„Ve třeťáku jsme měli projekt stavby rodinného domu a ve čtvrťáku pak bytového domu. Měli jsme za úkol naprojektovat bytový dům podle zadání, ale mě se moc nelíbil, tak jsem si ho upravil a s tím upraveným soutěžil,“ vysvětluje Cimburek.

Osmnáctiletý Radek Pospíšil si ve svých šestnácti letech začal vlastníma rukama budovat tiny house. Dnes už plně vybavený dům je jeho splněným snem.
Osmnáctiletý český student si postavil plně funkční dům. A jen za 450 tisíc

Moderní stavbu projektoval asi půl roku, a to nejen ve škole, ale i ve volném čase doma. Jeho dům uvnitř ukrývá byty velikosti 1+kk, 3+kk a 4+kk a má čtyři podlaží. Dům je podsklepený a jeho součástí je i garážová část.

Do soutěže žáci odevzdávají poster prezentující projekt. Vedle konstrukčních výkresů jsou na něm k vidění také obrázky s vizualizací exteriéru a interiéru objektu. Porota ocenila Filipovo výborné technické a skvělé architektonické řešení projektu bytové stavby.

Postavit by šel 

„Každý, komu navržený dům ukazuji, říká, že by se mu líbil postavený i v reálu. Podle plánu by sice postavit šel, ale protože nebyl projektován na konkrétní místo, není tam zohledněna technická správa nebo rozvody,“ podotýká student.

Je lepší dům ze dřeva, nebo z cihel? Záleží na úhlu pohledu
Jaké domy jsou nejlepší? Trendům dominují domečky z karet i sendviče

Oboru stavitelství se bude věnovat i dál. Od září jde studovat pozemní inženýrství na České vysoké učení technické v Praze. „Teď se snažím získávat praxi a zkušenosti v oboru, hlavně v terénu a na stavbách, abych věděl, jak se staví úplně od základu,“ dodává mladý stavitel.