Pro realizaci si pan Ondřej vybral Ateliér Lina Bellovičová z nedalekého Starého Města. „Ondřej miluje přírodu. Měl pozemek uprostřed lesů a přál si mít svoji chatu. Do té doby žil střídavě ve městě a na jaro se vždy stěhoval na chatu svých rodičů nedaleko stavební parcely budoucího domu LO, v bývalém areálu tábora. O areál, ve kterém je dům LO postaven, se Ondřej stará. Opravuje chaty a sadí stromy ve spolupráci se zahradními architekty,“ uvedla ke svému dílu architektka Lina Koníček Bellovičová.

Dělat hvězdice z radosti před mobilním domem? Proč ne. Může mít svou espézetku a za auto se připojí třeba jako vozík.
Český dům si lze zabalit a převážet sem a tam. Mobile Hut má blízko k přírodě

Doplnila, že dům LO je koncipován jako dva perforované kameny, mezi nimiž se nachází volný prostor. Vše je ukryto pod deskou. Kolem obytného prostoru se nachází dvě ložnice s koupelnou se vstupem do domu. Okna v obytném prostoru se zasouvají do předstěny v interiéru tak, aby se bezbariérově propojil interiér a exteriér.

„Dům je podsklepený. V suterénu, do něhož se vchází odsunovací terasou, se nachází technická místnost, společenská místnost, fotokomora a sklad,“ doplnila Bellovičová.

Pro stavbu byl zvolen konopný beton. Jeho vlastností je, že u něj dochází k procesu mineralizace, někdy označovaný jako petrifikace nebo přeměna v kámen, při kterém materiál až několik let spotřebovává okolní oxid uhličitý.

Má výborné izolační schopnosti, je recyklovatelný, odolný vůči škůdcům, ohni i plísním.

Návrh domu Elizabeth libereckého studenta Filipa Cimburka
Student z Liberce navrhl moderní bytový dům. Vyhrál s ním soutěž

Ondřej rád hodně času tráví venku. Nevadí mu ani, když venku prší. Proto má dům terasu schovanou pod střechou po celém svém obvodu. Střecha je přikryta zeleným kobercem, aby dům co nejlépe splýval s přírodou a zároveň byl izolován. Dům je navržen tak, aby byl maximálně využit jeho prostor a také minimálně narušoval okolní přírodu svojí přítomností. A navíc postupem času doslova srostl s okolím.

A jaká je budoucnost veskrze zajímavé nemovitosti? „Bude sloužit jako dům pro rodinu s dvěma malými dětmi, později jako chata a nakonec jako dům pro dva seniory,“ přiblížila Bellovičová na webu České ceny za architekturu 2022.