59, 8. Pini (N. Guinea) 51,86.
50m v. zp.: 1. Cielo Filho (Braz.) 21,30 (OR), 2. Leveaux 21,45, 3. Bernard (oba Fr.) 21,49, 4. Callus (Austr.) 21,62, 5. Wildman-Tobriner (USA) 21,64, 6. Sullivan (Austr.) 21,65, 7. Schoeman (JAR) 21,67, 8. Nystrand (Šv.) 21,72.

ŽENY

200m znak: 1. Coventryová (Zimb.) 2:05,24 (sv. rek.), 2. Hoelzerová (USA) 2:06,23, 3. Nakamurová (Jap.) 2:07,13, 4. Zujevová (Rus.) 2:07,88, 5. Bieselová (USA) 2:08,23, 6. Simmondsová (VB) 2:08,51, 7. Nayová 2:08,84, 8. Hockingová (obě Austr.) 2:10,12.
800m v. zp.: 1. Adlingtonová (VB) 8:14,10 (sv. rek.), 2. Filippiová (It.) 8:20,23, 3. Friisová (Dán.) 8:23,03, 4. Potecová (Rum.) 8:23,11, 5. Liová (Čína) 8:26,34, 6. Palmerová (Austr.) 8:26,39, 7. Sokolovová (Rus.) 8:29,79, 8. Pattenová (VB) 8:32,35.

Plážový volejbal

MUŽI

Osmifinále: Laciga/Schnider (Švýc.) - Rogers/Dalhausser (USA) 1:2, Sü/Wu (Čína) - Klemperer/Koreng (Něm.) 0:2, Geor/Gia (Gruzie) - Doppler/Gartmayer (Rak.) 2:1, Nummerdor/Schuil (Niz.) - Schacht/Slack (Austr.) 2:0, Asahi/Shiratori (Jap.) - Marcio Araujo/Fabio Luiz (Braz.) 0:2, Gosch/Horst (Rak.) - Samoilovs/Plavins (Lotyšsko) 2:0, Herrera/Mesa (Šp.) - Gibb/Rosenthal (USA) 0:2, Ricardo/Emanuel (Braz.) - Barsuk/Kolodinskij (Rus.) 2:1.

Pozemní hokej

ŽENY

Skupina A: Austrálie - Nizozemsko 1:2 (1:1), Korea - Čína 1:6 (0:2), Španělsko - JAR 1:0 (1:0).
Skupina B: N. Zéland - USA 1:4 (0:2), Německo - Argentina 0:4 (0:0), V. Británie - Japonsko 2:1 (1:0).

Softbal

ŽENY

Výsledky: Čína - Japonsko 0:3, USA - Tchaj-wan 7:0, Nizozemsko - Austrálie 0:8, Kanada - Venezuela 0:2.

Stolní tenis

MUŽI

Semifinále družstev: Japonsko - Německo 2:3, Čína - Korea 3:0.

ŽENY

Družstva: Japonsko - Hongkong 3:2, Korea - USA 3:0.

Střelba

MUŽI

Rychlopalná pistole: 1. Petriv (Ukr.) 780,2 (580 200,2), 2. Schumann 779,5 (579 200,5), 3. Reitz (oba Něm.) 779,3 (579 200,3), 4. Jekimov (Rus.) 778,2 (581 197,2), 5. Sanderson (USA) 776,6 (583 193,6), 6. Bondaruk (Ukr.) 774,7 (580 194,7), …14. Podhráský 565, 16. Strnad (oba ČR) 562.
Skeet: 1. Hancock (USA) 145 (121+24/4 v rozstřelu), 2. Brovold (Nor.) 145 (120+25/3), 3. Terras (Fr.) 144 (120+24/3), 4. Nicolaidis 144 (120+24/2), 5. Achilleos (oba Kypr) 143 (119+24), 6. Čchü Ž'-tung (Čína) 142 (118+24),
…16. Sychra (ČR) 117.

Šerm

ŽENY

Fleret družstev, finále: Rusko (Nikičinová, Bojková, Lamonovová) – USA 28:11. O 3. místo: Itálie – Maďarsko 32:23. Semifinále: Rusko - Itálie 22:21 p. p., Maďarsko - USA 33:35. Konečné pořadí: 1. Rusko, 2. USA, 3. Itálie, 4. Maďarsko, 5. Německo, 6. Čína, 7. Polsko, 8. Egypt.

Tenis

MUŽI

Dvouhra, o 3. místo: Djokovič (3-Srb.) – Blake (USA) 6:3, 7:6 (7:4).
Čtyřhra, o 3. místo: B. Bryan, M. Bryan (1-USA) – Clement, Llodra (Fr.) 3:6, 6:3, 6:4.

ŽENY

Dvouhra, semifinále: Dementěvová (5-Rus.) – Zvonarevová (9-Rus.) 6:3, 7:6 (7:3), Safinová (6-Rus.) – Li Na (Čína) 7:6 (7:3), 7:5.
Čtyřhra, semifinále: S. Williamsová, V. Williamsová (2-USA) – A. Bondarenková, K. Bondarenková (6-Ukr.) 4:6, 6:4, 6:1.

Trampolína

ŽENY

Kvalifikace: 1. Cheová 67,20 bodu, 2. Karejevová (Rus.) 66,40, 3. MacLennanová (Kan.) 66,00, … 15. Popkin (ČR) 57,60.

Veslování

MUŽI

Skif: 1. Tufte (Nor.) 6:59,83, 2. Synek (ČR) 7:00,63, 3. Drysdale (N. Zél.) 7:01,56, 4. Maeyens (Belg.) 7:03,40, 5. Campbell (Brit.) 7:04,47, 6. Karonen (Švéd.) 7:07,64.
Dvojka bez kormidelníka: 1. Ginn, Free (Austr.) 6:37,44, 2. Calder, Frandsen (Kan.) 6:39,55, 3. Twaddle, Bridgewater (N. Zél.) 6:44,19, 4. Lehmann, Drahotta (Něm.) 6:47,40, 5. Keeling, Di Clemente (JAR) 6:47,83, 6. T. Winklevoss, C. Winklevoss (USA) 7:05,58.
Dvojskif: 1. Crawshay, Brennan (Austr.) 6:27,77, 2. Endrekson, Jaanson (Est.) 6:29,05, 3. Wells, Rowbotham (Brit.) 6:29,10, 4. Waddle, Cohen (N. Zél.) 6:30,79, 5. Macquet, Hardy (Fr.) 6:33,36, 6. Špik, Čop (Slovin.) 6:33,96.
Čtyřka bez kormidelnáka: 1. Británie (James, Williams, Reed, Triggs Hodge) 6:06,57, 2. Austrálie 6:07,85, 3. Francie 6:09,31, 4. Slovinsko 6:11,62, 5. Česko (Gruber, Horváth, Bruncvík, Neffe) 6:16,56, 6. Německo 6:19,63.

ŽENY

Skif: 1. Nejkovová (Bulh.) 7:22,34, 2. Gueretteová (USA) 7:22,78, 3. Karstenová (Běl.) 7:23,98, 4. Čang Siou-jün (Čína) 7:25,48, 5. Knapková (ČR) 7:35,52, 6. Michalská (Pol.) 7:43,44.
Dvojka bez kormidelníka: 1. Andrunacheová, Susanuová (Rum.) 7:20,60, 2. Wu Jou, Kao Jü-lan (Čína) 7:22,28, 3. Bičyková, Helachová (Běl.) 7:22,91, 4. Wechová, Derlienová (Něm.) 7:25,73, 5. Haighová, Colesová (N. Zél.) 7:28,80, 6. Reeveová, Whitlamová (Brit.) 7:33,61.
Dvojskif: 1. G. Eversová-Swindellová, C. Eversová-Swindellová (N. Zél.) 7:07,32, 2. Thieleová, Huthová (Něm.) 7:07,33, 3. Lavericková, Bebingtonová (Brit.) 7:07,55, 4. Li Čchin, Tchien Liang (Čína) 7:15,85, 5. Kalmoeová, Tomeková (USA) 7:17,53, 6. Knapková, Vařeková (ČR) 7:25,09.

Vodní pólo

MUŽI

Skupina A: Kanada – Řecko 7:13 (1:6, 4:5, 2:1, 0:1), Španělsko – Černá Hora 12:6 (3:0, 4:1, 3:4, 2:1), Austrálie – Maďarsko 12:13 (4:4, 1:5, 4:2, 3:2).

Skupina B: Německo – Itálie 8:7 (2:1, 3:1, 0:2, 3:3), Chorvatsko – USA 5:7 (2:2, 1:3, 0:0, 2:2), Srbsko – Čína 15:5 (5:2, 2:1, 4:2, 4:0).

Volejbal

MUŽI

Skupina A: Itálie – Bulharsko 3:0 (20, 21, 16), USA – Čína 3:0 (22, 12, 18).
Skupina B: Rusko – Egypt 3:0 (19, 14, 18), Srbsko – Německo 3:1 (21, 25, –24, 23).

Vzpírání

ŽENY

Nad 75 kg: 1. Čang Mi-ran (Kor.) 326 kg (140+186) – světový rekord, 2. Korobková (Ukr.) 277 (124+153), 3. Grabovecká (Kaz.) 270 (120+150).

Zápas

ŽENY

Volným stylem do 48 kg, finále: Huynhová (Kan.) - Ichová (Jap.) 3:1. O 3. místo: Stadniková (Azerb.) - Bakatjuková (Kaz.) 3:1, Marleniová (Ukr.) - Čchunová (USA) 5:0.
Volný styl do 55 kg, finále: Yoshidaová (Jap.) - Süová (Čína) 5:0. O 3. místo: Pavalová (Rum.) - Lenteriaová (Kol.) 0:5, Nerellová (Švéd.) - Verbeeková (Kan.) 0:3.

1.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.  

Muž, který postupně přestává ovládat své nohy a ruce: Chci žít naplno

Pracuje jako právník a každý den několik hodin cvičí, aby kvůli své nemoci neskončil nehybný na lůžku. Bojuje, a přes všechny obtíže s postupující ztrátou hybnosti rukou a nohou, které mu způsobuje nemoc nazvaná Charcot-Marie-Tooth (C-M-T), považuje svůj život za šťastný.

Prosinec bude teplotně průměrný, nejchladněji bude mezi svátky

Praha - Následující čtyři týdny budou teplotně průměrné, nejchladnější by mělo být období mezi svátky. Nejvíce srážek má spadnout už příští týden, celkový prosincový úhrn by ale neměl vybočit z dlouhodobého průměru. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies