Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Atletika

dnes 10:55

Tápání se šťastným koncem, aneb Když jsou atleti na ručník

/INFOGRAFIKA/ Nebyly to minulý týden moc pozitivní zprávy. Hlavně v první polovině šampionátu. Pak přišel víkend a chmury zmizely. Nezastínil ale zisk tří trojúhelníkových medailí v závěru berlínských bojů reálný stav věcí?

včera 23:30

Běžci složili hold Emilu Zátopkovi. Nejvíce se činili Pernicová a Svoboda

Čtrnáct světových rekordů a nejlepších výkonů roku dosáhl na stadionu ve Staré Boleslavi Emil Zátopek. V dubovém lese v okolí často trénoval. Ne náhodou se po stejných tratích už druhým rokem běhá závod nesoucí jeho jméno. „Pan Zátopek je pojem. Odmala jsem dělala atletiku a jeho časy považuji za neskutečné,“ vyznala se první žena elitní desítky Dana Pernicová. „Emil Zátopek je pro mě průkopník. On u nás zpopularizoval atletiku,“ přidal svůj pohled vítěz mužské kategorie Tomáš Svoboda.

včera 07:07

Stříbrná medailistka Drahotová: Chůze není žádná okrajová disciplína

/ROZHOVOR OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Jako mladičká sbírala jeden úspěch za druhým včetně titulu juniorské mistryně světa. Do té doby patří i bronz na seniorském mistrovství Evropy v Curychu v roce 2014.

12.8.2018

Smůla sprinterské štafety, Veleba se zranil. Tyčkaři létali přes šest metrů

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Čeští atleti se s evropským šampionátem loučili se ctí. Zároveň ale měli i obrovskou smůlu.

12.8.2018

Sportovec se musí starat o své tělo. Ne každý to chápe

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Úroda z atletického mistrovství Evropy je zatím hodně skromňoučká. Někteří reprezentanti očividně nemají formu, jiní závodí se zdravotními problémy a u některých se zdá, že na berlínském šampionátu postrádají chuť vydat se ze všech sil.

12.8.2018

Maratonský bronz. Vrabcová Nývltová dosáhla největšího úspěchu kariéry

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Atletům se na mistrovství Evropy víc daří na berlínském náměstí Breitscheidplatz než na Olympijském stadionu. Alespoň to vyplývá z počtu získaných medailí. Po stříbru chodkyně Anežky Drahotové tam získala poměrně neočekávaný bronz maratonkyně Eva Vrabcová Nývltová.

12.8.2018

Před vyhlášením Ogrodníkové bušilo srdce, na after party chce protančit noc

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Hodinu před sobotní půlnocí se Nikola Ogrodníková dočkala stříbrné medaile z mistrovství Evropy. Na pódium na berlínském náměstí Breitscheidplatz byly dekorovány nejlepší oštěpařky, jejichž soutěž proběhla už v pátek večer.

11.8.2018

Kopačky měl ještě dřív, než se narodil, ale v tretrách je osmý v Evropě

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Jedná se jednoznačně o největší překvapení české výpravy na mistrovství Evropy v Berlíně. Pro širší veřejnost neznámý Lukáš Hodboď potěšil postupem z rozběhu, do finále proklouzl časem a v něm v sobotu příkladně bojoval proti mnohem ostřílenějším soupeřům jako lev.  

AKTUALIZOVÁNO
11.8.2018

Další stříbro. O druhou medaili se v Berlíně postarala chodkyně Drahotová

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU, FOTOGALERIE/ Stříbro oštěpařky Nikoly Ogrodníkové nezůstalo dlouho osamocené. Skvěle ji v sobotu dopoledne napodobila v chodeckém závodě na 20 kilometrů Anežka Drahotová.

11.8.2018

Jsem hrozná cíťa. Rozbrečím se i u filmu, říká stříbrná oštěpařka Ogrodníková

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Stříbrná medailistka na mistrovství Evropy Nikola Ogrodníková zažívala těsně po závodě nezvyklé pocity. Sice už vyhrála mítink Diamantové ligy, ale úspěch na šampionátu je přece jen něco jiného. Zvláště když šlo o premiérovou českou medaili na letošním šampionátu.

10.8.2018

Běžci vzdají hold legendárnímu Zátopkovi

Osobnosti sportovního i společenského života se v neděli sejdou ve Staré Boleslavi. Olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda, desetibojařský šampion Roman Šebrle či moderátor a herec Petr Vágner chtějí uctít legendu legend – Emila Zátopka.

AKTUALIZOVÁNO
10.8.2018

FOTOGALERIE: Konečně medaile. Oštěpařka Nikola Ogrodníková slaví stříbro

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Půst skončil. První českou medaili na mistrovství Evropy zařídila oštěpařka Nikola Ogrodníková. Po předchozích neúspěších svých kolegů se v Berlíně rázem ocitla v pozici jako v minulosti Barbora Špotáková, která bývala spasitelkou.

10.8.2018

Čtvrtkaři v Berlíně zabrali. Ve štafetovém rozběhu padl český rekord

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Překonat rekord je vždycky něco mimořádného. A na mistrovství Evropy zvlášť. Včera se to povedlo české čtvrtkařské štafetě ve složení Patrik Šorm, Michal Desenský, Vít Müller, Pavel Maslák, která časem 3:02,52 zlepšila o 14 setin staré maximum z ME v Amsterodamu.

10.8.2018

Ludmila Formanová: Závody jsme si neužívali. Bojovali jsme o každé umístění

/ROZHOVOR OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE/ S atletikou skončila před 11 lety, ale nikdy od ní neodešla. Čtyřiačtyřicetiletá Ludmila Formanová se nejvíc proslavila v roce 1999 titulem mistryně v běhu na 800 metrů. Na gymnáziu v Čáslavi nyní učí tělocvik a v místním klubu trénuje děti.  

9.8.2018

Oštěpařské finále ovládl Němec Röhler. Vadlejch a Frydrych nestačili. Nebyli fit

Oštěpařská bitva z loňského mistrovství světa se neopakovala. Londýnští medailisté Jakub Vadlejch a Petr Frydrych zůstali na mistrovství Evropy v Berlíně tentokrát v poli poražených. Závod ovládli domácí Němci, zvítězil Thomas Röhler výkonem 89,47.

9.8.2018

Oštěpařky postoupily do finále. Úspěch měli i diskařka Staňková a půlkař Hodboď

Nic naplat. Oštěp je asi nejtradičnější česká disciplína. Včera podle očekávání na mistrovství Evropy postoupila z kvalifikace jedna z favoritek Nikola Ogrodníková. Překvapivě s ní bude v pátek házet finále i Irena Šedivá.

8.8.2018

Atletické rozpaky v Berlíně aneb Škaredá středa českých hvězd

I největší optimisté kroutili hlavami. Tohle se fakt nečekalo. Ve středu se českým atletům na mistrovství Evropy až na výjimky vůbec nevedlo. Tradiční opory v Berlíně na evropskou konkurenci většinou nestačily.

8.8.2018

Oštěpaři nezklamali. Vadlejch a Frydrych budou házet finále

Postup z kvalifikace sice nevypadal úplně přesvědčivě, ale v oštěpařském finále se ve čtvrtek večer na mistrovství Evropy v Berlíně představí Jakub Valdlejch a Petr Frydrych.

8.8.2018

Holuša vypadl na ME v rozběhu: Nemám výmluvu. Prostě jsem to zvoral

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Letos dvakrát překonal český rekord na 1500 metrů. Všechno směřoval k vystoupení na mistrovství Evropy a myslel na jednu z medailí, ale ostřílený mílař Jakub Holuša přesto předčasně opouštěl Olympijský stadion v Berlíně značně rozladěný.

8.8.2018

Atletický svět v slzách. Překvapivý šampion Bett je po smrti, v 28 letech

Někdejší světový šampion v běhu na 400 metrů překážek Nicholas Bett zemřel při autonehodě. Keňský atlet přišel o život pouhý den poté, co se zúčastnil afrického šampionátu v Nigérii.    

8.8.2018

Za rok zase hurá na víceboj. Sprint je nuda, říká náhradnice Dvořáková

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Na první pohled by to mohlo vypadat, že je na mistrovství Evropy jen do počtu. Ale i náhradník do sprintérské štafety má svou úlohu. To je případ Barbory Dvořákové, jedné z dcer šéftrenéra atletické reprezentace Tomáše Dvořáka.

8.8.2018

Naštvaný koulař. Staněk podruhé za sebou skončil těsně za medailí

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Dost velká smůla provází koulaře Tomáše Staňka. Loni skončil čtvrtý na MS v Londýně, a to samé ho postihlo včera ve finálové bitvě na evropském šampionátu v Berlíně. Sice se v průběhu závodu pohyboval na třetí příčce, ale o tu později přišel, a výkon 21,16 na lepší umístění nestačil. Zlato po zásluze vybojoval Polák Michal Haratyk.

7.8.2018

Maslák v kvalifikaci nepřesvědčil. V Berlíně postoupil do semifinále díky času

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Nevýrazná forma posledních týdnů se nezvedla ani na mistrovství Evropy. Pavel Maslák doběhl v kvalifikaci na 400 metrů na čtvrtém místě, tedy mimo přímo postupující a ke středečnímu semifinále nastoupí jen díky času 45,83.  

7.8.2018

Atletičtí manželé Vadlejchovi doufají v „rande“ na stadionu

Možná si plácnou rukama na stadionu, možná zajdou na kávu. Ale nic víc na romantiku v jejich případě zapomeňte. Jakub a Lucia Vadlejchovi se poprvé setkají jako manželé na velké akci, ovšem tenhle atletický pár si společných chvil v Berlíně neužije.

6.8.2018

Staněk nezářil. Až do konce koulařské kvalifikace se strachoval o postup

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Měla to být jedna rána. Jenže kvalifikace koulařů se pro Tomáše Staňka na ME v Berlíně nečekaně protáhla. Musel do kruhu třikrát a nakonec postoupil jedenáctý průměrným výkonem 19,77 metru.

5.8.2018

Oštěpař Veselý odřekl Berlín kvůli angíně, nahradí ho Jílek

Sen o obhajobě stříbra je pryč. Vítězslav Veselý se nezúčastní mistrovství Evropy v atletice. Nejzkušenější český oštěpař sice původně do nominace tuzemské výpravy pro Berlín patřil, nakonec však odřekl start kvůli přetrvávající angíně. 

5.8.2018

Na atletickém ME v Berlíně déjà vu nečekejte. Berlino se vrací, Bolt chybí

/ANKETA/ Co spojuje roky 2018 a 2009? Každý by si asi našel něco, ale v Berlíně je to atletika. Po devíti letech se do německé metropole stěhuje velký svátek. Tedy jakési malé déjà vu. Zatímco před devíti lety zápolily o tituly globální hvězdy, tentokrát se jedná o evropskou přehlídku.

5.8.2018

Koulař Staněk je rád, že nemusí vstávat ve čtyři: Doufám, že mi to bude lítat

Až v pondělí vstoupí český koulař Tomáš Staněk na berlínském náměstí Breitscheidplatz do improvizovaného sektoru, měl by být schopný podat stoprocentní výkon. Snad poprvé v sezoně. Zatím ho trápily bolesti břicha.

4.8.2018

Na Berlín! Čeští atleti cílí na evropské medaile, šanci mají spíše matadoři

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ Atletický svátek. Šampionát starého kontinentu bude celý příští týden hostit berlínský olympijský stadion. A jedná se o místo atletice zaslíbené.

3.8.2018

Kolena se mi nerozklepou, hlásí před ME oštěpařka Ogrodníková

Do začátku mistrovství Evropy zbývá pár dní, ale s Nikolou Ogrodníkovou to nic zvláštního nedělá. „Necítím žádný tlak,“ krčí rameny copatá blondýnka. Jako by ani nebyla jednou z favoritek oštěpu na berlínském šampionátu a v době mateřských povinností Báry Špotákové jednou z českých medailových nadějí.

2.8.2018

Maslák před ME v Berlíně. Neběhám jako dřív. Asi stárnu

Je obhájcem stříbra v běhu na 400 metrů z minulého ME v Amsterdamu, o čtyři roky dříve v Helsinkách dokonce triumfoval. Na nadcházející šampionát do Berlína ale Pavel Maslák v roli favorita nepojede. Letos v zimě s přispěním diskvalifikace soupeřů získal v hale třetí světový titul za sebou, venku se mu však nedaří.

1.8.2018

Frydrychův styl. Zase na poslední chvíli. Zase medaile?

Preferuje splnění limitu v prvním závodě a nikoli až na poslední chvíli, ale skutečnost bývá jiná. Dva roky po sobě vyšla Petru Frydrychovi nominace až na závěr. Je ale třeba říci, že limit pro letošní ME už měl z dřívějška. Jeho výkon byl ale z čtveřice elitních českých oštěpařů nejhorší, a tak držel v ruce Černého Petra.  

31.7.2018

Špotáková a Kontinentální pohár? Přijedu i s dětmi, plánuje oštěpařka

Na září má jasný program: celou rodinu vezme na výlet do Ostravy. Zatímco pětiletý Janek už atletiku zná a oštěpařské mámě fandí, v polovině července narozenému Darkovi to bude jedno.

30.7.2018

Na příští Zlaté tretře bude opět plno, říká Miroslav Černošek

/ROZHOVOR/ Přestože letošní ročník Zlaté tretry Ostrava nabídl divákům jeden z nejkvalitněji obsazených závodů se špičkovými sportovními výkony, mnohé zaskočila řada prázdných míst v hledišti, což se v minulosti dlouhé roky nestali. Jak si letošní pokles zájmu diváků vysvětluje majitel pořádající agentury TK Plus Miroslav Černošek a co připravují organizátoři na příští rok, aby bylo opět plno, sdělil exkluzivně Deníku.

30.7.2018

Hejnová se přesvědčila, že může závodit. Z Berlína chce medaili

Myslela, že bude trochu rychlejší, ale nakonec se usmála i za čas 56,08 sekundy. Atletka Zuzana Hejnová si dokázala, že po léčení problémového levého kolena zase může závodit. Česká hvězda startovala na čtyřstovce překážek po šestitýdenní pauze. Svou formu si otestovala na mistrovství republiky v Kladně.

29.7.2018

V Kladně zářil koulař Stehlík, útok na šampionát se vydařil oštěpaři Frydrychovi

/FOTOGALERIE/ Jediným atletem, který si na mistrovství ČR v Kladně ještě vybojoval účast na ME v Berlíně, byl na dvoustovce časem 20,75 Jan Jirka. Měl už sice zaběhnutý B limit, ale na kladenském Sletišti potvrdil oprávněnost nominace.

29.7.2018

Špotákové se zdají běžecké sny. Už bych nejraději zase závodila, přiznala

/FOTOGALERIE/ Na Sletiště přišla ve chvíli, kdy se rozbíhala soutěž oštěpařek, tedy disciplína, v níž léta kralovala a dosáhla největších světových poct. Barbora Špotáková byla dva týdny po porodu druhého syna zvědavá, jak si vede její nástupkyně Nikola Orgodníková, ale očividně ji těšilo, že je zase mezi atlety. A přiznala, že by nejraději už zase závodila.

28.7.2018

Hejnová se usmívala. Noha vydržela, překážkářka věří, že ME dobře dopadne

/FOTOGALERIE/ Zdobilo ji zatejpované levé koleno. Běžela však svižně a výsledný čas 56,72 nebyl úplně podstatný. Zuzana Hejnová si na mistrovství republiky v Kladně v rozběhu na 400 metrů překážek vyzkoušela, že může závodit.

27.7.2018

Kudlička má pro Evropu velký cíl. Obhajoba stříbra=start v Ostravě

Jan Kudlička myslí na víkendový republikový šampionát v Kladně, následující berlínské mistrovství Evropy, kde bude obhajovat stříbro, zářijový Kontinentální pohár v Ostravě a ze všeho nejvíc na potomka, který přijde na svět začátkem příštího roku.

25.7.2018

Boj s větrnými mlýny? Stromšík pokořil rekord a (ne)sní o desítce

Z jeho úst neuslyšíte: „Chci medaili.“ Tak vysoko nemyslí. Je to pár dní, co Zdeněk Stromšík zaběhl nový český rekord na královské stovce. Časem 10,16 sekundy se oficiálně stal nejrychlejším sprinterem v republice.

12.7.2018

Koulař Tomáš Staněk: Nejsem moc spokojený, ale přežil jsem to

/ROZHOVOR/ Nejlepší český koulař a rekordman Tomáš Staněk skončil na Ústecké Velké ceně třetí.

11.7.2018

Holuša po českém rekordu: Koho nic nebolí, nežije. Můj čas je bomba

/ROZHOVOR/ Jako by vstal z mrtvých. Není to tak dlouho, co si Jakub Holuša stěžoval, že nemůže pořádně trénovat, ale za dva měsíce je všechno jinak. Mílař pražské Dukly se rychle oklepal a poslední červnový den překonal na Diamantové lize v Paříži český rekord v běhu na 1500 metrů a díky času 3:32,85 se zařadil k favoritům srpnového mistrovství Evropy.

7.7.2018

Nečekaný triumf. Ogrodníková vyhrála závod Diamantové ligy

Český oštěp potvrzuje svou extratřídu. A ani mateřská pauza dvojnásobné olympijské vítězky i mistryně světa Barbory Špotákové na tom nic nemění. Bývalá vícebojařka Nikola Ogrodníková o 2 centimetry přehodila hranici 65 metrů, a na mítinku Diamantové ligy v Lausanne nenašla přemožitelku.

2.7.2018

Jedenáct? Orálek začal vítězně

Loni podesáté triumfoval na jubilejním 25. ročníku, ale motivaci rozhodně neztratil. Brněnský běžec Daniel Orálek si opět dělá zálusk na celkové prvenství v Moravském ultramaratonu, který včera odstartoval první etapou v Lomnici na Brněnsku.

30.6.2018

Holuša vylepšil český rekord na 1500 metrů. Poprvé v kariéře běžel pod 3:33

Český mílař Jakub Holuša překonal na sobotním mítinku Diamantové ligy v Paříži svůj vlastní národní rekord v běhu na 1500 metrů. Třicetiletý závodník pražské Dukly zaběhl čas 3:32,85, kterým o 51 setin sekundy vylepšil svůj předloňský rekordní výkon z Monaka.  

24.6.2018

Olomoucký půlmaraton opět zlákal tisíce lidí. Najdete se?

/FOTOGALERIE/ Tisíce amatérských i profesionálních běžců zaplnily v sobotu ulice Olomouce. Na programu byl oblíbený půlmaraton.

23.6.2018

Vrabcová Nývltová v Olomouci zazářila. Padl i rekord trati

Mattoni 1/2Maraton Olomouc má za sebou velmi vydařený ročník. Alespoň co se týká dosažených časů elitních vytrvalců. Za chladného a větrného počasí překonal Keňan Stephen Kiprop čtyři roky starý traťový rekord. Zazářila i nejlepší česká běžkyně Eva Vrabcová Nývltová.

23.6.2018

Elitní běžci zaútočí na rekord olomouckého půlmaratonu

Na start závodu Mattoni 1/2Maraton Olomouc se v sobotu v podvečer postaví elitní běžci z celého světa.

21.6.2018

Rozběh podle Špotákové. Ogrodníková je nové české eso

Oštěp. Už tradiční česká (sportovní) zbraň, v níž padlo několik světových rekordů, „urodila“ se spousta medailí… A oslavné ódy mohou pokračovat. Další vyslankyní české školy je Nikola Ogrodníková. Závodnici Dukly s ostravskými kořeny nyní patří čtvrtá příčka v evropských tabulkách. Za sedm týdnů v Berlíně bude házet o cenný kov!

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT