VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výsledky olympiády - 21. srpna

Výsledky olympiády v Pekingu ze čtvrtku 21. srpna.

1.1.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Atletika

MUŽI

110 m překážky, finále: 1. Robles (Kuba) 12,93, 2. Payne 13,17, 3. Oliver (oba USA) 13,18, 4. Doucoure (Fr.) 13,24, 5. Noga (Pol.) 13,36, 6. Wignall 13,46, 7. Phillips (oba Jamajka) 13,60, 8. Quinonez (Šp.) 13,69.

400 m, finále: 1. Merritt 43,75, 2. Wariner 44,74, 3. Neville (vš. USA) 44,80, 4. Brown (Bahamy) 44,84, 5. Djhone (Fr.) 45,11, 6. Rooney (V. Brit.) 45,12, 7. Quow (Trinidad a Tobago) 45,22, 8. Wissman (Švéd.) 45,39.

Trojskok, finále: 1. Evora (Port.) 17,67, 2. Idowu (V. Brit.) 17,62, 3. Sands (Bahamy) 17,59, 4. Girat (Kuba) 17,52, 5. Oprea (Rum.) 17,22, 6. Gregorio (Braz.) 17,20, 7. Achike (V. Brit.) 17,17, 8. Kuzněcov (Ukr.) 16,87.

Desetiboj, pořadí po prvním dni: 1. Clay (USA) 4521 b. (100 m: 10,44 - dálka: 778 cm - koule: 16,27 - výška: 199 cm - 400 m: 48,92 s.), 2. Kravčeka (Bělor.) 4433 (10,96 - 761 - 14,39 - 205 - 47,30), 3. Hardee (USA) 4428 (10,52 - 772 - 13,49 - 205 - 47,75), 5. Kasjanov (Ukr.) 4408 (10,53 - 756 - 15,15 - 196 - 47,70), 5. Šebrle (ČR) 4312 (11,21 - 768 - 14,78 - 211 - 49,54), 6. Suarez (Kub.) 4297 (10,90 - 733 - 14,49 - 205 - 47,91).

Oštěp kvalifikace: 1. Vasilevskis (Lot.) 83,51, …5. Veselý (ČR) 81,20 (postoupil do finále).

ŽENY

Oštěp, finále: 1. Špotáková (ČR) 71,42 (český rekord), 2. Abakumovová (Rus.) 70,78, 3. Obergfollová (Něm.) 66,13, 4. Sayersová (V. Brit.) 65,75, 5. Neriusová (Něm.) 65,29, 6. Menendezová (Kuba) 63,35, 7. Madejczyková (Pol.) 62,02, 8. Molitorová (Něm.) 59,64, 9. Chillaová (Šp.) 58,13, 10. Čangová (Čína) 56,14.

200 m, finále: 1. Campbellová-Brownová (Jam.) 21,74, 2. Felixová (USA) 21,93, 3. Stewartová (Jam.) 22,00, 4. Leeová 22,01, 5. Hookerová ((obě USA) 22,34, 6. Simpsonová (Jam.) 22,36.

Chůze na 20 km: 1. Kaniskinová (Rus.) 1:26:31 - olympijský rekord, 2. Plätzerová (Nor.) 1:27:07, 3. Rigaudová (It.) 1:27:12, 4. Liou Chung (Čína) 1:27:17, 5. Vascová 1:27:25, 6. Pascualová (obě Šp.) 1:27:44, 7. Loughnaneová (Ir.) 1:27:45, 8. Cabecinhaová (Portug.) 1:27:46, …27. Schindlerová (ČR) 1:32:57.

Výška kvalifikace: 1. Aitovová (Kaz.), Beitíaová (Šp.), Hellebautová (Belg.), Sťopinová (Ukr.), …7. Straková, 14. Dubnová (obě ČR) všechny 193.

Basketbal

ŽENY

Semifinále: USA - Rusko 67:52 (33:32), Austrálie - Čína 90:56 (34:18).

Dálkové plavání

Muži 10 km: 1. Van der Weijden (Niz.) 1:51:51,6, 2. Davies (Brit.) -1,5, 3. Lurz (Něm.) -2,0, 4. Cleri (It.) -15,9, 5. Dratcev (Rus.) -17,3, 6. Stojčev (Bulh.) -17,5, 7. Ryckeman (Belg.) -19,1, 8. Warkentin (USA) -21,4, …17. Vítek (ČR) -50,2.

Fotbal

ŽENY

Finále: USA - Brazílie 1:0 (0:0, 0:0 - 1:0), 96. Lloydová. O 3. místo: Německo - Japonsko 2:0 (0:0), 69. a 87. Bajramajová.

Házená

ŽENY

Semifinále: Norsko - Korea 29:28 (14:15), Maďarsko - Rusko 20:22 (9:14). O 5.- 8. místo: Čína – Švédsko 20:19 (8:7), Francie – Rumunsko 36:34 po 2. prodl. (12:13, 27:27, 31:31).

Jachting

MUŽI

Star, konečné pořadí: 1. Percy, Simpson (Brit.) 45, 2. Scheidt, Prada (Braz.) 53, 3. Loof, Ekström (Švéd.) 53, 4. Kusznierewicz, Zycki (Pol.) 59, 5. Marazzi, De Maria (Švýc.) 59, 6. Rohart, Rambeau (Fr.) 69, 7. Pickel, Borkowski (Něm.) 70, 8. Domingos, Plantier (Portug.) 72.

Tornado, konečné pořadí: 1. Echavarri, Paz (Šp.) 44 bodů, 2. Bundock, Ashby (Austr.) 49, 3. Lange, Espinola (Arg.) 56, 4. Johansson, Stittle (Kan.) 61, 5. Booth, Nieuwenhuis (Niz.) 64, 6. McMillan, Howden (Brit.) 68, 7. Marcolini, Bianchi (It.) 74, 8. Polgar, Spalteholz (Něm.) 74.

Moderní pětiboj

MUŽI

Konečné pořadí: 1. Mojsejev (Rus.) 5632 bodů, 2. Krungolčas (Lit.) 5548 (-21 sekund), 3. Zadněprovskis (Lit.) 5524 (-27), 4. Čchien (Čína) 5516 (-29), 5. Gebhardt (Něm.) 5480 (-38), 6. Michalík (ČR) 5460 (-43), … 29. Svoboda (ČR) 4828 (-3:21).

Plážový volejbal

Finále ženy: Walshová, Mayová-Treanorová (USA) - Tchien Ťia, Wang Ťie (Čína) 2:0 (18, 18).

O 3. místo: Süe Čchen, Čang Si (Čína) - Renata, Talita (Braz.) 2:0 (19, 17).

Plavání

MUŽI

10 km: 1. Vvan der Weijden (Niz.) 1:51:51.6, 2. Davies (V. Brit.) -1.5, 3. Lurz (Něm.) -2, 4. Cleri It.) -15.9, 5. Drattsev (Rus.) -17.3, 6. Stojčev (Bul.) -17.5, 7. Ryckeman (Bel.) -19.1, 8. Warkentin (USA) -21.4, 9. Ho (JAR) -21.5, 10. Savera (Ven.) -22.

Pozemní hokej

MUŽI

Semifinále: Německo – Nizozemsko 1:1, na nájezdy 4:3 (0:0), Španělsko – Austrálie 3:2 (0:1). O 7. místo: Nový Zéland – Pákistán 4:2 (1:0). O 9. místo: Belgie – Kanada 3:0 (2:0).

Rychlostní kanoistika

MUŽI

K1 500 m, 1. semifinále: 1. Van Koeverden (Kan.) 1:42,438, 2. Rjachov (Rus.) –0,530, 3. Wallace (Aus.) –0,902, 4. Rubenstein (JAR) –1,716, 5. Silva (Por.) –3,547, 6. Zur (USA) –4,725.
K1 500 m, 2. semifinále: 1. Ferguson (NZ) 1:42,238, 2. Gustafsson (Švéd.) –0,171, 3. Brabants (Brit.) –0,292, 4. Zerial (It.) –0,693, 5. Twardowski (Pol.) –1,495, 6. Ems (Něm.) –2,479.
K1 500 m, 3. semifinále: 1. Janic (Chor.) 1:41,689, 2. Larsen (Nor.) –0,238, 3. Vereckei (Maď.) –0,446, 4. Kolganov (Izr.) –1,456, 5. Hybois (Fr.) –1,870, 6. Bleibach (Dán.) –3,729.
C1 500 m, 1. semifinále: 1. Čeban (Ukr.) 1:51,507, 2. Goubel (Fr.) –0,732, 3. Čchiang Li (Čína) –1,380, 4. Dittmer (Něm.) –1,675, 5. Pruna (Kuba) –2,302, 6. Menkov (Uzb.) –4,103.
C1 500 m, 2. semifinále: 1. Vajda (Maď.) 1:51,029, 2. Mirončič (Rum.) –0,506, 3. Baraszkiewicz (Pol.) –0,715, 4. Oldershaw (Kan.) –1,620, 5. Kiligkaridis (Řec.) –5,281, 6. Ezmalis (Lot.) 5,878.
K2 500 m, semifinále: 1. Dober, Willows (Kan.) 1:31,232, 2. Twardowski, Wysocki (Pol.) –0,249, 3. Knudsen, Poulsen (Dán.) –0,564, 4. Straume, Zalupe (Lot.) –1,417, 5. Duonela, Balciunas (Lit.) –1,655, 6. Dergunov, Kaltenberger (Kaz.) –2,280.
C2 500 m, semifinále: 1. Chirila, Cuculici (Rum.) 1:42,545, 2. Georgiev, Aliev (Bul.) –0,346, 3. Russel, Beauchesne-Sevigny (Kan.) –0,376, 4. Labuckas, Gadeikis (Lit.) –0,754, 5. Torres, Aguilar (Kuba) –1,128, 6. Hemonic, Tchamba (Fr.) –1,329.

ŽENY

K1 500 m, 1. semifinále: 1. Osypenková-Radomská (Ukr.) 1:51,558, 2. Wainwrightová (Brit.) –1,022, 3. Hodsonová (JAR) –1,651, 4. Johnsonová (USA) –2,163, 5. Paldaniusová (Švéd.) –2,239, 6. Portelaová (Por.) –3,273.
K1 500 m, 2. semifinále: 1. Chun-jen Čung (Čína) 1:53,163, 2. Salachovová (Rus.) –0,440, 3. Ponomarenková (Slov.) –0,649, 4. Rikalaová (Fin.) –0,862, 5. Taylorová (NZ) –1,137, 6. Portelaová (Šp.) –1,818.
K2 500 m, semifinále: 1. Kitamotoová, Takejaová (Jap.) 1:43,541, 2. Rikalaová, Mikkonenová (Fin.) –1,083, 3. Schuringová, Schwarzová (Rak.) –1,293, 4. Manchonová, Molanesová (Šp.) –1,772, 5. Rodriguesová, Gomesová (Por.) –2,480, 6. Cicaliová, Sgroiová (It.) –2,622.

Skoky do vody

ŽENY

10 m věž, finále: 1. Čchenová (Čína) 447,70 bodů, 2. Heymansová (Kan.) 437,05, 3. Wangová (Čína) 429,20, 4. Espinosová 380,95, 5. Ortizová (obě Mex.) 343,60, 6. Wuová (Austr.) 338,15.

Softbal

ŽENY

Finále: USA – Japonsko 1:3. Konečné pořadí: 1. Japonsko, 2. USA, 3. Austrálie, 4. Kanada, 5. Tchaj-wan, 6. Čína, 7. Venezuela, 8. Nizozemsko.

Taekwondo

MUŽI

Do 68 kg, finále: Son Te-čin (Kor.) – M. Lopez (USA) 3:2. O 3. místo: Servet (Tur.) – P. Lopez (Peru) 1:0, Sung Yu-Chi (Tchaj-wan) – Manz (Něm.) 4:3. Konečné pořadí: 1. Son Te-čin, 2. M. Lopez, 3. Servet a Sung Yu-Chi, 5. P. Lopez a Manz, 7. Bahavi (Afg.) a Bekkers (Niz.).

ŽENY

Do 57 kg, finále: Im So-čongová (Kor.) – Tanrikuluová (Tur.) 1:0. O 3. místo: Lopezová (USA) – Calabreseová (It.) 3:2, Zubčičová (Chorv.) – Su Li-Wenová (Tchaj-wan) 5:4. Konečné pořadí: 1. Im So-čongová, 2. Tanrikuluová, 3. Lopezová a Zubčičová, 5. Calabreseová a Su Li-Wenová, 7. Cheongová (N.Zél.), Teoová (Malaj.).

Vodní pólo

ŽENY

Finále: Nizozemsko – USA 9:8 (4:2, 1:3, 2:1, 2:2). O 3. místo: Austrálie – Maďarsko 9:8 po prodl. (2:2, 1:3, 3:1, 1:1 – 2:1).

Volejbal

ŽENY

Výsledky semifinále: Brazílie – Čína 3:0 (25, 22, 14), USA – Kuba 3:0 (20, 16, 17).

Zápas

MUŽI

Volným stylem do 84 kg, finále: Mindorašvili (Gruz.) – Abdusalomov (Tádž.) 9:3. O 3. místo: Danko (Ukr.) – Balci (Tur.) 3:0, Ketojev (Rus.) – Bichanishvili (Něm.) 5:4. Konečné pořadí: 1. Mindorašvili, 2. Abdusalomov, 3. Ketojev a Danko, 5. Balci a Bichanishvili, 7. Temrezov (Ázer.), 8. Jenokijan (Arm.).

Volný styl do 96 kg, finále: Muradov (Rus.) - Tigijev (Kaz.) 3:0 (2:0). O 3. místo: Gazjumov (Azer.) - Tibilov (Ukr.) 3:0 (7:0), Gogshelidze (Gruz.) - Batista (Kuba) 5:0 (5:0).

Volný styl do 120 kg, finále: Tajmazov (Uzb.) - Achmedov (Rus.) 3:0 (4:0). O 3. místo: Mutalimov (Kaz.) - Masoumi (Írán) 3:1 (9:4), Musulbesová (Sloven.) - Rodrigezová (Kuba) 3:1 (8:2).

1.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Základní škola v Plánici, kde došlo k incidentu mezi učitelem a hajlujícím žákem.
8

Učitel nic nespáchal, zato hajlující romský žák má problém. I jeho rodina

Ženy měly na páteční demonstraci v New Yorku ke 100 dnům Trumpova vládnutí jasno. Donald Trump ženy zklamal.
1 5

Donald Trump o svých sto dnech: Jsem hodně rychlý, nejrychlejší ze všech

Hodina velkých změn v pražské hromadné dopravě je tu

Ve skutečnost se od soboty mění dlouhodoběji připravované rozsáhlé změny v Pražské integrované dopravě.

EXKLUZIVNĚ

Velvyslanec Jevhen Perebyjnis: I my Ukrajinci máme svého Jana Palacha

/ROZHOVOR, VIDEO/ Kdyby nebylo ukrajinské armády, ta ruská by dnes možná stála na hranicích Evropské unie, řekl mimo jiné v rozhovoru pro Deník ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis. Když hovoří o Krymu a východní Ukrajině, nepoužívá termíny anexe, obsazení nebo odtržení, ale okupace. Nový ukrajinský ambasador v České republice je člověk, který i v diplomatické pozici dokáže věci pojmenovávat přímo.

Sobotka: Jednání o brexitu se nesmí dotknout peněz ve fondech EU

Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odletěl na mimořádný summit 27 zemí Evropské unie k odchodu Velké Británie z bloku.

DOTYK.CZ

Letní festivaly bez EET? Pivo jen na stojáka a nechtějte k němu tatranku

Čím se budou letošní letní festivaly lišit od těch loňských? Tak třeba tím, že si možná častěji než dřív budete moci dát pivo jenom "na stojáka". A že k němu nedostanete balené oříšky ani tatranku. Důvodem je elektronická evidence tržeb.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies