VYBERTE SI REGION

Výsledky olympiády - 16. srpna

Výsledky olympiády v Pekingu ze soboty 16. srpna.

1.1.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Atletika

MUŽI

100 m, finále: 1. Bolt (Jam.) 9,69 - svět. rekord, 2. Thompson (Trinidad) 9,89, 3. Dix (USA) 9,91, 4. Martina (Niz. Antily) 9,93, 5. Powell 9,95, 6. Frater (oba Jam.) 9,97, 7. Burns (Trinidad) 10,01, 8. Patton (USA) 10,03.
3000 m steepleachase - rozběhy: 1. Jarso (Et.) 8:16,88 min., 2. Mekhissi (Fr.) 8:16,95, 3. Famiglietti (USA) 8:17,34.
Disk - kvalifikace: 1. Malachowski (Pol.) 65,94 m, 2. Alekna (Lit.) 65,84, 3. Smith (Niz.) 65,65, … 28. Marcell (ČR) 59,52.
Chůze 20 km - finále: 1. Borčin (Rus.) 1:19:01, 2. Pérez (Ekv.) -14, 3. Tallent (Austr.) -41, 4. Chao Wang (Čína) -46, 5. Brugnetti (It.) -50, 6. Adams (Austr.) -56.
Dálka, kvalifikace: 1. Tsatumas (Řec.) 827 cm, 2. Camejo (Kuba) 823, 3. Rutherford (Brit.) 816, 4. Mokoena (JAR) 814, 5. Makusha (Zimb.) 814, 6. Martinez (Kuba) 807, …12. Novotný (ČR) 794.

ŽENY

Koule, finále: 1. Viviová (N. Zél.) 20,56, 2. Michnevičová 20,28, 3. Ostapčuková (obě Běl.) 19,86, 4. Gonzalezová (Kuba) 19,50, 5. Kungová (Čína) 19,20, 6. Omarová (Rus.) 19,08.
Sedmiboj:
1. Dobrynská 6733 bodů, 2. Blonská (obě Ukr.) 6700, 3. Fountainová (USA) 6619, 4. Černovová (Rus.) 6591, 5. Southertonová (Brit.) 6517, 6. Zelinková (Kan.) 6490, … Ščerbová (ČR) vzdala.
100 m - rozběhy:
1. Osayomiová (Nig.) 11,13 s, 2. Fergusonová-McKenziová (Bah.) 11,17, 3. Korczyňská (Pol.) 11,22.
400 m - rozběhy: 1. Richardsová (USA) 50,54 s, 2. Williamsová (Jam.) 50,57, 3. Firovová (Rus.) 50,59.
Tyč - kvalifikace: 1. Isinbajevová (Rus.) 460 cm, 2. Boslaková (Fr.), Gaová (Čína), Murerová (Braz.), Stuczynská (USA) všechny 450, … Baďurová (ČR) bez výkonu.

Badminton

MUŽI

Dvouhra, o 3. místo: Čchen (Čína) - Lee (Kor.) 2:1.
Čtyřhra, finále: Kido/Setiawan (Indon.) - Cchaj/Fu 2:1. O 3. místo: Lee/Hwang (Korea) - Paaske/Rasmussen (Dán.) 2:1.

ŽENY

Dvouhra finále: Čang Ning (2-Čína) – Sing-Fang Sie (1-Čína) 2:1 (21:12, 10:21, 21:18). O 3. místo: Yuliantiová (Indonezie) – Lu Lan (3-Čína) 2:1 (11:21, 21:13, 21:15).

MIX, semifinále: Liliyana/Widianto (Indon.) - Che/Jü (Čína) 2:1, Lee/Lee (Kor.) - Limpele/Marissa (Indon.) 2:1.

Baseball

MUŽI

Výsledky: Kanada - USA 4:5, Tchaj-wan - Kuba 0:1, Čína - Nizozemsko 4:6, Korea - Japonsko 5:3.

Basketbal

MUŽI

Skupina A: Rusko – Austrálie 80:95 (33:49), Chorvatsko – Litva 73:86 (45:42), Argentina – Írán 97:82 (42:33). Pořadí: 1. Litva 8 bodů, 2. Argentina 7, 3. Austrálie 6, 4. Chorvatsko 6, 5. Rusko 5. 6. Irán 4.
Skupina B: Řecko – Angola 102:61 (43:28), Čína – Německo 59:55 (27:31), USA – Španělsko 119:82 (61:45). Pořadí: 1. USA 8 bodů, 2. Španělsko 7, 3. Řecko 6, 4. Čína 6, 5. Německo 5, 6. Angola 4.

Cyklistika - dráha

MUŽI

Bodovací závod – finále: 1. Llaneras (Šp.) 60, 2. Kluge (Něm.) 58, 3. Newton (Brit.) 56, … 9. Kadlec (ČR) 22.

Keirin - finále: 1. Hoy, 2. Edgar (oba Brit.), 3. Nagai (Jap.), 4. Kelly (Austr.), 5. Bergemann (Něm.), 6. Tournant (Fr.).

Stíhací závod na 4 km: 1. Wiggins (Brit.) 4:16,977, 2. Roulston (N.Zél.) 4:19,611, 3. Burke (Brit.) 4:20,947.

Fotbal

MUŽI

Čtvrtfinále: Itálie - Belgie 2:3 (1:2), 18. z pen. a 74. z pen. Rossi - 24. a 79. Dembele, 45. (+2) Mirallas, Brazílie - Kamerun 2:0 p. p. (0:0, 0:0 - 2:0), 101. Rafael Sobis, 105. Marcelo, ČK 0:1 (51. Baning), Nigérie - Pobřeží slonoviny 2:0 (1:0), 44. Odemwingie, 82. z pen. Obinna, Argentina - Nizozemsko 2:1 p. p. (1:1, 1:1), 14. Messi, 105. Di Maria - 36. Bakkal.

Házená

MUŽI

Skupina A: Brazílie - Čína 29:22 (14:10), Francie - Španělsko 28:21 (16:10), Chorvatsko - Polsko 24:27 (12:13).
Skupina B: Egypt - Korea 22:24 (11:8), Rusko - Německo 24:24 (11:10), Dánsko - Island 32:32 (18:17).

Jachting

MUŽI

Třída Laser (po 5 z 10 rozjížděk): 1. Romero (It.) 24, 2. Myrgren (Švéd.) 25, 3. Zbogar (Slovin.) 26, 4. Goodison (Brit.) 27, 5. Bernaz (Fr.) 28, 6. Lisovenko (Rus.) 30, … 33. Trčka (ČR) 108.
Třída Finn (po 8 rozjížďkách, zbývající dvě bez náhrady zrušeny): 1. Ainslie (Brit.) 21, 2. Railey (USA) 33, 3. Birgmark (Švéd.) 44, 4. Florent (Fr.) 50, 5. Cook (Kan.) 51, 6. Vincec (Slovin.) 52, … 25. Maier (ČR) 137.

ŽENY

Třída 470 (po 10 rozjížďkách): 1. Rechichiová, Parkinsonová (Austr.) 25 bodů, 2. de Koningová, Berkhoutová (Niz.) 43, 3. Oliveiraová, Swanová (Braz.) 58, 4. Korneckiová, Bouskilová (Izr.) 62, 5. Vöglová, Flatscherová (Rak.) 68, 6. Šmídová, Mrzílková (ČR) 69.

Plavání

MUŽI

100m motýlek: 1. Phelps (USA) 50,58 (OR), 2. Čavič (Srb.) 50,59, 3. Lauterstein (Austr.) 51,12, 4. Crocker (USA) 51,13, 5. Dunford (Ken) 51,47, 6. Fujii (Jap.) 51,50, 7. Serdinov (Ukr.) 51,59, 8. Pini (N. Guinea) 51,86.
50m v. zp.: 1. Cielo Filho (Braz.) 21,30 (OR), 2. Leveaux 21,45, 3. Bernard (oba Fr.) 21,49, 4. Callus (Austr.) 21,62, 5. Wildman-Tobriner (USA) 21,64, 6. Sullivan (Austr.) 21,65, 7. Schoeman (JAR) 21,67, 8. Nystrand (Šv.) 21,72.

ŽENY

200m znak: 1. Coventryová (Zimb.) 2:05,24 (sv. rek.), 2. Hoelzerová (USA) 2:06,23, 3. Nakamurová (Jap.) 2:07,13, 4. Zujevová (Rus.) 2:07,88, 5. Bieselová (USA) 2:08,23, 6. Simmondsová (VB) 2:08,51, 7. Nayová 2:08,84, 8. Hockingová (obě Austr.) 2:10,12.
800m v. zp.: 1. Adlingtonová (VB) 8:14,10 (sv. rek.), 2. Filippiová (It.) 8:20,23, 3. Friisová (Dán.) 8:23,03, 4. Potecová (Rum.) 8:23,11, 5. Liová (Čína) 8:26,34, 6. Palmerová (Austr.) 8:26,39, 7. Sokolovová (Rus.) 8:29,79, 8. Pattenová (VB) 8:32,35.

Plážový volejbal

MUŽI

Osmifinále: Laciga/Schnider (Švýc.) - Rogers/Dalhausser (USA) 1:2, Sü/Wu (Čína) - Klemperer/Koreng (Něm.) 0:2, Geor/Gia (Gruzie) - Doppler/Gartmayer (Rak.) 2:1, Nummerdor/Schuil (Niz.) - Schacht/Slack (Austr.) 2:0, Asahi/Shiratori (Jap.) - Marcio Araujo/Fabio Luiz (Braz.) 0:2, Gosch/Horst (Rak.) - Samoilovs/Plavins (Lotyšsko) 2:0, Herrera/Mesa (Šp.) - Gibb/Rosenthal (USA) 0:2, Ricardo/Emanuel (Braz.) - Barsuk/Kolodinskij (Rus.) 2:1.

Pozemní hokej

ŽENY

Skupina A: Austrálie - Nizozemsko 1:2 (1:1), Korea - Čína 1:6 (0:2), Španělsko - JAR 1:0 (1:0).
Skupina B: N. Zéland - USA 1:4 (0:2), Německo - Argentina 0:4 (0:0), V. Británie - Japonsko 2:1 (1:0).

Softbal

ŽENY

Výsledky: Čína - Japonsko 0:3, USA - Tchaj-wan 7:0, Nizozemsko - Austrálie 0:8, Kanada - Venezuela 0:2.

Stolní tenis

MUŽI

Semifinále družstev: Japonsko - Německo 2:3, Čína - Korea 3:0.

ŽENY

Družstva: Japonsko - Hongkong 3:2, Korea - USA 3:0.

Střelba

MUŽI

Rychlopalná pistole: 1. Petriv (Ukr.) 780,2 (580 200,2), 2. Schumann 779,5 (579 200,5), 3. Reitz (oba Něm.) 779,3 (579 200,3), 4. Jekimov (Rus.) 778,2 (581 197,2), 5. Sanderson (USA) 776,6 (583 193,6), 6. Bondaruk (Ukr.) 774,7 (580 194,7), …14. Podhráský 565, 16. Strnad (oba ČR) 562.
Skeet: 1. Hancock (USA) 145 (121+24/4 v rozstřelu), 2. Brovold (Nor.) 145 (120+25/3), 3. Terras (Fr.) 144 (120+24/3), 4. Nicolaidis 144 (120+24/2), 5. Achilleos (oba Kypr) 143 (119+24), 6. Čchü Ž'-tung (Čína) 142 (118+24),
…16. Sychra (ČR) 117.

Šerm

ŽENY

Fleret družstev, finále: Rusko (Nikičinová, Bojková, Lamonovová) – USA 28:11. O 3. místo: Itálie – Maďarsko 32:23. Semifinále: Rusko - Itálie 22:21 p. p., Maďarsko - USA 33:35. Konečné pořadí: 1. Rusko, 2. USA, 3. Itálie, 4. Maďarsko, 5. Německo, 6. Čína, 7. Polsko, 8. Egypt.

Tenis

MUŽI

Dvouhra, o 3. místo: Djokovič (3-Srb.) – Blake (USA) 6:3, 7:6 (7:4).
Čtyřhra, o 3. místo: B. Bryan, M. Bryan (1-USA) – Clement, Llodra (Fr.) 3:6, 6:3, 6:4.

ŽENY

Dvouhra, semifinále: Dementěvová (5-Rus.) – Zvonarevová (9-Rus.) 6:3, 7:6 (7:3), Safinová (6-Rus.) – Li Na (Čína) 7:6 (7:3), 7:5.
Čtyřhra, semifinále: S. Williamsová, V. Williamsová (2-USA) – A. Bondarenková, K. Bondarenková (6-Ukr.) 4:6, 6:4, 6:1.

Trampolína

ŽENY

Kvalifikace: 1. Cheová 67,20 bodu, 2. Karejevová (Rus.) 66,40, 3. MacLennanová (Kan.) 66,00, … 15. Popkin (ČR) 57,60.

Veslování

MUŽI

Skif: 1. Tufte (Nor.) 6:59,83, 2. Synek (ČR) 7:00,63, 3. Drysdale (N. Zél.) 7:01,56, 4. Maeyens (Belg.) 7:03,40, 5. Campbell (Brit.) 7:04,47, 6. Karonen (Švéd.) 7:07,64.
Dvojka bez kormidelníka: 1. Ginn, Free (Austr.) 6:37,44, 2. Calder, Frandsen (Kan.) 6:39,55, 3. Twaddle, Bridgewater (N. Zél.) 6:44,19, 4. Lehmann, Drahotta (Něm.) 6:47,40, 5. Keeling, Di Clemente (JAR) 6:47,83, 6. T. Winklevoss, C. Winklevoss (USA) 7:05,58.
Dvojskif: 1. Crawshay, Brennan (Austr.) 6:27,77, 2. Endrekson, Jaanson (Est.) 6:29,05, 3. Wells, Rowbotham (Brit.) 6:29,10, 4. Waddle, Cohen (N. Zél.) 6:30,79, 5. Macquet, Hardy (Fr.) 6:33,36, 6. Špik, Čop (Slovin.) 6:33,96.
Čtyřka bez kormidelnáka: 1. Británie (James, Williams, Reed, Triggs Hodge) 6:06,57, 2. Austrálie 6:07,85, 3. Francie 6:09,31, 4. Slovinsko 6:11,62, 5. Česko (Gruber, Horváth, Bruncvík, Neffe) 6:16,56, 6. Německo 6:19,63.

ŽENY

Skif: 1. Nejkovová (Bulh.) 7:22,34, 2. Gueretteová (USA) 7:22,78, 3. Karstenová (Běl.) 7:23,98, 4. Čang Siou-jün (Čína) 7:25,48, 5. Knapková (ČR) 7:35,52, 6. Michalská (Pol.) 7:43,44.
Dvojka bez kormidelníka: 1. Andrunacheová, Susanuová (Rum.) 7:20,60, 2. Wu Jou, Kao Jü-lan (Čína) 7:22,28, 3. Bičyková, Helachová (Běl.) 7:22,91, 4. Wechová, Derlienová (Něm.) 7:25,73, 5. Haighová, Colesová (N. Zél.) 7:28,80, 6. Reeveová, Whitlamová (Brit.) 7:33,61.
Dvojskif: 1. G. Eversová-Swindellová, C. Eversová-Swindellová (N. Zél.) 7:07,32, 2. Thieleová, Huthová (Něm.) 7:07,33, 3. Lavericková, Bebingtonová (Brit.) 7:07,55, 4. Li Čchin, Tchien Liang (Čína) 7:15,85, 5. Kalmoeová, Tomeková (USA) 7:17,53, 6. Knapková, Vařeková (ČR) 7:25,09.

Vodní pólo

MUŽI

Skupina A: Kanada – Řecko 7:13 (1:6, 4:5, 2:1, 0:1), Španělsko – Černá Hora 12:6 (3:0, 4:1, 3:4, 2:1), Austrálie – Maďarsko 12:13 (4:4, 1:5, 4:2, 3:2).

Skupina B: Německo – Itálie 8:7 (2:1, 3:1, 0:2, 3:3), Chorvatsko – USA 5:7 (2:2, 1:3, 0:0, 2:2), Srbsko – Čína 15:5 (5:2, 2:1, 4:2, 4:0).

Volejbal

MUŽI

Skupina A: Itálie – Bulharsko 3:0 (20, 21, 16), USA – Čína 3:0 (22, 12, 18).
Skupina B: Rusko – Egypt 3:0 (19, 14, 18), Srbsko – Německo 3:1 (21, 25, –24, 23).

Vzpírání

ŽENY

Nad 75 kg: 1. Čang Mi-ran (Kor.) 326 kg (140+186) – světový rekord, 2. Korobková (Ukr.) 277 (124+153), 3. Grabovecká (Kaz.) 270 (120+150).

Zápas

ŽENY

Volným stylem do 48 kg, finále: Huynhová (Kan.) - Ichová (Jap.) 3:1. O 3. místo: Stadniková (Azerb.) - Bakatjuková (Kaz.) 3:1, Marleniová (Ukr.) - Čchunová (USA) 5:0.
Volný styl do 55 kg, finále: Yoshidaová (Jap.) - Süová (Čína) 5:0. O 3. místo: Pavalová (Rum.) - Lenteriaová (Kol.) 0:5, Nerellová (Švéd.) - Verbeeková (Kan.) 0:3.

1.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Donald Trump.
AKTUALIZOVÁNO
16 22

S Trumpem začínají nebezpečné roky, píše polský list

Advokát Miroslav Jansta

Vlivný advokát Jansta se v Zemanově kampani angažovat nehodlá

Déčko může mít ze začátku jen dvě stanice. Sousedící

Praha /INFOGRAFIKA/ - Problémy s výkupem pozemků komplikují stavbu metra D. Dopravní podnik nyní vypracovává analýzu, v jakém pořadí by se měly stanice trasy budovat. V úvahu přichází i varianty, které nepočítají s tím, že by vozy z počátku jezdily až do Písnice.

Le Penová: Každá země musí mít možnost opustit euro

Vůdkyně francouzské krajní pravice Marine Le Penová prohlásila, že každá země musí mít možnost opustit euro, pokud si to bude přát. "Neříkám, že každá země musí opustit euro, ale musíme mít tuto možnost, pokud si to daná země přeje," řekla a sklidila potlesk na konferenci evropské krajní pravice v Koblenzi.

AKTUALIZOVÁNO

Ze zavaleného hotelu v Itálii se zachránilo 11 lidí, pět zahynulo

Z trosek lavinou zasypaného hotelu ve střední Itálii záchranáři v noci na dnešek vyprostili další čtyři živé lidi. Podle čerstvé bilance se tak zachránilo 11 lidí, potvrzeno je pět mrtvých. Úřady provincie Pescara dnes oznámily, že nejméně 23 lidí se stále pohřešuje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies