Dům se nachází v nové rezidenční čtvrti Hrbáč nad starší zástavbou města Brumov-Bylnice. Pozemek má západní orientaci, je poměrně svažitý s výškovým rozdílem osmi metrů.

„Stavba přímo navazuje na vstup i vjezd v nejvyšší úrovni pozemku. Vstupní partii domu tvoří terasa s přístřeškem pro dvě vozidla. Z terasy je přímý krytý vstup do domu i do samostatně stojícího příručního skladu. Ten je určený pro umístění jízdních kol, nádob na odpad, zahradního nářadí a podobně,“ uvedl za autorský tým Martin Klimecký.

Radnice s věží v Ostravě je největší v republice.
Nejvyšší, nejužší, nejdelší nebo nejzachovalejší. Desítka NEJ staveb

Zděná stavba s dřevěnými okny přirozeně respektuje hlavní rysy stavění v národopisné oblasti jižního Valašska. Opěrné zídky a kůlna jsou zhotoveny z místního lomového kamene. Vzhled domu je střídmý a neokázalý, ale přitom vypadá velmi moderně.

Vnitřní uspořádání vychází ze skutečnosti, že nestojí na rovině. Vstupní podlaží tvoří soukromá zóna bytu. Jsou zde umístěny ložnice, koupelna, šatna a prádelna. Půda je přístupná stropním poklopem s výklopnými schůdky, slouží jako sklad. Ze vstupního podlaží lze sestoupit jednoramenným otevřeným schodištěm do suterénu.

Suterén je ve své prosvětlené západní části využit jako hlavní obytný prostor domu a je velkoryse propojený s obytnou terasou.Suterén je ve své prosvětlené západní části využit jako hlavní obytný prostor domu a je velkoryse propojený s obytnou terasou.Zdroj: se svolením Martina Klimeckého a České ceny za architekturu 2022

„Suterén je ve své prosvětlené západní části využit jako hlavní obytný prostor domu a je velkoryse propojený s obytnou terasou. Tvoří ho kuchyň, jídelna a posezení v blízkosti centrálně umístěného krbu,“ doplnil Martin Klimecký.

Takovéto uspořádání poskytuje mimořádný výhled do zahrady a krajiny. Na obytný prostor navazuje koupelna s toaletou, ložnice pro hosty s pracovním koutem, spíž a technická místnost.