VYBERTE SI REGION

Výsledky olympiády - 21. srpna

Výsledky olympiády v Pekingu ze čtvrtku 21. srpna.

1.1.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Atletika

MUŽI

110 m překážky, finále: 1. Robles (Kuba) 12,93, 2. Payne 13,17, 3. Oliver (oba USA) 13,18, 4. Doucoure (Fr.) 13,24, 5. Noga (Pol.) 13,36, 6. Wignall 13,46, 7. Phillips (oba Jamajka) 13,60, 8. Quinonez (Šp.) 13,69.

400 m, finále: 1. Merritt 43,75, 2. Wariner 44,74, 3. Neville (vš. USA) 44,80, 4. Brown (Bahamy) 44,84, 5. Djhone (Fr.) 45,11, 6. Rooney (V. Brit.) 45,12, 7. Quow (Trinidad a Tobago) 45,22, 8. Wissman (Švéd.) 45,39.

Trojskok, finále: 1. Evora (Port.) 17,67, 2. Idowu (V. Brit.) 17,62, 3. Sands (Bahamy) 17,59, 4. Girat (Kuba) 17,52, 5. Oprea (Rum.) 17,22, 6. Gregorio (Braz.) 17,20, 7. Achike (V. Brit.) 17,17, 8. Kuzněcov (Ukr.) 16,87.

Desetiboj, pořadí po prvním dni: 1. Clay (USA) 4521 b. (100 m: 10,44 - dálka: 778 cm - koule: 16,27 - výška: 199 cm - 400 m: 48,92 s.), 2. Kravčeka (Bělor.) 4433 (10,96 - 761 - 14,39 - 205 - 47,30), 3. Hardee (USA) 4428 (10,52 - 772 - 13,49 - 205 - 47,75), 5. Kasjanov (Ukr.) 4408 (10,53 - 756 - 15,15 - 196 - 47,70), 5. Šebrle (ČR) 4312 (11,21 - 768 - 14,78 - 211 - 49,54), 6. Suarez (Kub.) 4297 (10,90 - 733 - 14,49 - 205 - 47,91).

Oštěp kvalifikace: 1. Vasilevskis (Lot.) 83,51, …5. Veselý (ČR) 81,20 (postoupil do finále).

ŽENY

Oštěp, finále: 1. Špotáková (ČR) 71,42 (český rekord), 2. Abakumovová (Rus.) 70,78, 3. Obergfollová (Něm.) 66,13, 4. Sayersová (V. Brit.) 65,75, 5. Neriusová (Něm.) 65,29, 6. Menendezová (Kuba) 63,35, 7. Madejczyková (Pol.) 62,02, 8. Molitorová (Něm.) 59,64, 9. Chillaová (Šp.) 58,13, 10. Čangová (Čína) 56,14.

200 m, finále: 1. Campbellová-Brownová (Jam.) 21,74, 2. Felixová (USA) 21,93, 3. Stewartová (Jam.) 22,00, 4. Leeová 22,01, 5. Hookerová ((obě USA) 22,34, 6. Simpsonová (Jam.) 22,36.

Chůze na 20 km: 1. Kaniskinová (Rus.) 1:26:31 - olympijský rekord, 2. Plätzerová (Nor.) 1:27:07, 3. Rigaudová (It.) 1:27:12, 4. Liou Chung (Čína) 1:27:17, 5. Vascová 1:27:25, 6. Pascualová (obě Šp.) 1:27:44, 7. Loughnaneová (Ir.) 1:27:45, 8. Cabecinhaová (Portug.) 1:27:46, …27. Schindlerová (ČR) 1:32:57.

Výška kvalifikace: 1. Aitovová (Kaz.), Beitíaová (Šp.), Hellebautová (Belg.), Sťopinová (Ukr.), …7. Straková, 14. Dubnová (obě ČR) všechny 193.

Basketbal

ŽENY

Semifinále: USA - Rusko 67:52 (33:32), Austrálie - Čína 90:56 (34:18).

Dálkové plavání

Muži 10 km: 1. Van der Weijden (Niz.) 1:51:51,6, 2. Davies (Brit.) -1,5, 3. Lurz (Něm.) -2,0, 4. Cleri (It.) -15,9, 5. Dratcev (Rus.) -17,3, 6. Stojčev (Bulh.) -17,5, 7. Ryckeman (Belg.) -19,1, 8. Warkentin (USA) -21,4, …17. Vítek (ČR) -50,2.

Fotbal

ŽENY

Finále: USA - Brazílie 1:0 (0:0, 0:0 - 1:0), 96. Lloydová. O 3. místo: Německo - Japonsko 2:0 (0:0), 69. a 87. Bajramajová.

Házená

ŽENY

Semifinále: Norsko - Korea 29:28 (14:15), Maďarsko - Rusko 20:22 (9:14). O 5.- 8. místo: Čína – Švédsko 20:19 (8:7), Francie – Rumunsko 36:34 po 2. prodl. (12:13, 27:27, 31:31).

Jachting

MUŽI

Star, konečné pořadí: 1. Percy, Simpson (Brit.) 45, 2. Scheidt, Prada (Braz.) 53, 3. Loof, Ekström (Švéd.) 53, 4. Kusznierewicz, Zycki (Pol.) 59, 5. Marazzi, De Maria (Švýc.) 59, 6. Rohart, Rambeau (Fr.) 69, 7. Pickel, Borkowski (Něm.) 70, 8. Domingos, Plantier (Portug.) 72.

Tornado, konečné pořadí: 1. Echavarri, Paz (Šp.) 44 bodů, 2. Bundock, Ashby (Austr.) 49, 3. Lange, Espinola (Arg.) 56, 4. Johansson, Stittle (Kan.) 61, 5. Booth, Nieuwenhuis (Niz.) 64, 6. McMillan, Howden (Brit.) 68, 7. Marcolini, Bianchi (It.) 74, 8. Polgar, Spalteholz (Něm.) 74.

Moderní pětiboj

MUŽI

Konečné pořadí: 1. Mojsejev (Rus.) 5632 bodů, 2. Krungolčas (Lit.) 5548 (-21 sekund), 3. Zadněprovskis (Lit.) 5524 (-27), 4. Čchien (Čína) 5516 (-29), 5. Gebhardt (Něm.) 5480 (-38), 6. Michalík (ČR) 5460 (-43), … 29. Svoboda (ČR) 4828 (-3:21).

Plážový volejbal

Finále ženy: Walshová, Mayová-Treanorová (USA) - Tchien Ťia, Wang Ťie (Čína) 2:0 (18, 18).

O 3. místo: Süe Čchen, Čang Si (Čína) - Renata, Talita (Braz.) 2:0 (19, 17).

Plavání

MUŽI

10 km: 1. Vvan der Weijden (Niz.) 1:51:51.6, 2. Davies (V. Brit.) -1.5, 3. Lurz (Něm.) -2, 4. Cleri It.) -15.9, 5. Drattsev (Rus.) -17.3, 6. Stojčev (Bul.) -17.5, 7. Ryckeman (Bel.) -19.1, 8. Warkentin (USA) -21.4, 9. Ho (JAR) -21.5, 10. Savera (Ven.) -22.

Pozemní hokej

MUŽI

Semifinále: Německo – Nizozemsko 1:1, na nájezdy 4:3 (0:0), Španělsko – Austrálie 3:2 (0:1). O 7. místo: Nový Zéland – Pákistán 4:2 (1:0). O 9. místo: Belgie – Kanada 3:0 (2:0).

Rychlostní kanoistika

MUŽI

K1 500 m, 1. semifinále: 1. Van Koeverden (Kan.) 1:42,438, 2. Rjachov (Rus.) –0,530, 3. Wallace (Aus.) –0,902, 4. Rubenstein (JAR) –1,716, 5. Silva (Por.) –3,547, 6. Zur (USA) –4,725.
K1 500 m, 2. semifinále: 1. Ferguson (NZ) 1:42,238, 2. Gustafsson (Švéd.) –0,171, 3. Brabants (Brit.) –0,292, 4. Zerial (It.) –0,693, 5. Twardowski (Pol.) –1,495, 6. Ems (Něm.) –2,479.
K1 500 m, 3. semifinále: 1. Janic (Chor.) 1:41,689, 2. Larsen (Nor.) –0,238, 3. Vereckei (Maď.) –0,446, 4. Kolganov (Izr.) –1,456, 5. Hybois (Fr.) –1,870, 6. Bleibach (Dán.) –3,729.
C1 500 m, 1. semifinále: 1. Čeban (Ukr.) 1:51,507, 2. Goubel (Fr.) –0,732, 3. Čchiang Li (Čína) –1,380, 4. Dittmer (Něm.) –1,675, 5. Pruna (Kuba) –2,302, 6. Menkov (Uzb.) –4,103.
C1 500 m, 2. semifinále: 1. Vajda (Maď.) 1:51,029, 2. Mirončič (Rum.) –0,506, 3. Baraszkiewicz (Pol.) –0,715, 4. Oldershaw (Kan.) –1,620, 5. Kiligkaridis (Řec.) –5,281, 6. Ezmalis (Lot.) 5,878.
K2 500 m, semifinále: 1. Dober, Willows (Kan.) 1:31,232, 2. Twardowski, Wysocki (Pol.) –0,249, 3. Knudsen, Poulsen (Dán.) –0,564, 4. Straume, Zalupe (Lot.) –1,417, 5. Duonela, Balciunas (Lit.) –1,655, 6. Dergunov, Kaltenberger (Kaz.) –2,280.
C2 500 m, semifinále: 1. Chirila, Cuculici (Rum.) 1:42,545, 2. Georgiev, Aliev (Bul.) –0,346, 3. Russel, Beauchesne-Sevigny (Kan.) –0,376, 4. Labuckas, Gadeikis (Lit.) –0,754, 5. Torres, Aguilar (Kuba) –1,128, 6. Hemonic, Tchamba (Fr.) –1,329.

ŽENY

K1 500 m, 1. semifinále: 1. Osypenková-Radomská (Ukr.) 1:51,558, 2. Wainwrightová (Brit.) –1,022, 3. Hodsonová (JAR) –1,651, 4. Johnsonová (USA) –2,163, 5. Paldaniusová (Švéd.) –2,239, 6. Portelaová (Por.) –3,273.
K1 500 m, 2. semifinále: 1. Chun-jen Čung (Čína) 1:53,163, 2. Salachovová (Rus.) –0,440, 3. Ponomarenková (Slov.) –0,649, 4. Rikalaová (Fin.) –0,862, 5. Taylorová (NZ) –1,137, 6. Portelaová (Šp.) –1,818.
K2 500 m, semifinále: 1. Kitamotoová, Takejaová (Jap.) 1:43,541, 2. Rikalaová, Mikkonenová (Fin.) –1,083, 3. Schuringová, Schwarzová (Rak.) –1,293, 4. Manchonová, Molanesová (Šp.) –1,772, 5. Rodriguesová, Gomesová (Por.) –2,480, 6. Cicaliová, Sgroiová (It.) –2,622.

Skoky do vody

ŽENY

10 m věž, finále: 1. Čchenová (Čína) 447,70 bodů, 2. Heymansová (Kan.) 437,05, 3. Wangová (Čína) 429,20, 4. Espinosová 380,95, 5. Ortizová (obě Mex.) 343,60, 6. Wuová (Austr.) 338,15.

Softbal

ŽENY

Finále: USA – Japonsko 1:3. Konečné pořadí: 1. Japonsko, 2. USA, 3. Austrálie, 4. Kanada, 5. Tchaj-wan, 6. Čína, 7. Venezuela, 8. Nizozemsko.

Taekwondo

MUŽI

Do 68 kg, finále: Son Te-čin (Kor.) – M. Lopez (USA) 3:2. O 3. místo: Servet (Tur.) – P. Lopez (Peru) 1:0, Sung Yu-Chi (Tchaj-wan) – Manz (Něm.) 4:3. Konečné pořadí: 1. Son Te-čin, 2. M. Lopez, 3. Servet a Sung Yu-Chi, 5. P. Lopez a Manz, 7. Bahavi (Afg.) a Bekkers (Niz.).

ŽENY

Do 57 kg, finále: Im So-čongová (Kor.) – Tanrikuluová (Tur.) 1:0. O 3. místo: Lopezová (USA) – Calabreseová (It.) 3:2, Zubčičová (Chorv.) – Su Li-Wenová (Tchaj-wan) 5:4. Konečné pořadí: 1. Im So-čongová, 2. Tanrikuluová, 3. Lopezová a Zubčičová, 5. Calabreseová a Su Li-Wenová, 7. Cheongová (N.Zél.), Teoová (Malaj.).

Vodní pólo

ŽENY

Finále: Nizozemsko – USA 9:8 (4:2, 1:3, 2:1, 2:2). O 3. místo: Austrálie – Maďarsko 9:8 po prodl. (2:2, 1:3, 3:1, 1:1 – 2:1).

Volejbal

ŽENY

Výsledky semifinále: Brazílie – Čína 3:0 (25, 22, 14), USA – Kuba 3:0 (20, 16, 17).

Zápas

MUŽI

Volným stylem do 84 kg, finále: Mindorašvili (Gruz.) – Abdusalomov (Tádž.) 9:3. O 3. místo: Danko (Ukr.) – Balci (Tur.) 3:0, Ketojev (Rus.) – Bichanishvili (Něm.) 5:4. Konečné pořadí: 1. Mindorašvili, 2. Abdusalomov, 3. Ketojev a Danko, 5. Balci a Bichanishvili, 7. Temrezov (Ázer.), 8. Jenokijan (Arm.).

Volný styl do 96 kg, finále: Muradov (Rus.) - Tigijev (Kaz.) 3:0 (2:0). O 3. místo: Gazjumov (Azer.) - Tibilov (Ukr.) 3:0 (7:0), Gogshelidze (Gruz.) - Batista (Kuba) 5:0 (5:0).

Volný styl do 120 kg, finále: Tajmazov (Uzb.) - Achmedov (Rus.) 3:0 (4:0). O 3. místo: Mutalimov (Kaz.) - Masoumi (Írán) 3:1 (9:4), Musulbesová (Sloven.) - Rodrigezová (Kuba) 3:1 (8:2).

1.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Jiří Suchý zkolaboval během vystoupení v klatovském divadle

Klatovy - Vystoupení s kolegyní Jitkou Molavcovou nedokončil v pondělí večer v klatovském divadle Jiří Suchý.

AKTUALIZOVÁNO
Ilustrační foto

Policisté zadrželi muže podezřelého z únosu šestileté dívky

Malou dívenku odlákal v pondělí cizí muž do lesoparku v Třinci. Policisté je oba společně našli po několika desítkách minut, když do akce nasadili i vrtulník s termokamerou. Kriminalisté zjišťují, jestli se jednalo o sexuálně motivovaný čin.

Iniciátoři brněnského referenda poslali pozdě jména do komisí

Brno – Občanská aliance Referendum 2016, která je iniciátorem lidového hlasování o budoucnosti brněnského nádraží, propásla termín, do kterého měla poslat své zástupce do centrální volební komise a do okrskových volebních komisí. Město nyní řeší, zda existuje cesta, jak zástupce aliance do centrální komise dostat. V městských částech mohou zástupci být, avšak ne jako delegáti přípravného výboru referenda. Záleží na přístupu starosty každé městské části, řekl na úterní tiskové konferenci brněnský primátor Petr Vokřál (ANO).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies