Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ATLETIKA

15.10.2017

Špotáková a spol. zamíří v srpnu do Hradiště, město přivítá domácí šampionát

Velký sportovní svátek bude v srpnu příštího roku hostit Uherské Hradiště. Do města přijedou nejlepší čeští atleti v čele s dvojnásobnou olympijskou vítězkou a mistryní světa Barborou Špotákovou. Hradišťský atletický stadion se totiž poprvé v historii stane dějištěm Mistrovství České republiky družstev mužů a žen.

5.10.2017

Zemřel Karel Kolář, elitní čtvrtkař a medailista

Podlehl těžké nemoci v pondělí 4. října. Za dva měsíci by oslavil 62 let. 

19.9.2017

Oštěpařská královna Zátopková: Když chce člověk něco dokázat, musí pro to žít

Obvykle je špatné (až nepatřičné) připomínat věk dámy. V případě Dany Zátopkové to ovšem neplatí. Olympijská vítězka z roku 1952 se dnes dožívá neuvěřitelné pětadevadesátky. S manželem a báječným vytrvalcem Emilem slavila narozeniny naposledy společně v roce 2000. Byli na den stejně staří.

16.9.2017

Vrabcová opět atakovala český rekord v půlmaratonu, chybělo jí 20 vteřin

České jedničce Evě Vrabcové Nývltové útok na tuzemský rekord znovu nevyšel, zaostala o 20 sekund. 

14.9.2017

Hejnové unikl v Kutné Hoře světový rekord, o dvě setiny

/FOTOGALERIE/ Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová zakončila svou závodní sezonu ve středu na atletickém stadionu Olympia v Kutné Hoře. Právě tam totiž uspořádala první ročník svých závodů s názvem HESU meeting.

9.9.2017

Večerní Prahou se dnes proženou tisíce vytrvalců. Startuje Birell Grand Prix

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ V jakém čase se podařilo doběhnout "desítku" vytrvalcům a vytrvalkyním vloni? 

8.9.2017

Dvojnásobní mistryně světa Hejnová se raduje. Povede ji oblíbená trenérka

To, co se ohledně spolupráce Zuzany Hejnové a trenérky Dany Jandové řešilo už na atletickém šampionátě v Londýně, se nyní vyjasnilo. Dvojnásobná překážkářská šampionka se bude moci připravovat pod vedením ženy, jež ji před lety přivedla do světa velké atletiky.

30.8.2017

Stříbrný Vadlejch: Bára mě hodně ovlivnila. Snažil jsem se jí přiblížit

/ROZHOVOR/ Rok 2017 bude v české atletice zase nejvíc o oštěpu. A to nejen díky Barboře Špotákové. Veliký progres zaznamenal závodník pražské Dukly Jakub Vadlejch.

28.8.2017

Dálkař Juška překonal osm metrů a získal první české zlato na univerziádě

Dálkař Radek Juška ze Staroviček na Břeclavsku získal pro českou výpravu první zlato na univerziádě v Tchaj-peji. Třetím pokusem skočil 802 centimetrů a jako jediný finalista se dostal přes osmimetrovou hranici.

26.8.2017

Deset medailí? Deset krásných příběhů. Špotáková zkusí napsat další

/ROZHOVOR/ Kulaté číslo vybízí k oslavám. V tom duchu se neslo tradiční posezonní setkání s mistryní světa Barborou Špotákovou.

24.8.2017

Úspěšní Češi na Diamantové lize. Vítězství slaví oštěpaři Špotáková a Vadlejch

Oštěpaři Jakub Vadlejch a Barbora Špotáková opanovali dnešní finále Diamantové ligy v Curychu. Špotáková se vítězkou prestižního seriálu stala popáté, Vadlejch pak obhájil loňský triumf.

22.8.2017

Atlety z Julisky čekají po oslavách další závody

Před týdnem se vrátili z londýnského šampionátu a už zase běhají, skáčou, vrhají. Z osmi českých atletů, kteří skončili na MS do osmého místa, jich je sedm z pražské Dukly. Není proto divu, že se takovými reprezentanty dejvický klub rád pochlubí.

21.8.2017

Žena s výhodou. Svět řeší případ Semenyaová

Kam s ní, respektive kam s nimi? Na vypůjčenou otázku od klasika se hledá odpověď těžko. Zvláště když jde o docela choulostivou záležitost „ženskosti“. Na nedávném atletickém šampionátu se opět probírala Jihoafričanka Caster Semenyaová, ale i další atletky, které mají k zažitému ideálu něžného pohlaví daleko.

19.8.2017

Desetibojař Helcelet: Atmosféra v Londýně? Lepší jsem nezažil

Jedenáctou pozici v hodnocení národů co do počtu cenných kovů obsadili na mistrovství světa v atletice čeští reprezentanti. Kompletní medailovou sbírku jim zajistila výprava oštěpařů, když Barbora Špotáková zopakovala zlato z roku 2007, Jakub Vadlejch skončil stříbrný a Petr Frydrych vybojoval bronz.

18.8.2017

Holuša o Farahovi: Setkání mě nabíjejí optimistickou energií

Kdysi začínal jako běžec s mapou v lese, teď už je z něj atlet par excellence. Jakub Holuša – pátý nejlepší muž šampionátu v Londýně z patnáctistovky – naznačil možný nový cíl. V příští sezoně by rád vyzkoušel trať na 5000 metrů.

16.8.2017

Desetibojař Helcelet: Nerad něco dopředu vzdávám

Ze světového šampionátu v Londýně se v pondělí vrátil elitní český desetibojař. Nástupce světových kapacit Změlíka, Dvořáka či Šebrleho si z vrcholné akce dovezl osmé místo a potěšil jím své příznivce nejen v rodném Turnově.

15.8.2017

Chválila nás i Helena Fibingerová, říká spokojený kouč Hrubé

Dva ze čtyř. Tolik jihomoravských atletů postoupilo na světovém šampionátu v Londýně do finálových bojů. Dálkař Radek Juška si doskočil pro desáté místo, výškařka Michaela Hrubá skončila o příčku hůře. Výkony Jihomoravanů hodnotil Michal Pogány, trenér Hrubé.

15.8.2017

Dvořák po Londýně chválí: Skvělý šampionát

Kompletní sbírka medailí? Paráda. Šéftrenér atletů a bývalý slavný desetibojař Tomáš Dvořák bude na mistrovství světa v Londýně vzpomínat v dobrém. „Z našeho vystoupení mám hodně příjemné pocity,“ uvedl.

14.8.2017

Tři medaile? Toho si hodně vážím, říká Železný

Závod svých svěřenců prožíval trenér Jan Železný poblíž sektoru na tribuně. Nervózní prý byl už v hotelu, ale neztrácel optimismus. A nemýlil se, Vadlejch s Frydrychem váleli.

13.8.2017

Jakub Holuša: K medaili chyběl kousek. Páté místo na světě je ale skvělé

/ROZHOVOR, OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Má na kontě halové medaile, ale ve svém prvním venkovním finále na patnáctistovce na mistrovství světa prohnal favority. Devětadvacetiletý Jakub Holuša doběhl na Olympijském stadionu v Londýně pátý v čase 3:34,89 a tento výsledek považuje za vrchol své dosavadní kariéry.

13.8.2017

Holuša se rval ve finiši patnáctistovky. Triumf slavili Keňané

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ V prvním českém patnáctistovkařském finále na atletickém mistrovství světa po 34 letech se Jakub Holuša neztratil. Pátým místem slaví životní úspěch.

13.8.2017

Sorry Thomasi, medaile za zásluhy neexistují, říká bronzový Frydrych

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Němci měli jásat. V oštěpu letos suverénně vládli. Před mistrovství světa v Londýně jim patřila naprostá většina nejlepších světových výkonů. Chtěli kompletně obsadit stupně vítězů, jenže v sobotu večer jim česká dvojice připomněla, že v rozhodujícím závodě papírové předpoklady neplatí.

13.8.2017

Boltova kariéra skončila v křeči. Jamajská štafeta kvůli němu nedoběhla

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Takhle jsme ho neznali. Poslední závod úžasné kariéry skončil pro Usaina Bolta v ležící poloze na mondu Olympijského stadionu v Londýně. Kolík jamajské štafety na mistrovství světa do cíle nedonesl. Nejlepšího sprintera všech dob zastavila křeč v levém stehnu.

12.8.2017

Oštěpaři v Londýně zazářili. Vadlejch má stříbrnou medaili, Frydrych je bronzový

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Nečekané double. Jsme oštěpařská velmoc. Po Barboře Špotákové získali na mistrovství světa v Londýně další české medaile Jakub Vadlejch a Petr Frydrych.

12.8.2017

Holušův nečekaný budíček. Finalistu probudili v sedm ráno dopingoví komisaři

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ V pátek večer zazářil a postoupil do nedělního finále běhu na 1500 metrů. Jakub Holuša si přál, aby se po semifinálovém závodu mohl pořádně vyspat, ale to se mu nepoštěstilo.

11.8.2017

Senzace. Patnáctistovkař Holuša vyhrál semifinále a v neděli poběží o medaile

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Skvěle si v závodě na 1500 metrů počínal na atletickém mistrovství světa v Londýně Jakub Holuša. V nejlepším čase dne ovládl druhý semifinálový běh a v neděli se postaví na start finále. Adam Sebastian Helcelet nevstoupil do desetiboje příliš přesvědčivě a po prvním dnu mu se ziskem 4042 bodů patří až 20. místo.

11.8.2017

Chci odejít s pocitem, že jsem ze sebe všechno vyždímal, říká oštěpař Frydrych

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Dvojici českých oštěpařů ze skupiny Jana Železného čeká v sobotu večer boj o medaile. Celou sezonu podává špičkové výkony Jakub Vadlejch, Petr Frydrych se naopak na mistrovství světa do Londýna probojoval na poslední chvíli.  

11.8.2017

Nechci být ve finále poslední, přeje si výškařka Michaela Hrubá

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ První krok udělala, druhým může potěšit. Výškařka Michaela Hrubá zvládla na mistrovství světa v Londýně kvalifikaci a v sobotu ji čeká finále. Svěřenkyně trenéra Michala Pogányho do něj jde se skromným cílem - neskončit poslední.

11.8.2017

Šokoval sám sebe. Zlatého Vikinga přesvědčil až štípanec

Zatím nejpřekvapivějším vítězem soutěží atletického mistrovství světa je Nor Karsten Warholm. Na první pohled by se mohlo zdát, že mu v chladném a uplakaném středečním večeru pomohl jeho severský původ. Byla to ale spíš odvaha, s jakou vtrhl do překážkového závodu na 400 metrů.

10.8.2017

Z kvarteta oštěpařů vypadli Veselý a Jílek, postupem potěšili Holuša i Hrubá

/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Nabitý kvalifikační čtvrtek nezačal na atletickém mistrovství světa v Londýně pro české reprezentanty nijak oslnivě. Karta se ale později obrátila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení