Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Atletika

22.9.2018

Atlet David Kolář bude studovat v USA: Nabídli mi plné stipendium

/ROZHOVOR/ Jedenadvacetiletý atlet AC Slovan Liberec David Kolář prokázal kvalitní formu na mistrovství republiky do 22 let. Na sprinterských tratích dosáhl na čtyři medaile. Vyhrál stovku, byl zlatý ve štafetě na 4x 100 m, stříbrný na 200 m a ve štafetě 4x400 m bronzový.

17.9.2018

Ve sportu není nic jistého, říká atletický talent Michal Hanyk

Liberec /ROZHOVOR/ – Atletika, triatlon, duatlon či aquatlon. Tomu všemu a dalším sportům se věnuje dorostenec a člen sportovního klubu AC Turnov Michal Hanyk. V loňském roce se stal vicemistrem republiky v aquatlonu. „Žádný vzor nemám, nechávám svoji kariéru jít svojí cestou,“ říká mladý atlet.

16.9.2018

Nový rekord desetiboje. Mayer jako třetí v historii pokořil hranici 9000 bodů

Francouz Kévin Mayer v neděli překonal světový rekord v desetiboji, když na atletickém závodě v Talence získal celkem 9126 bodů. Stal se tak třetím atletem, který pokořil hranici devíti tisíc bodů. Prvním byl v roce 2001 Roman Šebrle s výkonem 9026 a druhým Američan Ashton Eaton.

12.9.2018

Pavel Maslák už myslí na novou sezonu: Atletikou se chci zase bavit

/ROZHOVOR/ Už má po sezoně. Atlet pražské Dukly a rodák z Havířova Pavel Maslák se na chvíli objevil zase doma, aby podpořil běžecký závod Havířovská desítka. Pohovořil ale i o plánech na novou sezonu.

12.9.2018

Fibingerová: Pokud má být Kontinentální pohár show, budiž. Mně se to ale nelíbí

Závod koulařů na Kontinentálním poháru prožívala velice emotivně. Jako bývalé koulařce jí vadilo, že podle atypických pravidel český reprezentant Tomáš Staněk musel po třetích pokusech z kola ven. Za normálních okolností by totiž v soutěži pokračoval a podle Heleny Fibingerové by se v dalším průběhu dozajista zlepšil.

11.9.2018

Špotáková si po porodu už hodila oštěpem. A docela jí to letělo

Svůj slib dodržela. I když se jí před necelými dvěma měsíci narodil druhý syn, Barbora Špotáková na Kontinentální pohár do Ostravy přijela. Byla totiž patronkou týmu Asie-Pacifik.

10.9.2018

Zdolala nemoc, prodávala v krámě. Teď běžela za Evropu

Dvakrát ukončila atletickou kariéru, aby ji pak zase obnovila. Překonala zrádné zdravotní trable. A mezitím prodávala ve večerce u rodičů v Českém Těšíně. Příběh ostravské mílařky Simony Vrzalové je prošpikovaný mnoha překotnými událostmi a zvraty.

10.9.2018

Rosolová a Helcelet: Taťka může počkat, dcera ne

Úspěšní atleti Denisa Rosolová a Adam Sebastian Helcelet si od jara užívají dcerky Evelin. S Deníkem si povídali o rodičovství, sportu i české společnosti.

9.9.2018

OBRAZEM: Birell Grand Prix v Praze vyhrál Keňan Kipruto

Sobotní Birell Grand Prix v Praze ovládl osmnáctiletý Keňan Rhonex Kipriuto. Nejrychlejší ženou byla pak rovněž Keňanka, Caroline Kipkiruiová. 

9.9.2018

Kontinentální pohár pohledem dobrovolníka: stohy papírů i fotka s Veselým

/FOTOGALERIE/ Kontinentální pohár 2018 je za námi a z Ostravy odjíždí hvězdy světové atletiky i se svými početnými týmy trenérů, masérů, manažerů a agentů. Ti ale nejsou jediní, kterým v neděli večer skončila „šichta“.

9.9.2018

Kontinentální pohár si odvážejí Američané. Čeští atleti mezi nejlepšími chyběli

/FOTOGALERIE/ Tým složený z amerických atletů se v Ostravě stal vítězem Kontinentálního poháru. Druhou Evropu porazil od 29 bodů. Čeští reprezentanti v barvách starého kontinentu bojovali, ale na přední místa se neprosadili.

8.9.2018

Vrzalová zvedla diváky ze sedadel. Po prvním dnu vedou Američané

Po prvním dnu Kontinentálního poháru v Ostravě vede tým Ameriky (135 bodů), druhá je Evropa (123 bodů). K bodovému zisku Evropanů přispěli šestými místy na patnáctistovce Simona Vrzalová a koulař Tomáš Staněk.  

8.9.2018

Staňkovi se nezamlouval model soutěže. Zlobil se, že pro něj neměli dres

Nepříliš nadšeně se tvářil Tomáš Staněk po závodě koulařů na Kontinentálním poháru v Ostravě, v němž obsadil šestou příčku. Jednak přišel v rozhodující třetí sérii o postup do dalších a pak se mu celkově nezamlouval model, podle něhož se závodilo.  

8.9.2018

Za kolik? Kontinentální pohár vynese atletům zajímavé prémie

Dva dny, čtyři týmy, 37 disciplín a 400 závodníků. To jsou základní čísla Kontinentálního poháru, který o víkendu proběhne v Ostravě. Další informace není zrovna známá, na zajímavosti jí to ale neubírá. Atleti z celého světa nebudou na vítkovickém stadionu zápolit pouze o body do celkového pořadí, ale také o zajímavé finanční částky.

6.9.2018

Titul od zeleného stolu. Špotáková vyrovnala dodatečným triumfem Železného

Barbora Špotáková získá dodatečně titul mistryně světa z Tegu 2011 a bude trojnásobnou šampionkou v hodu oštěpem. Její tehdejší přemožitelka Ruska Maria Abakumovová musí vrátit zlatou medaili kvůli zjištěnému dopingu.

5.9.2018

Oštěpařka Ogrodníková: Musím ze sebe ještě něco vymáčknout

V týdnu před Kontinentálním pohárem zvolila náročný dvojstart. Kromě finále Diamantové ligy v Curychu závodila Nikola Ogrodníková i v Berlíně na mítinku ISTAF.

30.8.2018

Odcházení světového výškaře. Chce být trenérem a skákat pro radost

/INFOGRAFIKA/ Úctyhodných třináct sezon ve světové špičce strávil výškař Jaroslav Bába. Čtyřnásobný účastník olym-pijských her se loučí. „Ve skákání už nevidím perspektivu. Roky jsou tady, trénink mě neposouvá a výkonnost se v posledních letech zhoršuje,“ vysvětluje atlet Dukly, jemuž bude v neděli čtyřiatřicet let.

25.8.2018

OBRAZEM: Úspěch v Berlíně. Čeští handicapovaní atleti přidali další tři medaile

/FOTOGALERIE/ Mistrovství Evropy v Berlíně handicapovaných atletů pokračuje ve znamení úspěchů. Česká výprava má totiž na kontě již tři stříbra a stejný počet bronzů. Stříbrnou medaili sbírky přidala v pátek teprve patnáctiletá Rozálie Mošovská, která skončila druhá v hodu oštěpem. 

23.8.2018

Koulař Staněk: Start v evropském družstvu je pro mě obrovská čest a závazek

/ROZHOVOR/ Brambory „vykopané“ na Olympijském stadionu při mistrovství Evropy v Berlíně jsou ty tam. Život běží dál. Koulař Tomáš Staněk má před sebou v závěru sezony další výzvy. 

22.8.2018

Diskař Jakub Forejt vyhrál mítink v německém Thumu

Účastník letošního mistrovství světa juniorů v atletice Jakub Forejt zvítězil na vrhačském mítinku v německém Thumu.

20.8.2018

Půlmaratonci se na Lipně činili. Třikrát zamířili do korun stromů

Pohled ze Stezky korunami stromů. Zasloužená odměna pro účastníky sedmého ročníku Lipenského horského půlmaratonu Kilpi Trail Running Cupu. Užili si ho hned třikrát. A taky sluníčka. Nejvíce tentokrát svítilo na vítěze Václava Bauera a Aysen Solakovou.

20.8.2018

Předčasný konec. Zuzana Hejnová se na dráhu vrátí v příští sezoně

Rozpačité vystoupení na nedávném mistrovství Evropy v Berlíně s odkazem na neuspokojivý zdravotní stav donutil dvojnásobnou mistryni světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzanu Hejnovou k předčasnému ukončení sezony.

17.8.2018

Cena pro atletické šampiony? Křišťálová trofej je ze 116 štafetových kolíků

/VIDEO/ Na vzájemnost a pospolitost vsadila dvojice autorů trofeje pro nejlepší tým atletického Kontinentálního poháru, který se 8. a 9. září uskuteční v Ostravě.

15.8.2018

Padesát dětí křičelo mé jméno, těší šestou nejlepší Evropanku Hrubou

Trenér Michal Pogány po jejím podařeném pokusu na 191 centimetrech zrudl nadšením a posílal gestem jedničky přes stadion. Jednička je výškařka Michaela Hrubá i mezi atlety z Jihomoravského kraje, kteří se umístili na mistrovství Evropy v atletice v Berlíně.

14.8.2018

Evropu posílí čtyři čeští atleti. Ostrava uvidí oštěpaře, mílařku a koulaře

Čtyřlístek českých atletů bude reprezentovat Evropu na zářijovém Kontinentálním poháru v Ostravě. Koulař Tomáš Staněk, mílařka Simona Vrzalová a oštěpař Jakub Vadlejch obdrželi divoké karty. Oštěpařka Nikola Ogrodníková si svou účast zajistila díky stříbrné medaili z ME.

14.8.2018

Tápání se šťastným koncem, aneb Když jsou atleti na ručník

/INFOGRAFIKA/ Nebyly to minulý týden moc pozitivní zprávy. Hlavně v první polovině šampionátu. Pak přišel víkend a chmury zmizely. Nezastínil ale zisk tří trojúhelníkových medailí v závěru berlínských bojů reálný stav věcí?

13.8.2018

Běžci složili hold Emilu Zátopkovi. Nejvíce se činili Pernicová a Svoboda

Čtrnáct světových rekordů a nejlepších výkonů roku dosáhl na stadionu ve Staré Boleslavi Emil Zátopek. V dubovém lese v okolí často trénoval. Ne náhodou se po stejných tratích už druhým rokem běhá závod nesoucí jeho jméno. „Pan Zátopek je pojem. Odmala jsem dělala atletiku a jeho časy považuji za neskutečné,“ vyznala se první žena elitní desítky Dana Pernicová. „Emil Zátopek je pro mě průkopník. On u nás zpopularizoval atletiku,“ přidal svůj pohled vítěz mužské kategorie Tomáš Svoboda.

13.8.2018

Stříbrná medailistka Drahotová: Chůze není žádná okrajová disciplína

/ROZHOVOR OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Jako mladičká sbírala jeden úspěch za druhým včetně titulu juniorské mistryně světa. Do té doby patří i bronz na seniorském mistrovství Evropy v Curychu v roce 2014.

12.8.2018

Smůla sprinterské štafety, Veleba se zranil. Tyčkaři létali přes šest metrů

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Čeští atleti se s evropským šampionátem loučili se ctí. Zároveň ale měli i obrovskou smůlu.

12.8.2018

Sportovec se musí starat o své tělo. Ne každý to chápe

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Úroda z atletického mistrovství Evropy je zatím hodně skromňoučká. Někteří reprezentanti očividně nemají formu, jiní závodí se zdravotními problémy a u některých se zdá, že na berlínském šampionátu postrádají chuť vydat se ze všech sil.

12.8.2018

Maratonský bronz. Vrabcová Nývltová dosáhla největšího úspěchu kariéry

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Atletům se na mistrovství Evropy víc daří na berlínském náměstí Breitscheidplatz než na Olympijském stadionu. Alespoň to vyplývá z počtu získaných medailí. Po stříbru chodkyně Anežky Drahotové tam získala poměrně neočekávaný bronz maratonkyně Eva Vrabcová Nývltová.

12.8.2018

Před vyhlášením Ogrodníkové bušilo srdce, na after party chce protančit noc

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Hodinu před sobotní půlnocí se Nikola Ogrodníková dočkala stříbrné medaile z mistrovství Evropy. Na pódium na berlínském náměstí Breitscheidplatz byly dekorovány nejlepší oštěpařky, jejichž soutěž proběhla už v pátek večer.

11.8.2018

Kopačky měl ještě dřív, než se narodil, ale v tretrách je osmý v Evropě

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Jedná se jednoznačně o největší překvapení české výpravy na mistrovství Evropy v Berlíně. Pro širší veřejnost neznámý Lukáš Hodboď potěšil postupem z rozběhu, do finále proklouzl časem a v něm v sobotu příkladně bojoval proti mnohem ostřílenějším soupeřům jako lev.  

AKTUALIZOVÁNO
11.8.2018

Další stříbro. O druhou medaili se v Berlíně postarala chodkyně Drahotová

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU, FOTOGALERIE/ Stříbro oštěpařky Nikoly Ogrodníkové nezůstalo dlouho osamocené. Skvěle ji v sobotu dopoledne napodobila v chodeckém závodě na 20 kilometrů Anežka Drahotová.

11.8.2018

Jsem hrozná cíťa. Rozbrečím se i u filmu, říká stříbrná oštěpařka Ogrodníková

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Stříbrná medailistka na mistrovství Evropy Nikola Ogrodníková zažívala těsně po závodě nezvyklé pocity. Sice už vyhrála mítink Diamantové ligy, ale úspěch na šampionátu je přece jen něco jiného. Zvláště když šlo o premiérovou českou medaili na letošním šampionátu.

10.8.2018

Běžci vzdají hold legendárnímu Zátopkovi

Osobnosti sportovního i společenského života se v neděli sejdou ve Staré Boleslavi. Olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda, desetibojařský šampion Roman Šebrle či moderátor a herec Petr Vágner chtějí uctít legendu legend – Emila Zátopka.

AKTUALIZOVÁNO
10.8.2018

FOTOGALERIE: Konečně medaile. Oštěpařka Nikola Ogrodníková slaví stříbro

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Půst skončil. První českou medaili na mistrovství Evropy zařídila oštěpařka Nikola Ogrodníková. Po předchozích neúspěších svých kolegů se v Berlíně rázem ocitla v pozici jako v minulosti Barbora Špotáková, která bývala spasitelkou.

10.8.2018

Čtvrtkaři v Berlíně zabrali. Ve štafetovém rozběhu padl český rekord

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Překonat rekord je vždycky něco mimořádného. A na mistrovství Evropy zvlášť. Včera se to povedlo české čtvrtkařské štafetě ve složení Patrik Šorm, Michal Desenský, Vít Müller, Pavel Maslák, která časem 3:02,52 zlepšila o 14 setin staré maximum z ME v Amsterodamu.

10.8.2018

Ludmila Formanová: Závody jsme si neužívali. Bojovali jsme o každé umístění

/ROZHOVOR OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE/ S atletikou skončila před 11 lety, ale nikdy od ní neodešla. Čtyřiačtyřicetiletá Ludmila Formanová se nejvíc proslavila v roce 1999 titulem mistryně v běhu na 800 metrů. Na gymnáziu v Čáslavi nyní učí tělocvik a v místním klubu trénuje děti.  

9.8.2018

Oštěpařské finále ovládl Němec Röhler. Vadlejch a Frydrych nestačili. Nebyli fit

Oštěpařská bitva z loňského mistrovství světa se neopakovala. Londýnští medailisté Jakub Vadlejch a Petr Frydrych zůstali na mistrovství Evropy v Berlíně tentokrát v poli poražených. Závod ovládli domácí Němci, zvítězil Thomas Röhler výkonem 89,47.

9.8.2018

Oštěpařky postoupily do finále. Úspěch měli i diskařka Staňková a půlkař Hodboď

Nic naplat. Oštěp je asi nejtradičnější česká disciplína. Včera podle očekávání na mistrovství Evropy postoupila z kvalifikace jedna z favoritek Nikola Ogrodníková. Překvapivě s ní bude v pátek házet finále i Irena Šedivá.

8.8.2018

Atletické rozpaky v Berlíně aneb Škaredá středa českých hvězd

I největší optimisté kroutili hlavami. Tohle se fakt nečekalo. Ve středu se českým atletům na mistrovství Evropy až na výjimky vůbec nevedlo. Tradiční opory v Berlíně na evropskou konkurenci většinou nestačily.

8.8.2018

Oštěpaři nezklamali. Vadlejch a Frydrych budou házet finále

Postup z kvalifikace sice nevypadal úplně přesvědčivě, ale v oštěpařském finále se ve čtvrtek večer na mistrovství Evropy v Berlíně představí Jakub Valdlejch a Petr Frydrych.

8.8.2018

Holuša vypadl na ME v rozběhu: Nemám výmluvu. Prostě jsem to zvoral

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Letos dvakrát překonal český rekord na 1500 metrů. Všechno směřoval k vystoupení na mistrovství Evropy a myslel na jednu z medailí, ale ostřílený mílař Jakub Holuša přesto předčasně opouštěl Olympijský stadion v Berlíně značně rozladěný.

8.8.2018

Atletický svět v slzách. Překvapivý šampion Bett je po smrti, v 28 letech

Někdejší světový šampion v běhu na 400 metrů překážek Nicholas Bett zemřel při autonehodě. Keňský atlet přišel o život pouhý den poté, co se zúčastnil afrického šampionátu v Nigérii.    

8.8.2018

Za rok zase hurá na víceboj. Sprint je nuda, říká náhradnice Dvořáková

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Na první pohled by to mohlo vypadat, že je na mistrovství Evropy jen do počtu. Ale i náhradník do sprintérské štafety má svou úlohu. To je případ Barbory Dvořákové, jedné z dcer šéftrenéra atletické reprezentace Tomáše Dvořáka.

8.8.2018

Naštvaný koulař. Staněk podruhé za sebou skončil těsně za medailí

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Dost velká smůla provází koulaře Tomáše Staňka. Loni skončil čtvrtý na MS v Londýně, a to samé ho postihlo včera ve finálové bitvě na evropském šampionátu v Berlíně. Sice se v průběhu závodu pohyboval na třetí příčce, ale o tu později přišel, a výkon 21,16 na lepší umístění nestačil. Zlato po zásluze vybojoval Polák Michal Haratyk.

7.8.2018

Maslák v kvalifikaci nepřesvědčil. V Berlíně postoupil do semifinále díky času

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Nevýrazná forma posledních týdnů se nezvedla ani na mistrovství Evropy. Pavel Maslák doběhl v kvalifikaci na 400 metrů na čtvrtém místě, tedy mimo přímo postupující a ke středečnímu semifinále nastoupí jen díky času 45,83.  

7.8.2018

Atletičtí manželé Vadlejchovi doufají v „rande“ na stadionu

Možná si plácnou rukama na stadionu, možná zajdou na kávu. Ale nic víc na romantiku v jejich případě zapomeňte. Jakub a Lucia Vadlejchovi se poprvé setkají jako manželé na velké akci, ovšem tenhle atletický pár si společných chvil v Berlíně neužije.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT